Festivaller

Tekirdağ Kiraz Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Tekirdağ Kiraz Festivali Hangi Tarihlerde?

Tekirdağ Kiraz Festivali Nedir?

Tarihi 1961 yılına dayanan Tekirdağ Kiraz Festivali ilk olarak Tekirdağ’a bağlı Naip Köyü’nde gerçekleştirilmiştir. O zamanlarda adı “Kiraz Cümbüşü” olan festivalin, şenlik alanı ise köyde bulunan büyük çınar ağaçları olarak belirlenmiştir. Temeli atıldığından bu yana her sene düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan festivale 1964 senesinde “Kiraz Bayramı” adı verilmiş ve yıllar içerisinde festival özelliği kazanarak Tekirdağ Kiraz Festivali adını almıştır.

Her yılın Haziran ayında düzenlenen festivalde birçok firma sahibi ürünlerini sergileme ve tanıtma fırsatı buluyor. Bunun yanı sıra Tekirdağ Kiraz Festivali dünyanın birbirinden farklı gruplarının gösterilerine de ev sahipliği yapıyor. Katılımcıların yapabilecekleri birçok aktiviteyi de bünyesinde barındıran festival, güzellik yarışmaları, fener alayları ve sergi tanıtım günleri vb. etkinlikler ile ziyaretçilerine dopdolu günler yaşatıyor. Yazın gelişiyle birlikte renklenen bölge, kiraz ağaçlarının meyvelerini vermesiyle birlikte hem eğlenceli hem de lezzetli bir festivale fırsat hazırlıyor.

Festivale Bir Sene Mola

Geçtiğimiz yılın Mart ayında ülkemizde görülmeye başlayan Covid-19 sebebi ile tedbir almak amaçlı birçok şenlik ve eğlence gibi Kiraz Festivali de iptal değildi. 2020 senesinin Haziran ayında devam etmesi beklenen geleneğin iptal edildiğini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel açıkladı. Hatta eğer festival yapılsaydı 2.5 milyona yakın ziyaretçiyi ağırlayacaklarını tahmin ettiklerini ve bunun için sahil projeleri gibi hazırlıklar da yaptıklarını açıklayan Cüneyt Yüksel, iptal haberinden dolayı üzüntülerini de bildirdi. Bu haber tüm Tekirdağ halkını üzmekle birlikte festivale katılım sağlayan on binlerce katılımcıyı da üzdü.

İlginizi çekebilir:2021’in İlk Yıldızı: İstanbul Film Festivali

Tekirdağ Kiraz Festivali 2021’de Geri Dönüyor

Covid-19 tedbirleri adına bir sene iptal edilen festival için 2021 yılı kapsamında bir tarih verildi ve katılımcıların yüzleri güldü. 3 – 6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Tekirdağ Kiraz Festivali herkesi heyecanlandırdı. Sabah 10:00’da başlayıp akşam 21:30’da paydos verecek olan festival tam 3 gün sürecek. Adres olarak geçen sene çalışmaları yapılmış olan Sahil Dolgu Alanı seçilen festival için henüz internet sitesi bilgileri ve festival etkinlik programı açıklanmadı. Yakın tarihler içerisinde Tekirdağ ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açıklanması beklenen programda, geçen zorlu sürecin üzerine pek çok sürpriz olması bekleniyor. Ayrıca şenlik editörlüğü görevini Mesut Erkuş’un üstlendiği de açıklamalar arasında yerini aldı.

tekirdağ kiraz festivali 2021

Verilen bir senelik aranın ardından bu sene gerçekleşmesi muhtemel festival şimdiden binlerce insanı heyecanlandırmış durumda. Bakalım bu sene bizleri neler bekliyor!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri