Festivaller

Red Bull Uçuş Günü 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Red Bull Uçuş Günü Nerede Olacak?

Her düzenlenişinde renkli görüntülere ve eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapan Red Bull Uçuş Günü, bu yıl 5.si ile misafirlerine eğlenceli zamanlar yaşatmayı bekliyor.

Red Bull Uçuş Günü Etkinlikleri Nelerdir?

Ülkemizde en son 2013 yılında gerçekleşen ve renkli görüntülere imza atan Red Bull Günü, 5.si ile bu yıl misafirlerini bekliyor. Red Bull Uçuş Günü’nde takım olarak düzenlenecek olan yarışmaya katılmanız için öncelikle bir form doldurmanız gerekiyor. Formu RedBull.com/ucusgunu internet sitesi üzerinden doldurabilirsiniz.

Red Bull Uçuş Günü etkinliklerine katılabilmek için yalnızca formu doldurmanız yeterli değil. Bir uçuş aracı tasarımı yapmış olmanız ve bu tasarımı da başvuru yaptığınız siteye yüklemeniz gerekiyor.

Daha sonra tasarladığınız uçuş aracı ile birlikte 4 kişilik takımlar halinde yarışıyorsunuz ve en uzun mesafe kat eden takım şampiyon oluyor.

red bull uçuş günü

Bir önceki Red Bull 5. Uçuş Günü etkinliklerinde, yani 2013 yılında, Angara Börds takımı 30 metre uçarak Türkiye rekorunu kırdı. Yaklaşık 140.000 civarında seyirci etkinlikleri takip etmişti. Bu yıl yine Caddebostan’da gerçekleşecek Red Bull 5. Uçuş Günü etkinliklerine birçok ziyaretçinin katılacağı düşünülüyor.

Red Bull Uçuş Günü etkinlikleri ilk kez 1992 yılında Viyana’da düzenlenmişti. Türkiye’de ise ilk kez 2008’de gerçekleşen uçuş günü son olarak da 2019 yılında gerçekleşti.

Red Bull 5. Uçuş Günü etkinliklerinde, 4’er kişilik takımlar tasarladıkları araçları ile birlikte denize doğru en uzun mesafe kat ederek uçmayı amaçlıyorlar. Denize doğru havalanarak gerçekleşen en uzun mesafeyi kaydetme yarışı oldukça eğlenceli görüntülere vesile oluyor.

red bull uçuş günü

Yalnızca yarışmaya katılmış olmanız gerekmiyor, sizler de Caddebostan sahiline gidip yarışan takımları izleyebilir; orada gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerin tadını çıkarabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Red Bull 5. Uçuş Günü Ne Zaman?

İlginizi çekebilir: Sürmeli Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Red Bull Uçuş Günü, 1 Ağustos Pazar günü yine her zamanki yeri Caddesbostan sahilinde gerçekleşecek. Yarışma saat 11.00 ile 17.00 saatleri arasında devam edecek ve denize doğru en uzun mesafeyi kat eden takım şampiyon olacak.

red bull uçuş günü

Katılım herkese açık. Ancak belirlenen sürede Red Bull internet sitesi üzerinden bir başvuru yapmış olmanız ve başvurunuza kendi tasarımımız olan aracın tasarımını eklemeniz gerekiyor. Jüri tarafından en yaratıcı performansa sahip olmaya, en uzun mesafeyi kat etmeye ve en yaratıcı tasarıma sahip olmaya göre bir puanlama yapılarak birinci grup seçilecektir.

Sizler de takımınızı kurarak ve yaratıcı bir araç tasarlayarak Red Bull 5. Uçuş Günü etkinliklerine katılabilir ya da dilerseniz Caddebostan sahilinde bu etkinliği izleyebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri