Günübirlik GezilerYurtiçi Gezilerimiz

Türkiye’de Gezilecek Yerler: Günübirlik Geziler ve Yıldızları

Günübirlik Gezilebilecek Yerler

Zamanı olmayan ve gezmek isteyenler için günübirlik geziler ve günübirlik turlar kurtarıcıdır. Genel anlamda meşgul olan bireyler istese de tatil yapamıyor. Ancak herkes dinleneceği, güzel vakit geçireceği bir tatil yapıp yaşadıkları şehrin kalabalığından kurtulup biraz kafa dağıtmayı hak ediyor. İşte bu sebeple Türkiye’de gezilecek yerler rehberi ile sizlere ülkemiz içindeki günübirlik geziler yapılabilecek alanları derledik. Boş gününüzü ayarlayın ve planlarınızın ardından güzel, kısa ve dinginleştirici bir tatil yapın. Bunu hak ediyorsunuz!

Türkiye’de Gezilecek Yerler

Kapadokya

Günübirlik geziler denilince doğal olarak akla gelen ilk yerlerden bir tanesi Kapadokya oluyor. Kapadokya, günübirlik turların en çok düzenlendiği yaşam alanlarından. Nevşehir’in içinde bulunan yerde yalnızca gece yürüyüşleri için bile tur şirketleri etkinlik düzenliyor. Bunun yanında sıcak hava balonlarıyla gezinti ve peribacalarının eşsiz görüntüsü ile Kapadokya mutlaka görmeniz gereken alanların başında geliyor. Aynı zamanda çevrede tarihi alanlar ve yalnızca bakmanın bile eşsiz bir zevk olduğu butik oteller bulunuyor. Türkiye’de gezilecek yerler rehberi içerisinde kesinlikle hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok sevdiği, en popüler noktalardan bir tanesidir.

kapadokya

Trilye

Dizilerin en ünlü arka planlarını oluşturan Trilye, Bursa’ya bağlı. Marmara Bölgesi içerisinde günübirlik geziler için sık sık tercih edilen duraklardan biri. Manzara anlamında oldukça güzel şeyler göreceksiniz. Nostaljik havası ve bunun yanında güzel sokakları ile mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Ünlü Çamlı Kahve’de sabah kahvaltısı yapabilir, akşam yemeği olarak da güzel bir balık restoranında eşsiz bir yemek yiyebilirsiniz. Türkiye’de gezilecek yerler listesi içerisinde olan Trilye, güzeli sevenleri bekliyor!

trilye

Sığacık ve Seferihisar

Sığacık, İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı bir mahalle. İzmir’in en güzel ilçelerinden biridir. Sığacık özellikle yaz aylarında festivallerin bol olduğu yerlerden. Seferihisar ise genellikle emeklilerin en büyük hayallerinden bir tanesi. Sakinliği ve güzelliği ile ömür uzatan yaşam alanlarından birisi Seferihisar ve Sığacık. Teos Antik Kenti, Seferihisar sokaklarında gezerken uğrayabileceğiniz yerlerden biri. Sığacık’a doğru yola çıktığınızda ise Sığacık’ın yaz dizileri gibi atmosfere sahip olan sokaklarını göreceksiniz. Sığacık Kaleiçi, Sığacık Pazarı, Sığacık Kalesi görebileceğiniz yerlerden. Eğer biraz daha fazla vaktiniz varsa Seferihisar Doğa Okulu’nu ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’de gezilecek yerler listesi içinde olan Seferihisar ve Sığacık hem yaşam bakımından hem de günübirlik geziler için popüler noktalardan.

seferihisar

Foça

İzmir’in ilçelerinden biri olan Foça’da güzel zaman geçirebilirsiniz. Eski Foça, Foça’nın en popüler noktası. Ege’nin tamamını içine sığdırmış gibi görünen Foça, beyaz boyalı taş evleri, denizi ve atmosferi ile günübirlik geziler için önemli. Siren Kayalıkları, Athena Tapınağı, Kibele Açık Hava Tapınağı, Şeytan Hamamı ve yel Değirmenleri Foça’da görebileceğiniz tarihi eserlerden. Meydanda kahve içebilir, balık yiyebileceğiniz restoranlarda güzel bir akşam yemeği deneyimi yaşayabilir ve eğer yaz aylarındaysanız denize girebilirsiniz. Türkiye’de gezilecek yerler içerisinde Foça kuşkusuz yıldızlardan birisidir.

foça

Amasra

Bartın iline bağlı bir ilçe olan Amasra, tipik bir Karadeniz sahil kasabası. Ancak güzelliği görenleri büyülüyor desek yeridir. Amasra içindeki kaleyi anakaraya bağlayan köprü, kuşkusuz buranın sembol yapılarından. Aynı zamanda denize sıfır mekânları ve tarihi dokusuyla göz kamaştıran sokakları ile Amasra Türkiye’de gezilecek yerler listesi içerisinde. Günübirlik geziler için de çevre illerden ve ilçelerden sık sık ziyaretçi alıyor. Hafta sonları da oldukça kalabalık. Mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi seyahatler!

amasra

  • Bununla birlikte daha fazla gezi, tatil ve seyahat hakkında bilgilendirici içerikler için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri