Festivallerİstanbul

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2022 – Etkinlik Tarihi ve Diğer Detaylar

Suç ve Ceza Film Festivali Nerede Olacak?

Ana teması “Adalet” olan ve her yıl düzenlenen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2022 senesinde de sanat severlerle buluşacak. Peki film festivalleri nedir ve ne amaçla düzenlenir? Film festivalleri, yerelde ya da küreselde sinemalarda gösterilen uzun ve kısa metrajlı filmlerin sahnelenmesi maksadıyla düzenlenen organizasyonlardır.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Nedir? Festivaldeki Etkinlikler Nelerdir?

Uluslararasi-Suc-ve-Ceza-Film-Festivali-2022

Film festivallerinde filmlerin ana içeriği ve odak noktaları üzerinde durulur. Filmler hem yerel endüstriler hem de yabancı endüstriler tarafından çekilen filmler olabilmektedir. Genellikle bir tema üzerinde yoğunlaşılır ve o tema üzerine organizasyonlar şekillendirilir. Kara filmler, korku filmleri, adalet ve suç filmleri gibi konular üzerine odaklanılır ve organizasyonlar bu yönde şekillenmiş olur. Bu festivaller genellikle yıllık olarak düzenlenir. 1 sene boyunca film ve filmin odak noktası üzerinde gösteriler hazırlanır ve özel bir uzmanlaşma sağlanmış olur.

Uluslararasi-Suc-ve-Ceza-Film-Festivali-2022afsf

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali de tam olarak bu şekildedir. Film festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından organize edilir ve festivalin düzenleneceği ilçede bir de açılış töreni organize edilir. Geçtiğimiz sene gerçekleşen Suç ve Ceza Film Festivali, Şişli Belediyesi’nin Nazım Hikmet Kültür Evi’nde düzenlenmiştir. Festival bir açılış töreni ile başlamış ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla son bulmuştur. Tören esnasında festivalin ana teması olan konu ve film hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Ayrıca o senenin öne çıkan yönetmen ve oyuncularına da ödüller takdim edilmektedir. 2021 senesinde “Anima” adlı film için filmin yönetmenine, Cao Jinling’e “Onur Ödülü” verilmiştir. Peki Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2022 senesinde ne zaman ve kaç gün sürecek şekilde düzenlenecektir? Bu soru birçok sinema ve sanat sever tarafından merak edilmektedir.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2022 Ne Zaman, Hangi Tarihler Arasında Yapılacak?

Uluslararasi-Suc-ve-Ceza-Film-Festivali-2022fsfdf

Bu yıl 12.’si düzenlenecek olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ne zaman ve hangi tarihler arasında düzenlenecek merak konusudur. Henüz etkinliğin gerçekleşeceği tarih net olarak belirlenmemiştir. Ancak geçtiğimiz senelerdeki organizasyon tarihlerine bakıldığında aralık ayının son günlerinde veya son haftasında gerçekleştiği görülmektedir. 2022 Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin de yine aralık ayının son günlerinde gerçekleşmesi tahmin edilmektedir. Kesin bilgi için International Crime and Punisment Film Festival’in resmi web sitesi takip edilebilir.

Daha birçok gezi ve festival bilgileri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri