Festivaller

Uluslararası Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Şenliği Ne Zaman?

Bu yıl 21.si düzenlenecek olan Uluslararası Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali için tahmini tarihler konuşulmaya başlandı. Peki 2021 yılında festivalde neler olacak?

Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

2000 yılında birincisi gerçekleştirilen Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali o yıldan itibaren her sene yılın aynı zamanları gerçekleştirilmeye devam etti. 2019 senesinde 20. Yılını deviren festivalde hava oyunları kapsamında pek çok etkinlik ve gösteri düzenlenirken, Türk yıldızları da festival gösterileri içerisinde yerini aldı.

Türk Yıldızları Gökyüzünde!

15 Ekim 2019’da gerçekleşen festivalde hava oyunları kapsamında 70 farklı ülkeden 1200 sporcunun katılımı sağlandı ve gösteriler başarıyla gerçekleştirildi. Hava Oyunları Festivali gösterileri kapsamında ayrıca Türk Hava Kurumu (THK) koordinatörlüğünde Türk Yıldızları da adeta izleyicilerin nefesini kesen gösteriler gerçekleştirdi. Festival içeriğinde yapılan etkinlikler arasında, her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında Serbest ve Akrobasi Stilli Yamaç Paraşütü Uçuşları, 11.00 – 17.30 saatleri arasında Tandem Yamaç Paraşütleri ile gerçekleşen yarasa adam atlayışları, 12.00 – 17.30 saatleri arasında THK’nın gerçekleştirdiği; serbest uçak atlayışları, sıcak hava balonu, motorlu yamaç paraşütü, mircolight ve mosquito tarzı atlayış gösterileri düzenlendi.

hava oyunları festivali

Öğleden sonra ise festival kapsamında etkinlikler sürmeye devam etti. “Uçan Fransızlar” gösteri ekibi ekstrem şovları ile izleyicileri büyülerken, akrobasi gösterileri de festivale renk ve heyecan kazandırdı. Etkinliğin son günü olan 20 Ekim tarihinde ise saat 15:30 sularında Türk Yıldızları Çalış Plajı mevkiinde gösterilerini gerçekleştirdi.

2020 Yılında Kısa Bir Mola

Aynı zamanda ilginizi çekebilir: Ölüdeniz Gezisi: Dünyanın En Güzel Kumsalı Ödüllü

Geçtiğimiz yılın Mart ayında ülkemizde kendisini göstermeye başlayan Covid-19 salgını neticesinde, hastalığın yayılım hızını düşürmek ve önlemek adına alınan önlemler pek çok etkinliği ve festivali etkilediği gibi Hava Oyunları Festivali de bu konudan etkilendi. Bu sebeple 2020 yılının 20-25 Ekim tarihlerinde düzenlenmesi planlanan festival yapılamadı. Konuyla alakalı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İçişleri Bakanlığının kendilerine göndermiş olduğu genelgeler doğrultusunda adımlar atmak durumunda kaldıklarını ve bu sebeple festivali iptal ettiklerini açıkladı.

Kaldığı Yerden Devam Edecek

Uluslararası Hava Oyunları Festivali 21. Yılını 2021 yılında kutlamak adına çalışmalara başlandı. Konuyla alakalı Fethiye Belediyesi’nden net bir açıklama gelmese dahi festivalin içinde bulunduğumuz yılın sonlarına doğru gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Spesifik bir tarih verilmese de tahmini olarak 20 -24 Ekim tarihlerinde gerçekleşmesi beklenen festivalde bu yıl yine pek çok ülkeden yüzlerce sporcunun katılım sağlayacağı ve gösterilerde rol alacağı düşünülüyor. İlerleyen zamanlarda Fethiye Belediyesi’nin yapacağı açıklamalar ile netlik kazanacak olan festival için ise ziyaretçiler şimdiden heyecanlı bekleyişe girmiş durumda!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri