Festivaller

Marsiyass Yayla Yaz Kampı Festivali 2021

Marsiyass Yayla Yaz Kampı Şenliği

7.si düzenlenen ve artık gelenekselleşen Marsiyass Yayla Yaz Kampı Festivali yine Ödemiş Gölcük’te yapıldı. Bu etkinlik Akçay Piknik ve Kamp Alanında hayata geçiriliyor.

Marsiyass Yayla Yaz Festivali Nerede Yapılıyor?

Bu kamp alanı Gölcük gölünün karşısında bulunuyor. Bu sebeple muhteşem bir manzara ile baş başa kalıyorsunuz. Ayrıca yazın sizi bunaltan sıcaklarından kurtulmak istiyorsanız Marsiyass Yayla Yaz Kampı hem sizi bu sıcaklardan kurtaracak hem de eğlence dolu günler geçirmenizi sağlayacak. Bu kamp boyunca isterseniz çadırlarda isterseniz de otel ve pansiyonlardan konaklama şansına sahipsiniz. Tercih tamamen size bırakılmış. Sonuncusu 2019 senesinde düzenlenen bu etkinliğe dair gezi haberleri doğrultusunda edindiğimiz bazı fiyat bilgileri bulunsa da 2021 yılı için net bir şey söylemek doğru değil. Festivalin 2021 yılında 23-25 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Mekân olarak da değişikliğe gidilmemiş.

Marsiyass Yayla Yaz Kampı

Yapılan son kamp etkinliğinde girişte alınan bir çadır ücreti mevcuttu. Bunun dışında duş, WC, wifi gibi ihtiyaçlarını kamp alanından ücretsiz karşılayabilirsiniz. Marsiyass Yayla Yaz Kampı boyunca bütün market ve restoran ihtiyaçlarınızı da karşılayabileceğiniz tesisler var. Temmuz ayının bunaltıcı sıcağından kurtulmak için bu kampa gitmeye karar verdiyseniz tek yapmanız gereken motorunuzu alıp yola çıkmak. Yani bu yaz kampına Türkiye’nin birçok şehrinden motorcu grupları katılıyor da diyebiliriz. Kamp alanında bu motorcu gruplarını simgeleyen çadırlar ve çeşitli eşyalar bulunuyor. Bu da yaz kampına farklı bir renk ve hava katıyor. Tabii ki bu kadar motorcu grup bir aradayken ortaya birbirinden güzel motor gösterileri de çıkmış oluyor ancak yapılan etkinlikler tabii ki bununla da sınırlı kalmıyor.

8. Marsiyass Yayla Yaz Kampı Etkinlik Programı

Öğlen güneşinde kamp alanında çok bir şey yapılamasa da akşama doğru müzik çalmaya başlıyor. Güneş iyice çekildikten sonra herkes bir yerde toplanıp müziğe eşlik etmenin yanı sıra doyasıya dans ediyor. Ayrıca Marsiyass Yayla Yaz Festivali etkinlikleri arasında halat çekme, yumurta taşıma gibi mütevazı yarışmalar da yer alıyor.

Marsiyass Yayla Yaz Kampı

İlginizi çekebilir İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Rehberi GeziLinki’nde!

Tabii ki karanlık iyice çöktükten sonra herkesin toplandığı alanın ortasında güzel bir kamp ateşi yakılıyor. Şunu da belirtmek gerekir ki motora ve motorcu gruplara ilgisi olan herkes de bu etkinliğe katılabiliyor. Örneğin son etkinlikte karavanını alıp Almanya’dan yaz kampına gelmiş ve sonrasında da Türkiye’nin çeşitli yerlerini gezmeye karar veren bir çift bulunuyordu. Festival haberleri kapsamında 2021 yılında 8.si düzenlenecek olan yaz kampının etkinlik programı henüz belli olmasa da son yapılan kamp etkinliğinden çok farklı olmayacağı söyleniyor.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri