Festivaller

Uluslararası İstanbul Vegfest 2021 Ne Zaman?

İstanbul Vegfest Etkinlik Detayları

Veganlığın ne olduğuna dair farkındalık oluşması için düzenlenen Uluslararası İstanbul Vegfest veganlığa davetle vegan olmayanlara ulaşmayı da hedefliyor.

Uluslararası İstanbul Vegfest

Festival haberleri çerçevesinde bildirilen açıklamada, 2020 tarihinde pandemi önlemi kapsamında⁣ çevrimiçi olarak yapılan Uluslararası İstanbul Vegfest’in, bu yıl da çevrimiçi olarak düzenleneceği kaydedildi.

Vegfest etkinlikleri kapsamında bu sene; vegan aktivistlerin, tıp doktorlarının, hukukçuların, akademisyenlerin, sporcuların da bulunduğu yabancı ve yerli konuşmacılar olacak. Konuşmacılar, veganlığın hayvan hakları, etiği, çevre ve sağlık üstündeki etkilerini konuşacaklar. 40 yerli ve 16 yabancı konuşmacının katılımıyla gerçekleşecek olan Vegfest’de 9 panel ve 6 atölye olacak.

Etkinlik rehberi kapsamında Uluslararası İstanbul Vegfest 2020 yılında olduğu şekliyle bu yıl da organizasyon katılımcısı olarak işbirliğinde bulunmak isteyen vegan oluşumcularına ve bütün veganlara çağrı yapıldı.

Uluslararası İstanbul Vegfest

Uluslararası İstanbul Vegfest’ın dünya genelinde veganlık için farkındalık oluşturması amacıyla düzenlenen sayısız etkinliklerden birisi olduğu gezi haberleri çerçevesinde açıklandı. Ülkemizde ilk defa 2017 senesinde Vegan Derneği Türkiye (TVD) ve Didim Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirildiğini ifade etti. 2018 senesinden sonra Uluslararası İstanbul Vegfest adıyla İstanbul’a taşındığını da kaydetti.

Vegfest, Veganlığa Davet çağrısı ve Yaşama Şans Ver konsepti ile vegan olmayan kişilere de ulaşmayı hedefliyor.

Uluslararası ve ulusal alanda değişik konu ve konuklarla atölyeler, sergiler, söyleşiler, hayvanlarla ilgili filmler, ürün tadımları, kitap tanıtımları, konser ve dinletiler gibi değişik temaları katılımcılara sunmayı isteyen Vegfest, veganları ortak bir noktada buluşturmayı da amaçlamaktadır.

Uluslararası İstanbul Vegfest

Gezi magazin tarafından bildirilen açıklamada vegan olsun veya olmasın, vegan yaşamı merak eden herkesin Uluslararası İstanbul Vegfest’le çok ilgilendiğinin altı çizildi.

İlginizi çekebilecek başka bir 2021 festivali de: İzmir Dragon Festivali 2021 Ne Zaman?

Geçtiğimiz yıl, 2020 senesi Haziran ayında yapılmış olan Uluslararası İstanbul Vegfest, Covid-19 nedeniyle ilk kez çevrimiçi yapıldı. Çevrimiçi video konferans uygulaması olan Zoom Webinar üzerinden yapılan festival yine aynı şekilde kullanıcılara sunulacak. Festivalde bulunan tüm konuşmacıların videoları YouTube kanalındaki Vegfest 2021 çalma listesinden izlenebilecek.

Uluslararası İstanbul Vegfest

Farklı alanda çalışma yürütmekte olan ve dünya genelinde ünlü konukları ağırlayacak olan Uluslararası İstanbul Vegfest’in yapacağı etkinlikler şöyle: Uzman konuşmacılarla söyleşi, değişik atölyeler, çocuk etkinlikleri, yöresel yemek standları, film gösterimi, konserler, vegan ürün sergileri ve daha fazlası.

Etkinlik geliri Çiftlik Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Projeleri’nde kullanılacaktır.

Festival Programı: Panel ve söyleşiler, yabancı ve yerli konuklar tarafından açılacak olan atölyeler, yemek atölyesi, vegan kozmetik atölyesi, vegan tatlı atölyesi, dans atölyesi, yoga, kitap dağıtımı, ücretsiz vegan beslenme rehberi dağıtımı, yöresel stantlar.

Uluslararası İstanbul Vegfest, 3-4 Temmuz 2021 tarihleri içinde gerçekleştirilecek.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri