Festivaller

Gelibolu MotoFest 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Gelibolu MotoFest Detayları

Gelibolu MotoFest Hakkında

Spor sevenlerin ilgiyle beklediği festivallerden biri olan Gelibolu MotoFest’in bu yıl 2.’si düzenlenecek. İlk olarak 2019 yılının ağustos ayında düzenlenmiş olan Gelibolu MotoFest, geçen yıl pandemiden dolayı ertelenmişti. Bu yıl da yapılacak olan MotoFest, sevilen etkinlikler arasında yer almaktadır.

Gelibolu Motosiklet Derneği tarafından düzenlenecek olan MotoFest, özellikle motosiklet camiasının özlemle beklediği festivallerden bir tanesi. Türkiye genelinde motorseverleri bir araya getiren motosiklet festivalleri yapılan etkinliklerden biriydi. Bölgesel olarak, şehirlerin Motosiklet Dernekleri tarafından düzenlenmeye başlayan MotoFest’ler ise özellikle bölge halkını mutlu ediyor.

gelibolu motofest

Yoğun ilgi gören MotoFest ise yine bölgesel düzenlenen motosiklet festivallerinden biri. “Gelibolu için sür.” Sloganı ile yola çıkan Gelibolu MotoFest, motosiklet kültürünü herkese tanıtıp motosikletçilerin hayatını göstermek amacıyla yapılan festivallerden. Aynı zamanda motosiklet tutkunlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Gelibolu MotoFest ve diğer motosiklet festivallerinin hepsi de spor festivalleri kategorisine girmektedir.

Motosikletçiler, dünyada ve Türkiye’de birçok mensubu olan bir gruptur. Yaşayış tarzlarının odak noktası olan motosikletleri ile farklı ve özgür bir yaşamın taşıyıcılığını yaparlar. Motosikletliler, kendilerini ve yaşam tarzlarını tanıtma amacıyla önceleri Motosiklet Derneklerini kurmuş olsa da sonra halka açık bir şekilde festival düzenlemeye başlamışlardır. Üstelik motosiklet festivalleri, başladıkları zamanlardan bu yana oldukça ilgi gören ve bu kültürün yayılmasına yardımcı olan etkinlikler olmuştur.

Siz de motosiklet kültürünü öğrenmek isterseniz MotoFest 2021 sizleri bekliyor!

MotoFest 2021 Ne Zaman Yapılacak?

MotoFest, tam bir görsel şölen sunuyor! Özel motosiklet şovları, bu işe tutkunların kendini adadığı araçları, kültürün yansıması gibi birçok şeyi görebileceğiniz yer Gelibolu MotoFest. 2020 senesinde dünyanın sağlığını etkileyen Covid-19 pandemisi sebebiyle Gelibolu Motosiklet Derneği Yönetimi, o yıl içerisinde 2.’sinin düzenlenmesi gereken MotoFest’i iptal ettiğini duyurmuştu.

2020’de, 9-10-11-12 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanmış olan festivalin bu sene yapılacağı konuşulmakta. En son 2019 yılında yapılan MotoFest, beklenenin üzerinde bir ilgi görmüştü. Buna bağlı olarak ertelendikten sonra bu sene yenisi yapılacak olan 2021 Gelibolu MotoFest’in de oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanacağı festival severler tarafından düşünülüyor. MotoFest 2021 senesinde, geçen sene planlanan tarihten biraz daha geç bir tarihte yapılacak. Eylül ayında yapılacağı düşünülen Gelibolu MotoFest başlama tarihi tahmini olarak 10-11-12 Eylül 2021.

gelibolu motofest

Sizler de MotoFest etkinliğine katılmak istiyorsanız çeşitli festival sitelerinden etkinliğin biletlerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: İstanbul Caz Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri