Günübirlik GezilerKocaeli

Gezilecek Yerler: İstanbul’a Yakın Günübirlik Gezi

İstanbul Günübirlik Gezi Önerileri

İstanbul, birçok alanda dünyanın en iyi şehirlerinden biri olmasının yanında ilçeleri ve adeta bünyesinde barındırdığı cennete benzer alanlarıyla dikkat çekiyor. Özellikle İstanbul kalabalığından bıkıp usananlar hafta sonları veya vakit buldukça günübirlik kaçamaklar yapıyor. Sizinle daha önce İstanbul’da nasıl bir hafta sonu kaçamağı yapacağınıza dair birçok tüyo paylaşmıştık. Nerelere gidebileceğiniz, neler yapabileceğiniz elbette sizlere kalmış. Anlık kaçışlar bazen çok sıkıldığımız anlarda bizlere ilaç gibi gelir. Söz konusu İstanbul gibi güzel ama karmaşık bir şehir olunca bu bazen daha gerekli olabilir. Günübirlik bir tur istiyorsanız sizlerle İstanbul’a yakın gezilecek yerler başlığı altında İstanbul’da günübirlik gidebileceğiniz yerleri paylaşacağız!

İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

Sapanca Gölü, SAKARYA

Sapanca, Sakarya ilinin Adapazarı ilçesine bağlıdır. İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesi içerisinde olan Sapanca, aynı zamanda İstanbul’dan da günübirlik bir tur için gidilmesi için oldukça uygun bir yerde. Oldukça dingin ve sakin bir ortamı olan Sapanca hem gölüyle hem de içme suyu havzası, ormanları ve dereleriyle adeta cennetten bir köşe gibi. Sapanca Gölü de etrafı ormanlarla çevrili bir göl. Kurtköy ve Kırkpınar’da son zamanlarda insanların kaçışından nasibini almış yerler. Burada piknik alanları, bungalov evler, alabalık çiftlikleri ve restoranlar mevcut. Doğayla iç içe olmayı seviyorsanız belli başlı yerlerde kamp bile yapabilirsiniz. Göl evleri, bungalov evler konaklama imkânı sağlarken beldelerdeki göl kıyısında sıralanmış kafeler ve restoranlarda günübirlik bir gezinti için dinlenebilir ve doğayla iç içe kahvenizi yudumlayıp yemek yiyebilirsiniz.

gezilecek yerler

Kıyıköy, KIRKLARELİ

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı olan Kıyıköy, yemyeşil ormanları ve berrak suları ile ün yapmış bir Karadeniz yerleşim bölgesi. Yine günübirlik bir kaçamak için İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında hem Türkiye’de gezilecek yerler içinde oluşuyla hem de güzelliğiyle ideal bir nokta. Kazan Deresi ve Pabuç Deresi Kıyıköy’e hayat veriyor. Öyle ki bu iki derenin Karadeniz’le buluştuğu noktada Kıyıköy bulunuyor. Kıyıköy’de iki ayrı plaj var. Bu sebeple yaz aylarında da oldukça fazla ziyaretçi alıyor. Küçük bir tekne kiralayıp Pabuç ve Kazan dereleri üzerinde bir tur atabilir hatta balık tutabilirsiniz. Ayrıca keyifli yürüyüş parkurları ile günübirlik trekking etkinliği yapmak isteyebilirsiniz.

gezilecek yerler

Abant Gölü Tabiat Parkı, BOLU

Yine İstanbul’dan günübirlik turlarla çıkıp bambaşka bir yere açılabileceğiniz bir nokta. Konaklama imkânı da var. Kartpostalları andıran bir güzellik ile Abant Gölü Tabiat Parkı ise gölün dibinde uzanıyor. Piknik ve aynı zamanda mangal yapabileceğiniz alanlar; kampçılıkla uğraşanlara kamp alanları, balık tutma; yürüyüş, bisiklet gibi birçok aktiviteyi yapabileceğiniz Abant Gölü Tabiat Parkı civarında hafta sonu tatili de yapabilirsiniz günübirlik geziler de. Kesinlikle İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında olduğunu söyleyelim. Park girişinde iki adet beş yıldızlı otel sizleri bekliyor olacak, günübirlik tatilinizi her an uzatmak isteyebilirsiniz zira!

abant gölü tabiat parkı

Silivri, İSTANBUL

İstanbul’un içinde bir yer olan Silivri, Trakya’ya yakın bir alanda. Bir zamanlar yazlık turizmi için çok tercih edilen bir alan. Mimar Sinan Köprüsü, Silivri Kalesi gibi tarihi yapıların bulunduğu Silivri’de ayrıca Gümüşyaka Plajı ve Papatya Plajı gibi ücretsiz ve oldukça kaliteli plajlar bulunuyor. Denizi gayet güzel ve balık ziyafeti çekmek, eşsiz köftelerden yemek için de birebir. Son zamanlarda daha sakin olan Silivri, İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesinde adeta bir yıldız!

Nüzhetiye Şelalesi, KOCAELİ

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde olan Nüzhetiye Şelalesi, Nüzhetiye köyü içinde olduğu için bu isimle anılıyor. Günübirlik doğa yürüyüşü yapmak için çok uygun olan şelale ve çevresi oldukça seviliyor. Şelale çevresinde alabalık keyfi yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Bunları değerlendirebilir sonra eşsiz bir trekking fırsatı elde edebilirsiniz. Doğa yürüyüşü seviyor ve günübirlik turunuzu sakin ve dinç sonlandırmak istiyorsanız İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesinde Nüzhetiye Şelalesi önemli bir yerde. Şimdiden iyi eğlenceler!

gezilecek yerler
  • Buna benzer daha birçok tatil ve gezi içerikleri için GeziLinki’nin YouTube kanalına da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri