Festivaller

Değirmendere Kültür Sanat Festivali 2021 Ne Zaman?

Değirmendere Kültür Sanat Şenliği Nerede?

7 yıllık bir aranın ardından tekrar yapılan Değirmendere Kültür Sanat Festivali kentin her noktasından gelen binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Değirmendere Kültür Sanat Festivali

Özellikle Mehmet Erdem ve Melih Kahveci’nin sahne aldığı anlarda festivalde coşkulu anlar yaşandı. Festivale katılan insanlar unutulmaz anlar yaşadı ve doya doya eğlendi. Değirmendere Kültür Sanat Festivali Kocaeli Milletvekili Emin Zeybek, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer gibi isimlere de ev sahipliği yaptı. En son 2019 yılında gerçekleşen festival 202 yılında gerçekleşmesi beklenirken çeşitli sebeplerle iptal edildi fakat festival haberleri kapsamında alınan bilgilere göre festivalin 2021 yılı tahmini başlangıç tarihi 25 Temmuz. Değirmendere iklim koşulları nedeniyle fındık yetiştiriciliğinin yüzyıllardır yapıldığı bir bölge. Burada fındığa ulaşmak bir Karadenizlinin ulaşması kadar kolay. Üstelik kendine has bir yapısı ve tadı olan bu fındığın üretimini de teşvik etmek gerek. Bu festivalde tam olarak bu amaçla yapılıyor. Değirmendere’de yetişen fındığı ülke çapında duyurabilmek ve bu sayede fındıkların yok olmasını önlemek amaçlanıyor. Halk yaz aylarında bu amaca uygun festival ve şenliklere şahit oluyor.  

Değirmendere Kültür Sanat Festivali

Festival başladıktan sonra sahneye ilk olarak Gölcük’ün yetiştirdiği önemli sanatçılardan olan Melih Kahveci çıktı. Tam bir buçuk saat sahnede kalan Melih Kahveci en güzel şarkılarını festivale katılanlar için seslendirdi. Festivalde gerçekleşen konser tek kelime ile muhteşemdi. Bu konserin ardından Melih Kahveci’nin bu kadar enerji dolu olması herkes tarafından takdir edildi. Gölcük Halkı Melih Kahveci’ye gönülden teşekkürlerini iletti ve bu yörede yetişen bir sanatçı olduğu için gurur duyuyorlardı. Bu konserin hemen ardından Değirmendere Kültür Sanat Festivali En iyi Fındık Yarışması ödülüne şahitlik etti ve yarışma sonucunda ödül kazanan kişilere hediyeleri takdim edildi.

Değirmendere Kültür Sanat Festivali

İlginizi çekebilir Söğüt Geleneksel Domates Festivali Ne Zaman?

Bu konuşmadan hemen sonra alanı doldurmuş olan katılımcıların büyük coşkusu eşliğinde Mehmet Erdem sahneye çıktı. Ünlü sanatçı birbirinden güzel şarkılar seslendirerek coşkuyu daha da arttırdı ve katılımcılar unutulmayacak bir akşam yaşadı. Başkan Sezer bu konserden sonra sanatçıya çiçek ve fındık hediye ederek teşekkürlerini iletti. Ayrıca Değirmendere Kültür Sanat Festivali için sahne alan Mehmet Erdem’e genç bir Kocaelispor taraftarının getirdiği atkı hediye edildi. Mehmet Erdem sahnede Başkan Sezer’ ve katılımcılara teşekkür ederek son bir şarkı seslendirdi ve alandan ayrıldı. Festival de böylelikle sona erdi. 2021 yılı etkinlik programı şu an için belli olmasa da gezi haberleri doğrultusunda alınan bilgilere göre son yapılan etkinlik ile paralellik gösterebileceği söylendi.    

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri