FestivallerKocaeli

Kartepe Off-Road Şenliği 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Kartepe Off-Road Festivali

Ülke genelinde çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşen 5. Kartepe Off-Road Şenliği, heyecan sever yarış tutkunlarının buluşma noktası oluyor.

Yarış sevenler Kartepe Off-Road Şenliği’nde Buluşuyor

Kartepe Doğal Hayatı Koruma ve Turizm Derneği, Kartepe Off-Road Kulübü,  Kartepe Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek olan 5. Off-Road Şenliği Eğreltidüzü Yaylası’nda gerçekleştirilecek.

Ülke genelinde farklı illerden pek çok sporcu bu şenliklere katılacak. Şenlikte: Off-Road, Airsoft, ATV endru, halk oyunları, havai fişek, yamaç paraşüt gösterileri yapılacaktır. Şenliğe katılan sporcular şenlik alanı olan yaylada kamp da yapabilecekler.

Motor sporları ve otomobil kategorisinde yapılan bir şenlik olan Kartepe Off-Road Şenliği kapsamında su ve sualtı sporları, oryantiring, Offroad’u tanıtma, gönüllü arama kurtarma, yamaç paraşütü, müsabaka, gösteri düzenlemek, kampçılık, gösterilere katılmak ve safari gibi doğa sporları başta olmak üzere tüm sportif faaliyetlere yer verilecektir.

kartepe off-road şenliği

Türk Gençliğini kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı,  ahlaklı ve sağlıklı kişiler olarak yetiştirmeyi, bedensel ve zihinsel gelişimi tamamlayan faaliyetlerde bulunulmasını hedefleyerek düzenlenmekte olan Off-Road Şenliği, OffRoad heyecanı yaşamayı isteyen yarış sevenleri bir araya getirecek.

Kartepe Off-Road Şenliği Parkur Yarışları Başlıyor

Şenlikte yarış tutkunları özel yapılan araçlarla heyecanlı saatler yaşayacak. Adrenalin sevdalısı olan yarış sevenlerin davet edildiği şenlikte, para ödüllü ekstrem parkur yarışları da bulunmaktadır.

Hem spor hem de turizm alanında önem kaydeden Kartepe Off-Road Şenliği, motor ve doğa sporları tutkunları tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Festival haberleri kapsamında takımların becerilerini gösterdikleri yarışlarda dereceye giren sporcuların ödüllendirileceği de kaydedildi.

Gezi haberleri tarafından yapılan açıklamada geçen yıllarda 45 civarı pilotun yarışlarda dereceye girmek için mücadele ettiği ifade edilerek bu yarışçıların 5 tanesinin kadın olduğu da vurgulandı.

Kartepe Off-Road Şenliği Önemli Bir Spor Organizasyonudur

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman Kartepe’nin tanıtılması için bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu dile getirerek şenlik katılımcılarının keyifli ve heyecanlı saatler geçirmesini istedi. Off-Road Şenliği, yarış severler için çok güzel bir yarış organizasyonudur, diyen Kocaman bu etkinliğin Kartepe’de yapılmasının da sevindirici olduğunu belirtti.

kartepe off-road şenliği

Klasmanda dereceye giren sporculara kupaları yanı sıra para ödülü de verilecek olan Kartepe Off-Road Şenliği tahmini başlama tarihi olan 26 Haziran 2021 ile tahmini bitiş tarihi olan 27 Haziran 2021 arasında yapılacaktır. Ülke genelinde çok sayıda sporcu ve katılımcının buluşma noktası olan şenlik, Kartepe ilçesinin tanıtımı için de çok önemli bir yere sahiptir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Festivali

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri