AntalyaFestivaller

Aspendos Opera ve Bale Festivali 2021

Aspendos Antik Tiyatro

Antalya’daki Aspendos Antik Tiyatro’da düzenlenecek olan 28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, sanatseverleri bekliyor.

Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Hakkında

Türkiye Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Uluslararası Aspendos Festivali, sanatseverleri ağırlayacak. Her yıl sanata ilgi duyan insanların bir araya geldiği ve uluslararası bir niteliği olan festival, 2021 yılında da hız kesmeden etkinliklerine devam edecek!

1994 yılında başlayan yolculukta farklı ülkelerdeki birçok opera ve bale şirketinin düzenlediği bu festival, oldukça ilgi çekici. Tıpkı içeriği gibi yapıldığı yerler de sanatseverleri heyecanlandırmaya yetiyor. Ülkemiz içerisinde düzenlenen Uluslararası Opera ve Bale Festivali, yalnızca ülke içerisinde değil dünya üzerinde de en iyi korunmuş antik tiyatrolardan biri olan Aspendos Tiyatrosu’nda düzenlenecek. Aspendos Tiyatrosu, birçok açık hava etkinliğine ev sahipliği yapan ve Roma döneminden bu yana varlığını koruyan eşsiz bir alan. Opera ve Bale Festivali’ne 2021 yılında ev sahipliği yapacak olan eşsiz mekân Antalya’da bulunuyor.

aspendos opera ve bale festivali

Aralıklı tarihlerle toplamda 5 gün sürecek olan festivalde orkestra şefi Hakan KALKAN’ın yönettiği IV. Murat operası ve yine orkestra şefi olan Zdravko Georgiev LAZAROV’un yöneteceği Madama Butterfly operası gibi etkinlikler yer alacak. Operanın yanında bir normal konser bir de gala konseri ile bale gösterisi de yapılacak etkinlikler arasında.

Festival, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin izlenme rekorlarını kıran eserlerini görebileceksiniz. Tüm bunların yanında yaşanan salgın sırasında, salgının kahramanları için yapılmış olan ve sağlık çalışanları ile sanatçıları aynı sahnede görebileceğiniz Pandemic Balesi de Antalya’da ilk kez seyircilerle buluşacak.

Sizi güzel sanatlarla buluşturacak olan bu festivalin tüm etkinlikleri Antalya’da bulunan Aspendos Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Şimdiden biletlerinizi alıp yerlerinize oturmaya hazırlanın çünkü sanata bir yolculuk yapacaksınız!

Aspendos Festivali Ne Zaman Yapılacak?

Eylül ayının en ilgi çekici etkinliklerinden biri olacak olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 4 Eylül’de başlayacak. Etkinlik tarihleri arasındaki aralıktan dolayı uzun sürecek olan festival, sanatseverlerin yoğun ilgisini bekliyor. Bundan önceki senelerde de düzenlendiğinde büyük bir kitleyi kendine çekmeyi başarmış olan festivalin takvimi şöyle:

  • 4 Eylül 2021 – IV. Murat (Opera)
  • 10 Eylül 2021 – Madama Butterfly (Opera)
  • 15 Eylül 2021 – 3 Soprano 3 Tenor (Konser)
  • 18 Eylül 2021 – Pandemic (Bale)
  • 23 Eylül 2021 – Gala Konser
aspendos opera ve bale festivali

Daha fazla festival haberi için bizleri takip etmeye devam edin. Aynı zamanda ilginizi çekebilir: Antalya’nın En Meşhur Yemekleri: En Meşhur 5 Yemek

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri