Festivaller

İstanbul Caz Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

İstanbul Caz Festivali Detayları

İstanbul Caz Festivali Hakkında

Bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Caz Festivali, 1994 yılında başlatılmış önemli bir etkinliktir. Geldiğimiz yıla kadar her yıl temmuz ayının birinci yarısında yapılan İstanbul Caz Festivali, Covid-19 pandemisi yüzünden ertelenen festivallerden bir tanesiydi. Bu sebeple, 2021 yılı içinde eylül ayında başlayacak olan festivale yoğun bir katılım bekleniyor. Her zaman İstanbul halkının ve diğer şehirlerden gelen insanların ilgisini çeken festival, 2021 yılında da yapılacak!

Festival, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenleniyor. İstanbul Caz Festivali’nin Chick Corea ve Steve Kujala’nın 1984 yılında Atatürk Kültür Merkezi’nde konser vermesiyle başladığı kabul edilmektedir. Caz müzik daha sonra ülkemizde, İstanbul merkezli olarak yayılmaya ve daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Bu 1984 konseri, İstanbul Festivali kapsamında yapılmıştı. Daha sonra Sting, Scorpions, Bryan Adams konserleri de yapılınca caz müziğin yükselişi başlamış oldu.

Tüm bu gelişmelerin ardından Kültür Sanat Vakfı, 1994 yılında İstanbul Caz Festivali etkinliğini, İstanbul Festivali’nden kopararak ayrı bir etkinlik olarak düzenlemeye karar verdiğini bildirdi. Ünü yalnızca ülke içinde kalmayan Caz Festivali, Avrupa’nın en ünlü festivalleri arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Yıllar boyunca Eric Clapton, Sting, Lou Reed, Patti Smith, Yasmin Levy gibi dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan İstanbul Caz Festivali adı altında 500’den fazla nefes kesici konser verilmiştir.

Siz de Caz Festivali heyecanını yaşamak isterseniz, biletlerinizi alın!

Festivalin Resmi Logosu

Caz Festivali Ne Zaman Yapılacak?

Festival kapsamında yapılan konserler, farklı alanlarda yapılıyor. Pandemi nedeniyle ertelenen festival, 2021 yılında yeniden sanatseverlerle buluşacak! İstanbul Caz Festivali’nde bu sene Itamar Borochov, Angelique Kidjo, Melike Şahin, Kenan Doğulu, Stefano di Battista, Altın Gün, Geeva Flava, Mabel Matiz, Niels Broos gibi isimler sahne alacak.

Etkinliklerin farklı mekanlarda yapıldığını belirtelim. Bu sebeple Kültür Sanat Vakfı’nın Caz Festivali için oluşturduğu ana internet sitesinden konser yerlerini detaylı biçimde öğrenebilirsiniz. Bu sanatçıların yanında daha birçok sanatçı ve grubun katıldığı İstanbul Caz Festivali, eylül başından itibaren müzikseverleri bekliyor olacak!

Merakla beklenen festival, neredeyse bir ay sürüyor. Böylece istediğiniz konserlere rahatça erişebileceksiniz. Biletleri çeşitli internet sitelerinden bulmak mümkün ama en doğru tercih festivalin ana sitesine göz atmak olacak. 1 Eylül 2021’de startı verilecek olan festival, 24 Eylül 2021 tarihiyle beraber sona erecek.

Kendinizi ayarlayın ve İstanbul Caz Festivali başlasın!

Ayrıca ilginizi çekebilir: 49. Uluslararası Ürgüp Bağ Bozumu Festivali

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri