Festivaller

Manisa Çiçek Festivali

Manisa Festivali

Manisa çiçek festivali isminden de anlaşıldığı üzere bin bir çeşit çiçeğin kokularının buluştuğu hasretle beklenen bir şenliktir. Geçtiğimiz yıl ilk defa yapılan ve oldukça eğlenceli ve hareketli geçen bu festival Manisa büyükşehir belediye fuar merkezi alanında gerçekleşmiştir. Şenliğe Türkiye‘nin dört bir yanından ziyaretçiler ve meraklıları gelmektedir. Sns fuarcılık tarafından düzenlenen bu festival aylarca yapılan kusursuz olması için titizlikle ve büyük özenle hazırlanmaktadır.

Çiçek festivali oldukça büyük bir alana kurulması gelen konukların gezmelere doyamayacağı bir yerdir. Oldukça güzel olan bu şenlik özellikle bayanların ilgisini daha fazla çekmektedir. Çiçek seçimi yaparak balkonlarında hangi çiçek daha güzel durur diye düşünerek hangisi daha çok yakışır diye karar verememektedir.

Manisa Çiçek Festivali Şenlikleri

Manisa çiçek festivali tüm Manisa’lıların ve tüm ülkeden gelen misafirlerle büyük bir alanı kaplayan hareketli harikulade vakit geçirilebilecek bir alandır. Türkiye’nin her bölgesinden getirilen çiçeklerin eşsiz kokusu herkesi cezbediyor. Yetiştirilirken oldukça emek harcanan çiçek çeşitleri yıl boyunca bu festival için soğuk, yağmur, rüzgârdan etkilenmemesi için dikkatli bir şekilde bakımı yapılmaktadır. Manisa esnafının da oldukça hoşuna giden bu festival ilde olan ekonomik kalkınmaya fayda sağlamaktadır.

Gelen misafirlerin konaklama temel ihtiyaçlarını giderebilmek için oluşturulan misafir haneler, güler yüzlü yerel halkı ve alış veriş yapabilme olanağı sağlayabilmektedir. Birçok görevlinin görev aldığı bu şenlik güvenli ve tüm hijyen kullarına uyarak hazırlanmaktadır. Açık alanda sergilenmesi nedeniyle güvenle vakit geçirilecek bir alandır.

Manisa Çiçek Festivalinde Sergilenen Çiçekler

Manisa çiçek festivali belediye başkanları ve birçok bakanın katılımını sağladığı büyük bir mesire alanı üzerine kurulduğu efsane çiçek kokuları ile büyüleyici bir şenliktir. İnsanların zevkle katıldığı festivalde çok fazla çiçek çeşitleri, vardır saksı çiçeği, yetiştirilebilen ağaç fideleri, bin bir çeşit çiçek tohumlarının da bulunduğu sergilenen çiçeklerin bazılarının isimleri şu şekildedir,

1-1

Melisa, Ful yasemin, lavantin, Begonvil, Gül çeşitleri,(Kırmızı, Beyaz, Sarı ve karagül) Gavura, Leylandi, Şimşir, Pitos, Yasemin, Gold kaplan, Lavanta, Biberiye, Kekik, Mazı, Mandevilla çiçeği, Berberis, Mercan köşk, Ateşdikeni, Mine, Nergis, Bodrum papatyası, İnci çiçeği, Çeşme papatyası, Kadife, Fesleğen, Sarı papatya, Alisyum, Vervene, Cam güzeli, Begonya daha birçok çeşit saksı çiçekleri, sebze fideleri, meyve ağacı fidanları, sebze veya meyve tohumlarının bulunduğu gezmeye doyulmayan muhteşem renklerin buluştuğu bir alanda yapılmaktadır.

Manisa Çiçek Festivali Başlama Tarihi Belli Oldu

Manisa çiçek festivali özlemle beklenen katılmak isteyenlerin sıkıca takip ettiği tarihleri belli oldu. Manisa büyükşehir belediye fuar merkezinde gerçekleşecek olan festival belediyenin ve SNS fuarcılığın organize direktörlüğünü yaptığı şenliğin ne zaman başlayacağı netlik kazanmasa da sabırsızlıkla bekleyenlerin başlama tarihi merak konusu olmuştur. Olası bir zorluk oluşmadığı sürece tahmini başlama tarihi. 2022 Manisa çiçek festivali 20 Haziran’da başlayacak olan şenlik dört gün sürecek olan harika bir görsel şölen sunan festival 25 Haziran akşamı sona ereceği belirtilmektedir.

Yeni Yerler Görmek İçin Tıklayın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri