Festivaller

Manisa Çiçek Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Manisa Çiçek Şenliği

SNS Fuarcılık tarafından düzenlenen Manisa Çiçek Festivali, Mesir Fuarı’yla aynı zamanda Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Binlerce Çiçek Görücüye Çıkıyor

Manisa Çiçek Festivali, Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Festival kapsamında yüzlerce çeşit çiçek, fidan ve fideler Manisalıların beğenisine sunulacak. Türkiye’nin değişik yörelerinden getirtilecek olan bitki ve çiçekler de festivalle görücüye çıkıyor. Festivalde fide ve fidan çeşitleri yanında saksı, tohum ve bahçe mobilyaları da yer alacaktır.

İlginizi çekebilir: Seferihisar Lavanta Festivali 2021 Ne Zaman?

SNS Fuarcılık tarafından düzenlenen Manisa Çiçek Festivali, Mesir Fuarı ile birlikte fuara renk katacak. SNS Fuarcılık Genel Müdürü Didem Simsaroğlu, Çiçek Festivali’nin her yıl  daha da büyüyerek devam edeceğini kaydetti. Türkiye genelinde ilgi gören festivalin kendileri için onur kaynağı olduğunun da altı çizildi.

manisa çiçek festivali

Manisa Çiçek Festivali kapsamında Türkiye’nin her yanından yüzlerce çiçek çeşidi, fidan, bitki ve fide doğrudan üreten vatandaştan tüketen vatandaşa çok uygun fiyatla festivalde yer alacaktır. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Manisa Çiçek Festivali’nin Mesir Fuarı ile aynı zamanda olacağını kaydeden festival haberleri, geçen yıllarda büyük ilgi gören festivalin bu sene de yoğun bir katılımın beklendiğini belirtti.

Festivalde Corona Virüs Nedeniyle Üst Düzey Tedbirler Alınacak

Festival katılımcılarının çoğunun ülkenin çiçek başkenti olarak adlandırılan İzmir’in Bayındır ilçesinden olduğunu ifade eden gezi magazin, festivalde yer alacak olan bitki ve çiçekleri de açıkladı.

Bu bitki ve çiçekler şöyle sıralanmaktadır: Gül, Limon Çiçeği, Melisa, Japon Gülü, Gavura, Yasemin, Begonvil, Yasemin, Lavanta, Şimşir, Gold Kaplan, Biberiye, Kekik, Lavantin, Mandevilla Çiçeği, Pitos, Leylandi, Ful Yasemin, Mazı, Berberis, Mine, Bodrum Papatyası, Nergis, Sarı Papatya, İnci Çiçeği, Mercanköşk, Ateşdikeni, Çeşme Papatyası, Vervene, Euryops, Ateş, Süs Domatesi, Kadife, Alisyum, Vervene, Cam güzeli, Fesleğen ve daha nicesi. 

manisa çiçek festivali

Manisa Çiçek Festivali çerçevesinde açıklama yapan gezi haberleri, uzun süredir evlerinden çıkamayan Manisalıların nefes alacaklarını vurguladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nin açık alanında gerçekleştirilecek olan festivalde Covid-19 salgını sebebiyle üst düzeyde tedbirler alınacaktır.

Açık alanda tüm kurallara uygun olarak yapılacak olan Çiçek Festivali’ne maskesiz girilmeyecektir. Festival katılımcılarının sosyal mesafe kurallarına uymasına dikkat edilecektir. Festival süresince ortak kullanım yerleri ve stantlar oldukça sık dezenfekte edilecektir. Ayrıca fuar alanında değişik yerlere dezenfektan yerleştirilecektir.

manisa çiçek festivali

Festivalin tahmini başlama tarihi 30 Haziran 2021 ve tahmini bitiş tarihi 4 Temmuz 2021 olarak açıklandı.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri