Festivaller

Fatsa Hamsi Festivali ne zaman? Fatsa Hamsi Festivali 2021

Fatsa Hamsi Şenliği

Fatsa Hamsi Festivali için geri sayım başladı. Her yıl yüzlerce kilo hamsinin yendiği 3. Fatsa Hamsi Festivali 21 Kasım’da başlıyor. Festivalde birbirinden değerli sanatçılar sahne alacak.

Ordu Fatsa Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Hamsi Festivali bu sene üçüncüsü ile hamsi severler ile buluşacak. 21 Kasım 2021 tarihinde Pazar günü gerçekleşecek etkinlik Fatsa Hükümet Konağı önünde düzenlenecektir.

FATSA HAMSİ FESTİVALİ

Fatsa Dernekler Federasyonu ile Fatsa Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Hamsi Festivali’nde misafirlere; Hamsi ve çay ikramı, Yöresel halk dansları gösterisi, Nahide Saygün Akkal, Soner Arıca ve Sıtkı Akın konseri ile birlikte birçok sürpriz etkinlikleri misafirlerini bekliyor.

NAHİDE SAYGÜN AKKAL KİMDİR?

Samsun’da dünyaya gözlerini açan Nahide Saygün Akkal, eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde müzik öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Akkal’ın en ünlü albümü Mazhar Oldu ile tanınmayı başaran sanatçı birçok konser ve etkinlikte sevenleri ile buluşmaktadır.

SONER ARICA KİMDİR?

Ordu Fatsa’da 1966 yılında dünyaya gelen Soner Arıca, 1986 yılında mankenlik hayatına başlamıştır. 5 yıl manken olarak çalışan Soner Arıca, 1992 yılında müzik kariyerine başlayarak mankenliği bırakmıştır.

1992 yılında ilk albümü olan Bir Umut’u yayınlayan Arıca; En Güzel Serüven, Yaşıyorum, Her şey Yolunda, Aşkla Oldu, Benim Adım Aşk, Saklı, Yapboz gibi birçok albüm yayınlamış ve müzik kariyerinin yanında tiyatro oyunculuğu da yapmıştır.

SITKI AKIN KİMDİR?

1965 yılında Ankara’da doğan Sıtkı Akın, 1985’de Ankara Radyosu gençlik korosuna katılarak ses sanatçılığı kariyerine başlamıştır. 1990 yılında profesyonel olarak Sivas Devlet korosunda ses sanatçısı olarak müzik kariyerinde zirveye çıkmayı başarmıştır. Profesyonel bir ses sanatçısı olmasının yanı sıra ayrıca Sıtkı Akın, ses sanatçılarını eğiten bir öğretmen olarak da tanınmaktadır.

HAMSİNİN FAYDALARI

A ve D vitaminlerini bolca içeren hamsi, doymamış yağ asitleri sayesinde damar ve kalp sağlığı için faydaları bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, hamsi ani kalp ölümlerini azaltmaktadır. Ayrıca küçük balık olan hamsi kılçığı ile yenilebilir olmaktadır. Kılçığında bulunan magnezyum ve kalsiyum kemiklerin gelişiminde büyük öneme sahiptir. Çocukların dikkatli bir şekilde hamsiyi kılçıklı yemesinde bir sorun görünmemektedir. Fakat hamsiyi bol yağda pişirmek kilo alınması ve içindeki vitaminlerin ölmesine yol açacağı için sağlıklı bir şekilde hamsiyi pişirmeniz önerilmektedir.

FATSA HAMSİ FESTİVALİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

-Korona ile mücadele kapsamında festival alanında maske ile durulması gerekmektedir. Ayrıca hijyen ve mesafe kurallarına uyularak toplum sağlığı riske atılmaması önemle dikkat edilmelidir.

Fatsa Hamsi Festivali, Fatsa Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilecektir. Ve tüm misafirler için ücretsizdir.

-21 Kasım 2021 Pazar günü gerçekleşecek festival, sabah saat 10:00’da başlayarak 21:00’a kadar devam edecektir.

Sizin için önerebileceğimiz diğer bir festival: Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Festivali

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri