Konserler

Soft Analog konseri ne zaman? Soft Analog 2021 konser

Soft Analog Kimdir?

Soft Analog konseri için geri sayım başladı. Soft Analog ismini almadan önce “The Morning Tape” ismiyle İngilizce şarkılar söyleyen grup 2019 yılından itibaren Soft Analog ismiyle Türkçe şarkılar yapmaya başlamıştır.

Soft Analog konseri

SOFT ANALOG GRUBU KİMDİR?

Grubun kurucuları olan İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik, çocuk yaşlardan itibaren müziğe ilgililerdir. İkisi de çocukluk çağlarında gitar ve piyano öğrenmiş ve okul hayatında çeşitli etkinliklere katılarak sahne tecrübesi kazanmıştır. Çocukluk döneminde edindikleri bu tecrübe Soft Analog’u kurmalarında büyük katkı sağlamıştır.

Soft Analog; giyim tarzı, sound ve yaklaşım olarak 80-90’lı yılları yansıtmaktadır. Ayrıca dönemin synthesizer kullanımı, drum machine, disco funk bass eski kıyafetler ve eski renk paletlerinden etkilenerek bunları modern tarza adapte ederek yeni bir tarz oluşturma hedefindedir. Yaptıkları şarkılar ile geçmiş ve günümüzü birleştiren Soft Analog, farklı tarzı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Soft Analog konseri

GRUBUN İSMİNİN KAYNAĞI

Soft Analog, grubun yaptığı şarkıları yansıtmaktadır. Analog kelimesi eski synthler, plak, kaset gibi analog cihazlardan gelmektedir. Soft kelimesi ise grubun şarkılarının yumuşak, chill havasını betimlemektedir.

SOFT ANALOG ŞARKILARININ ÖZELLİKLERİ NELER?

Soft Analog, yaptıkları şarkılar ile dinleyicilere konsept havasını hissettirmeyi ve şehir hayatına bireysel açıdan bakarak toplumsal eleştiri yapmaya çalışmaktadır. Şarkılarda genellikle modern dünya ve düzeni içerisinde yaşayan insanları anlatmayı, modern hayatın getirmiş olduğu duyguları ve farkındalıkları vurgulamaktadır. Şarkılarında sıklıkla soundu enerjik ve dinamik sözleri ise eleştirel ve melankoliktir. Grup bu zıtlığı sevmiş ve benimsemektedir.

Soft Analog konseri

SOFT ANALOG GRUP ÜYELERİ KİMLER?

İdil Tavşanlı- Vokal

Ömer Çelik- Klavye, Synth

Cem Ölmez- Davul

SOFT ANALOG’UN EN SEVİLEN ŞARKILARI HANGİLERİ

Kaybolur- 2020

Boşluğun İçinde- 2019

Renklerim- 2021

Kaybolur(Akustik)- 2020

Misket- 2021

Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı- 2021

Mesafeler- 2021

Kaçardım- 2021

Bir Çırpıntı Var- 2021

Yolculuk- 2021

Soft Analog konseri

SOFT ANALOG KONSERİ NEREDE?

Soft Analog konseri için geri sayım başladı. Grup 23 Kasım 2021 saat 21:00’de 6:45 KK Ankara’da sevenleri ile buluşacak. Standart tam bilet fiyatı 40 TL’dir.

SOFT ANALOG KONSERİ ÖNLEMLERİ

-Etkinlik alanına girişte aşı olanların aşı kartına, aşı olmayanların ise son 48 saat içerisinde yaptırmış olduğu PCR testini yetkili görevlilere göstermesi zorunludur. Aksi taktirde etkinliğe alınmayacaktır.

-Konserde 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altı kişililerin konsere girmesi yasaktır.

-Katılımcıların koronavirüs önlemleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen konularında toplum sağlığını riske atacak tutum sergilememeleri önemle rica olunur.

-Belirtilen saat kapı açılış saatidir, girişte sıkışıklık olmaması için yarım saat önceden kapıda olunması geçişte kolaylık sağlayacaktır.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Sagopa Kajmer konseri ne zaman? Sagopa Kajmer 2021 konser

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri