Festivaller

Kars Kış Oyunları Festivali Yapılacak Mı?

Kars Kış Oyunları Festivali Ne Zaman?

Kars Kış Oyunları Festivali veya artık daha çok tanınan adıyla Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, kış mevsiminde yapacağınız en iyi aktiviteleri ve eğlenceyi size sunan festivaldir. Bu festival, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yer alan Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir. Her yıl kış mevsiminde sabırsızlıkla beklenen Kars Kış Oyunları Festivali’ni gezi magazin aracılığıyla siz de takip edebilirsiniz.

Kars Kış Oyunları Festivali Yapılacak Mı? Ne Zaman Başlayacak?

Festival haberleri, etkinlik haberleri takip etmeyi seviyor ve fırsat yaratıp katılmayı seviyorsanız; kış mevsiminin en popüler festivali olan Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, sizin için kaçırılmaması gereken festivaldir. Bu festivalin en önemli özelliği, ülkemizde gerçekleştirilen ilk kış oyunları festivali olmasıdır. Kars bölgesinin kültürünü de yansıtan ve bu bölgede turizm sektörünün gelişmesine katkıda bulunan Kars Kış Oyunları Festivali, ilk olarak 2015 yılında yapıldı. 2020 yılında yapılacak olanOy 6. Kars Kış unları Festival’i ise Covid-19 nedeni ile iptal edildi. 2020 yılında düzenlenemeyen bu festivalin 2021 şubat ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kars Kış Oyunları Festivali

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, düzenlendiği senelerde belirli tarihlerde değil; genellikle şubat ayı ortası-mart ayı sonu arasında bir tarihte düzenlenmektedir. Etkinlik rehberi, gezi magazin aracılığıyla o sene içerisinde Kars Kış Oyunları Festivali’nin ne zaman düzenleneceği hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali‘nde sizi çeşitli geleneksel ve modern etkinlikler bekliyor! Bu festivalde neler yapabilirsiniz? Yapabileceğiniz ve festivalde en popüler olan etkinlikler Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde kayak, snowboard yapmaktır. Tabi bunun yanında özellikle bu şehrin kültürünü de yakından tanımak isteyenler için geleneksel etkinlikler de Kars Kış Oyunları Festivali’nde düzenlenmektedir. Ata sporu olarak da geçen bu etkinliklerin başında kar üstünde güreş gelmektedir. Bunun yanında festivalde atlı kızak ve atlı cirit etkinliklerinin yapıldığını da görebilirsiniz.

Kış mevsiminin heyecanla beklenen festivali Kars Kış Oyunları Festivali hakkında detaylı bilgi edinmek için etkinlik rehberi ve gezi magazin haberlerini takip edebilirsiniz. Ata sporlarının, geleneksel etkinliklerin, Kars kültürünün, modern sporların ve kış eğlencelerinin buluştuğu Kars Kış Oyunları Festivali’nde sizi çok çeşitli etkinlikler bekliyor!

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri