Festivaller

2. Bodrum Pati Fest Ne Zaman

Pati Festivali

2.Bodrum pati fest İlk defa 2021 yılında gerçekleşen ve katılımcılardan büyük beğeni toplayan ve yoğun istek üzerine bu yıl da hayvan severler ve patili dostlarla buluşmaya devam ediyor. Bodrum Belediyesinden de birçok ismin aralarında yer aldığı hayvan severler, can dostlarının şartlarını iyileştirmek için Bodrum Pati Fest’te bir araya geldiler.

Bodrum Pati Fest Ne Amaçla Yapılmaya Başlandı?

2.Bodrum pati fest, hayvan sevgisine dikkat çekmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenmeye başlandı. Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın özel talimatıyla başlatılan festivalin bir diğer amacı ise hayvan sever ve can dostlarının eğlenceye doymasıydı. 2021 yılında düzenlenen festivale hayvanları ve hayvan severleri desteklemek amacıyla ünlüler de akın etti. Festivalde oynanan oyunlar, yapılan eğlenceler sayesinde çocuklar da eğlenceye doydular.

Aynı zamanda 2.Bodrum pati fest hayvan sevgisini aşılamada en önemli zamanların çocukluk zamanları olduğunu göz önünde bulundurursak çocuklar için de gayet faydalı oldu. Çocuklar, ebeveynler, ünlüler, hayvan severler ve patili dostlar bir arada eğlendiler ve hayvanların şartlarının iyileştirilmesi üzerine konuşuldu. Ve bunun üzerine bu beğenilen festivale herkesten istek yağdı.

Hüseyin Tutkun Festivalin İlk Yılında Hayvanseverlere Güzel Haberlerle Seslenmişti

2.Bodrum pati fest, birincisinde Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, bu festivalin Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın özel isteği doğrultusunda yapıldığını belirtmişti. Aynı zamanda geçici hayvan merkezlerinin iyileştirileceğini duyurarak da festivalin amacını bir kez daha vurgulamıştı.

2-2

Hayvanseverler Arasında Sanatçılara da Rastlandı

Bahar Öztan, Fecir Ajda Gürsoy, Mehmet Akar, Elnur Hüseynov, Kutay Özkan gibi sanatçılar da bu anlamlı ve güzel günde hayvan severleri ve patili dostları yalnız bırakmadı. Bunun yanında festivalde gösterilerde bulunarak neşeye neşe kattılar ve sesleriyle, performanslarıyla, yetenekleriyle can dostlarına destek verdiler. Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutkun, Emel Çakaloğlu, Tayfun Yılmaz ise festivalle yakından ilgilendiler.

Patili Dostlarla Oyunlar Oynandı, Yarışmalar Düzenlendi

Festival, sabahtan başlayarak gün boyu etkinliklerle eğlendirmeye devam etti. DJ Kartal  Kağan’ın gün boyu süren müziği eşliğinde Kulübe Boyama, Can Dostları Güzellik ve Yetenek Yarışması gibi etkinlikler yapıldı. 1. Bodrum Pati Fest’e gelenlere çeşitli hediyeler verildi. Bunun yanı sıra, arama kurtarma derneği tarafından yetişkinlere ve özellikle çocuklara afet bilinçlendirme atölyesi düzenlendi. 2.Bodrum pati fest özelinde festivalde AKUT’un arama kurtarma köpekleri ise gösterileriyle yer aldı. Düzenlenen Can Dostları Güzellik ve Yetenek yarışması büyük ilgi gördü ve eğlendirdi.

Pati Fest Bir Geleneğe Mi Dönüşecek?

Geçen yıl ilki düzenlenen ve bu yıl da ikincisi düzenlenecek 2.Bodrum pati fest acaba her yıl düzenlenen ve her yıl hayvan severlerin, çocukların ve can dostlarının bir araya geldiği bir geleneksel festivale mi dönüşecek? İkincisinin de güzel geçmesi durumunda herkesten gelen istekle böyle bir geleneğin ortaya çıkabileceğini ve patili dostlar için toplanma fırsatının doğabileceğini umuyoruz. Böylece patili sevimli dostlarımızı da unutmayız ve onlar için savaşmaya devam etmeyi hatırlarız.

2. Bodrum Pati Fest Nerde ve Ne Zaman Düzenlenecek?

2021 yılında ilkinin gerçekleşmesi ve büyük ilgi toplamasıyla bilinen Bodrum Pati Fest, 2022 yılında ikinci kez düzenlenecek. Birincisinde olduğu gibi festival, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde gerçekleşecek. Bodrum Belediyesi tarafından, 25 Haziran 2022 tarihinde bir kez daha Gümbet Dolgu Alanı’nda yapılacak. Festival içeriği ve etkinlik programı, festival tarihine yakın bir tarihte açıklanacak. Bu ve buna benzer birçok içeriğe GeziLinki YouTube kanalı aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz diğer festival içeriklerimiz:

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri