Festivaller

8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali ne zaman?

Uşak Kısa Film Festivali Hangi Tarihlerde?

8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl 8’ncisi düzenlenecek festival Türkiye’den ve dünyadan yüzlerce sinemaseveri buluşturacak.

8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali

ULUSLARARASI UŞAK KISA FİLM FESTİVALİ NASIL BAŞLADI!

Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, ünlü Karun Hazineleri ve Kanatlı Denizatı Broşuna ev sahipliği yapan Uşak’ta düzenlenen ilk ve tek film festivalidir. Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğunca her sene düzenlenerek Uşak’taki sinemaseverleri bir araya getirerek dünyadan ve Türkiye’den kısa filmleri yarıştırmaktadır.

BU YIL 8.ULUSLARARASI UŞAK KISA FİLM FESTİVALİ DÜZENLENECEK

Genel koordinatörlüğünü Dr. Onur Keşaplı ve Doç. Dr. Murat Sezgin’in yaptığı Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, 2014 yılında ilk gösterimini yaparak günümüze kadar devam ettirmeyi başarmıştır. Bu sene 8.’si düzenlenecek olan Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nde kısa filmleri, söyleşileri ve atölyeleri ile kısa film severler ile buluşacak.

Türkiye’deki kısa film endüstrisini geliştirmek ve başarılı kısa filmleri izleyiciler ile buluşturmayı amaç edinen Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, kısa film gösterimlerinin haricinde eğitimler, forumlar ve retrospektifleri de bünyesine ekleyerek, birden fazla salonda sinemaseverleri bilgilendirmek ve sektörel gelişime katkı sağlamaktadır.

8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali

ULUSLARARASI UŞAK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE 11 DALDA ÖDÜL

Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, bir ilke imza atarak ülkemizden yarışmaya katılan kısa film yapımcıları, yönetmenleri ve oyuncuların emekleri karşılığında telif ödeyerek, Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali ile Ulusal Öğrenci Yarışmalarına ev sahipliği yaparak bu iki yarışmadan başarı olan kısa filmlere 11 dalda ödül vermektedir. Görüntü, sanat, kurgu, oyunculuk ve senaryo başta olmak üzere her sene yarışmacılarını ödüllendirerek, kısa filmlerini tanıtmaktadır.

8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali

ULUSLARARASI UŞAK KISA FİLM FESTİVALİ’NE 116 ÜLKEDEN KATILIM

Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, beşinci yılında 116 ülkeden 3300 filmi sinemaseverler ile buluşturarak geniş çaplı bir festivale imza atarak Türkiye’de ve dünyadaki kısa film festivalleri içerisinde yerini almıştır. Ayrıca Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, Kısa Film Yönetmenleri Derneği’nce bütün kıstasları tamamlayarak, “Altın Festival” ödülüne layık görülmüştür. Aynı yılda Türkiye’nin birçok sinema platformu tarafından, Kamera Arkası değerlendirmelerine göre “A Sınıfı Festival” unvanı ile onurlandırılmıştır.

Her sene aralık ayında düzenlenen Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, kısa film sektörünün değerlenmesi ve sinema kültürünün gelişimine katkı sağlaması amacıyla çalışmalarına devam ederek, Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali ve Kanatlı Denizatı Ödüller’ini sahipleri ile buluşturmak için misafirlerini beklemektedir.

8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali

8.ULUSLARARASI UŞAK KISA FİLM FESTİVALİ NE ZAMAN YAPILACAK?

8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, 4 Aralık ile 12 Aralık 2021 tarihleri arasında Zoom üzerinden online bir şekilde kısa film severler ile buluşacak. 8.Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin internet sitesinde bulunan kayıt ol seçeneği ile kayıt olarak belirtilen tarihlerde birçok kısa filmi izleyerek ödül takdimlerine katılabilirsiniz.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir festival: 11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ne zaman? Festival 2021

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri