AntalyaGünübirlik Geziler

Antalya Saklıkent Gezi Rehberi – Kayak ve Günübirlik Gezi Adresi

Saklıkent Antalya’da Kayak

Akdeniz bölgesinin ılıman iklim sürüyor olması soğuk havaya ve kar yağışlarına özlem duymasına neden oluyor. Bu anlamda günübirlik geziler de ön plana çıkıyor. Özellikle bölge halkı kışın kar yağan bölgelere giderek kayak yapmanın mutluluğunu yaşamak istiyor. Düzenlenen gezi turları kayak yapmak üzerine kurulu günübirlik gezi yapabileceğiniz yerlerden birisi de Saklıkent Kayak Merkezi oluyor.

Antalya ve Kemer ülkemizde olduğu gibi dünyanın turizm merkezi haline geldi. Yaz kış en önemli etkinliklere ev sahibi yapan bölge kış aylarında hem denize girmek hem kayak yapmak için de ideal yerlerden. Bu anlamda yarım saatlik zaman diliminde her mevsimi yaşayabileceğiniz Antalya çekim noktası olmaya devam ediyor.

Saklıkent Deniz ve Kayak Turizminin Merkezi Antalya

Antalya’nın deniz ve kayak turizmi açısından ikisini birden sunuyor olması yerli yabancı herkesi buraya tatil yapmaya zorluyor. Kış aylarında denize girmenin zevki ve verdiği mutluluk bir başka. Aynı zamanda kış turizmini de yapabileceğiniz Antalya’da Saklıkent kayak yapmak isteyenler için önemli bir merkez. Oluşturulan yaklaşık 500 dağ evi ile kayak tesisleri başta Antalya’lıların kar özlemini gideriyor. Torosların Beydağları kısmında yer alan Saklıkent şehirden kaçış imkanı ile Aralık ve Nisan ayları arasında yaklaşık 120 günlük kayak imkanı sağlıyor. Saklıkent kayak için oldukça ideal bir rota olacaktır.

Saklıkent’te Kar Kalınlığı 4 Metreye Kadar Çıkıyor?

saklikent-kayak-merkezi-antalya-da-kayak-mutlulugu-veriyor
Kar kalınlığı yaklaşık 200 cm ye kadar çıkan bölgede yoğun kar yağışları olduğunda kalınlık 4 metreye kadar çıkıyor.

Şubat ile mart aylarında Antalya’nın hava sıcaklığı yüksek derecelerde oluyor. Bu sürelerde denize girenler suyun tadını çıkarırken Saklıkent’te bulunanlarda karla birlikte kayak turizminin zevkine varıyor. Kar kalınlığı yaklaşık 200 cm ye kadar çıkan bölgede yoğun kar yağışları olduğunda kalınlık 4 metreye kadar çıkıyor.

Dünya’da aynı anda iki mevsimi yaşayabileceğiniz ender yerlerden Antalya “Hiç şüphesiz dünyanın en güzel yeri”. Bu sloganı daha şehre girmeden Kepez’in ve Antalya’nın manzarasını izleyen Atatürk Maskının yanında görüyorsunuz. Sizleri Burdur istikametinden şehre girişte karşılıyor Antalya manzarası ve aracınızdan indiğinizde almaya başlıyorsunuz denizin kokusunu.

Saklıkent’e kendi aracı ile günübirlik gezi yapan kişiler burada gün boyu kayak yapmanın tadını çıkarırken aynı zamanda kar üzerinde mangal ateşinde yemek yemenin mutluluğunu da yaşıyor. Özellikle cumartesi ve pazar günleri kar yağışının olduğu dönemlerde bölgede araç park edecek yer bulamıyorsunuz. Saklıkent kayak için gelecekler bu duruma dikkat etmelidir.

Saklıkent’e Ulaşım Nasıl?

Antalya merkezine yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunan Saklıkent Antalyalıların kahvaltı merkezi Çakırlar Yolu üzerinden gidiliyor. Burada sabahın erken saatlerinde yapacağınız serpme kahvaltı sonrası günün en heyecanlı bölümünü yaşamak adına yukarılara doğru tırmanıyorsunuz. Şehrin kahvaltı sofralarının adresi Çakırlar önemli adreslerden.

saklikent-kayak-merkezi-kayakcilari-bekliyor
Yılın yaklaşık 120 günü kayak imkanı veren Saklıkent’te 32 odalı bir otel bulunuyor. Hafta sonları da canlı müzik keyfi bu otelde konaklayanlar için.

Şehir merkezine 35 km olan yer Çakırlar mevkiinden yaklaşık 20-25 km mesafede yer alıyor. Buraya uçakla gelmek isteyenlerin havaalanına mesafesi ise 50 km kadar. Kayak merkezini işleten şirket aynı zamanda bu bölgeye servislerde düzenliyor. Bu servisler ile gitmek isteyenler Konyaaltı mevki 5M Migros önünden sabah saat 8:00 de kalkan araçları tercih ederken dönüş saati ise akşam 16:00. Günübirlik gezi için ideal turlar arasında.

Çakırlar mevkiinde Doyran göletine komşu yolu takip ederek yarım saatlik tırmanış sonrası Saklıkent’e ulaşıyorsunuz. Hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan bölgede restoran ve kahve içebileceğiniz mekan bulunuyor. Aynı zamanda kayak malzemesi olmayanlarda buradan kiralayacakları malzemeler eşliğinde kayak yapmanın zevkini gün boyu yaşıyor.

Kayakçıların merkezlerinden birisi olan Saklıkent’te yüksek kesimlerden aşağıya kaymak isteyenler telesiyeji kullanarak en üst zirveye kadar çıkıyor.

Saklıkent’te Konaklama

Burada soğuğun, karın keyfini uzun süreli yaşamak isteyenler konaklama ihtiyacı duyuyor. Bu anlamda konaklayabileceğiniz tek yer bulunuyor. Bölgeye yapılan Saklıkent Mountain Hotel’in 32 standart odası ile ziyaretçilere konaklama imkanı verirken oda kahvaltı standart hizmet veriliyor. Hafta sonlarında da burada canlı müzik hizmeti bulunuyor. Sürekli tatil olarak tercih etmeseniz de günübirlik gezi olarak rotalarınıza ekleyeceğiniz bölgelerden birisi olan Saklıkent güneşin altında kayak yapmak isteyeceğiniz güzelliklere sahip.

Bu içeriğimizde Saklıkent kayak, Saklıkent günübirlik gezi konularında bilgiler sunulmuştur. Buna benzer daha birçok gezi fikri ve tatil turları için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri