Festivaller

İstanbul Uluslararası Dans Festivali Ne Zaman?

İstanbul Uluslararası Dans Şenliği

Uluslararası Dans Festivali, İstanbul’da gerçekleştirilen en gözde festivallerden biridir. Her yıl sabırsızlıkla beklenen ve ülkenin en kapsamlı dans festivallerinden biri olan İstanbul Uluslararası Dans Festivali hakkında festival haberleri ve etkinlik rehberi takip ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İstanbul Uluslararası Dans Festivali Ne Zaman?

Bu festivalde sizi muhteşem dans şovlarının yanında büyük bir eğlence de bekliyor. İstanbul Uluslararası Dans Festivali sayesinde dünyanın birçok yerine özgü dans türlerini keşfedebilir ve bu festival süresince öğrenebilirsiniz. Dünyaca ünlü dans eğitmenleri bu festivalde 40 farklı dans türünü keşfetmeniz ve öğrenmeniz için sizinle birlikte olacak. Peki nedir bu dans türleri diye sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Öncelikle en çok ilgi görenleri söylememiz gerek. İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nde öncelikle Tango, Flamenko, Zumba ve Oryantal dans türleri ilgi görmektedir. Bunun yanında festival süresince Hint dansları, Latin dansları, Afrika dansları, Haka dansı ve Swing danslarını da öğrenebilirsiniz. Öğrenmenin yanında dünyaca ünlü dansçılardan muhteşem dans şovlarını İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nde izleme fırsatı bulacaksınız.

İstanbul Uluslararası Dans Festivali

Gezi magazin ve etkinlik rehberini takip ederek İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nin hakkında ve daha birçok festival ve etkinlik hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Dans dünyasını size en etkili biçimde yansıtacak olan dünyaca ünlü festival, 2020 yılında 9. İstanbul Uluslararası Dans Festivali olarak düzenlenecekti fakat Covid-19 tedbirleri kapsamında etkinlik iptal edildi. 2020 yılında gerçekleştirilemeyen 9. İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nin 2021 yılının mart ayının son haftasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu yıl festival ise tam 1 hafta sürecek. 9. İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nin başlangıç tarihi ise 24 Mart 2021!

Söz konusu Dans Festivali geçtiğimiz yıllarda İstanbul’un Pendik semtinde düzenlenmekteydi. Bu yıl düzenlenecek olan 9. İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nin ise Bahçelievler semtinde yer alan Pullman Istanbul Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. 9. İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nde sizleri dünyaca ünlü dansçılar bekliyor. 9. İstanbul Uluslararası Dans Festivali’nde sizlerle birlikte olacak olan Ivan Cardenas, Marco& Sara, Jay-C, Melisa Sahra Katılmış, Angelo Rito, Karen& Ricardo ve Felicien farklı dans kategorilerinde dünya çapında ünlenmiş isimlerdir. Eğlencenin, sanatın ve muhteşem şovların buluştuğu İstanbul Uluslararası Dans Festivali’ni kaçırmayın!

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri