Festivaller

7. Dragon Kano Şenlikleri Haziran’ı Şenlendirecek!

Dragon Kano Festivali

Kelimenin tam anlamıyla ejderha kanolarla yapılacak olan 7. Dragon Kano Şenlikleri Antalya Manavgat’ta yeni deneyimler için sizleri bekliyor!

7. Dragon Kano Şenlikleri Yoğun İlgiyle Başlıyor

İlginizi çekebilir: Erbaa Yaprak Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİOYAB) ve Manavgat Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Kano Şenlikleri, Manavgat’ın Sorgun Mahallesi’nde bulunan Sorgun Ormanı içinde yer alan Titreyengöl’de yapılacaktır. Sorgun Ormanı’nın birinci derece sit alanı olduğunu belirten gezi magazin Titreyengöl’ünde doğal bir göl olduğunu vurguladı.

Dragon Kano Şenlikleri

Dragon Kano Şenlikleri’nin, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye meclis üyeleri,  bölgedeki otellerde kalan ya da şenlikler için gelen yerli ve yabancı turistler ile Manavgat halkının katılımıyla olacağını kaydeden festival haberleri, şenliklerin titreyengöl civarını hareketlendireceğini kaydetti. 7. Dragon Kano Şenlikleri kapsamında yapılacak olan yarışlara katılacak takımların antrenmanları ile başlayacak şenliklerin büyük beğeni toplayacağı bildirildi.

Dragon kano yarışının ejderha kuyruğu ve başının bulunduğu bir kanoyla yapıldığını ifade eden gezi haberleri, 12 kişi kapasitesi olan dragonda 10 kişinin kürek çektiğini, bir kişinin davul ile ön taraftaki dümende tempo tutmakta olduğunu diğer kişinin ise kuyruk dümeninde bulunduğu dile getirildi. Dragon bot yarışları dümdüz bir hat üstüne kurulmuş olan parkurlarda yapılmaktadır. Buradaki hedef, takımların parkuru kısa zamanda bitirmesidir.

3 Günlük Şenliklerde Kıyasıya Bir Mücadele Olacak!

Dragon Kano Şenlikleri

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bölgelerinde turizm canlılığını arttırmak ve insanlara dragonu sevdirmek hedefiyle düzenlenen şenliklere herkesi davet etti. Sözen,  dragon temini ve şenlik organizasyonunda verilen katkı nedeniyle yarışlara katılan otellere teşekkür etti. Kent turizmine canlılık katacak organizasyonlara yer verdiklerini ifade ederek bu anlamda Titreyengöl’de yapılan dragon yarışlarını önemsediklerinin de altını çizdi. Yarışlarda kazananın olmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Sözen, yarışları barış, dostluk ve ekip ruhunun kazanacağını belirtti.

Dragon Şenlikleri’ne 120 sporcudan oluşan 10 takım katılacak. Yarışlarda Prestige Otel, Denizcilik Lisesi, Venüs Otel, Ottium Otel, Ottium Seven Seas Otel, Water Side Otel, Kaya Otel, Manavgat Koleji, Nashira Otel,  Manavgat Belediyesi Takımı katılacaktır.

Takımlar 3 gün süresince 7. Dragon Kano Şenlikleri kapsamında birinciliği kazanmak için kürek çekecektir. Yarışmaya katılan katımcılar 3’erli gruplar şeklinde yarışacak, önce yarı final yarışmaları sonra da final yarışları yapılacaktır. 7. Dragon Kano Şenlikleri tahmini başlama tarihi 1 Haziran 2021, tahmini bitiş tarihi de 3 Haziran 2021.

Bu içerikte Dragon Kano Şenlikleri hakkında gerekli olabilecek tüm bilgiler verilmiştir. Antalya – Manavgat gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri