Günübirlik Geziler

Kışları Bembeyaz Örtüsüyle Mest Eden Günübirlik Kartepe Turu

Kartepe Gezilecek Yerler

Kayak meraklılarının durağı; kalabalık olmamasıyla ise avantaj sağlayan, sakin bir ilçe Kartepe. Size, Kartepe turu dahilinde neler yapabileceğinizi derledik!

Günübirlik Kartepe Turu Mutlaka Yapılması Gerekenler!

Sakin dediysek, turistik değerini kaybetmemiş bir yere göre sakin. Taleplisi, ilgilisi zaman zaman çok olan Kartepe, İstanbul’a yakın olsa da doğal kalmış bir güzel merkez. Özellikle her mevsim farklı bir aktivite yapma imkanı sağlamasının yanında kış aylarının da vaz geçilmez mekanı oluyor. Günübirlik gezi turları için de güzel bir alternatif olmakla birlikte dilediğiniz taktirde bu beyaz cennette konaklama imkanınız da var. Kartepe turu içinde neler yapabilirsiniz, Kartepe’ye ne zaman uğrayabilirsiniz, Kartepe’de tatmak isteyeceğiniz yiyecek ve içecekler nelerdir, bu yazımızda bulacaksınız!

kartepe turu

Beyaz Cennet Kartepe’de Neler Yapabiliriz?

Öncelikle bir kayak merkezi barındırmasından dolayı, Kartepe’ye kış aylarında gitmek en ideal durum olacaktır desek abartıyor sayılmayız. Kıyafetlerinizi, botlarınızı, kayak takımlarınızı hazır edip yola koyulmaya bakın çünkü o deneyimin tadı bir özel olacak, eminiz. Ancak bir durum var ki, planlanması gerekiyor: Kartepe turu içerisinde kayak pistine gitmek isterseniz bir otele gitmeniz şart. Ola ki piste gidiyorsunuz, en tepeye ulaşmadan “E nerede kar?” üzüntüsüne kapılmayın, müthiş olan beyazlık sizi tepede bekliyor olacaktır.

kartepe turu

Gezinizde bir soluklanmak istiyorsanız diye ekleyelim; pist yakınında sıcak içecek tüketebileceğiniz işletmeler mevcut. Aynı zamanda bol bol enerji harcayacağınızdan yemek yemek isterseniz sucuk-ekmek yemeden dönmeyin deriz. Fiyatlandırma konusunda ise çok masraflı olmayan bir merkez Kartepe.

Kartepe’de bulunan Kuzu Yaylası, kampçıların uğrak alanı. Dalları yaprak dökmüş ağaçlarla çevrili alanda müthiş bir kamp deneyimi yaşamanız muhtemel. Haricinde Kartepe turu yapıyorsanız Maşukiye’ye uğramadan dönmeyin deriz. Beldenin güzel yapısı, doğallıkla iç içe oluşu, meşhur Aygır Deresi görmek isteyeceğiniz; beldenin restoranlarından birindeki alabalık ise tatmak isteyeceğiniz kıvamda.

Bütün bunlarla kısıtlı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Kartepe’de birçok alternatifiniz mevcut. ATV kullanabilirsiniz, kuş gözlemciliğiyle ilgiliyseniz bunu gerçekleştirebilirsiniz, foto-safari deneyiminiz olabilir. Mevsimine göre gittiğinizde bisiklet kullanabilir, yamaç paraşütü yapabilir ve trekking de yapabilirsiniz.

Kartepe Turu İlgilileri: Dikkat!

Kayak zamanı gidiyorsanız, yanınıza mutlaka çift çift çoraplar alın deriz. Sık sık ıslanan çoraplarınızı değiştirerek üşütmenin önüne geçebilirsiniz. Ücretlendirmeler kayak, kayak ayakkabısı, baton; snowboard, snowboard botu; kayak pantolonu ve kayak montu şeklinde ayrı üçlüler olarak 50’şer lira civarıdır. Plastik kızak 20, yetişkin direksiyonlu kızak 50 lira olmaktadır. Bütçenizi zorlamayacak ekstralar, bu şekildedir. Şimdiden enerjik bir gezi turuna hazırlanın!

Daha detaylı bir gezi rehberi için Maşukiye Gezisi Nasıl Olmalı? Maşukiye Gezilecek Yerler! yazımıza göz atabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri