AvrupaKeşfetYurtdışı Gezilerimiz

Sofya’dan Avrupa’ya Ucuz Uçak Bileti: Uygun Avrupa Uçak Bileti Alma Yöntemleri

Sofya - Avrupa Uçak Bileti

Kurdaki sonu gelmeyen yükselişler ile birlikte Avrupa’ya uçmanın maliyetleri bir hayli artmış haldedir. Avrupa seyahatlerini daha makul fiyatlara getirmek isteyen insanlar ise uygun uçak bileti satın almanın yollarını araştırmaktadır. Bu yöntemlerden ilk akla geleni Sofya Havalimanı kalkışlı seferlerdir. Bulgaristan – Sofya üzerinden Avrupa’nın birçok ülkesine çok daha ucuz fiyatlarla uçmak mümkündür. Peki Sofya’dan Avrupa’ya ucuz uçak bileti nasıl satın alınır?

Sofya’dan Avrupa’ya Uçuşlar

Türkiye’de dövizin yükselmesi ve özellikle de pandemi sürecinde artan taleple birlikte uçak bileti fiyatlarında ciddi artışlar görülmüştür. Bu durum insanları alternatif yollar bulmaya itmiştir. Türkiye’den Avrupa’ya yapılan uçuşlarda fiyatların ciddi bir biçimde artmış olması akıllara çevre ülkelerden bilet almayı getirdi. Türkiye üzerinden Avrupa’nın önemli şehirlerine ortalama 3 bin ile 10 bin TL arasında değişen fiyatlar, yurt dışı seyahatlerinde insanların karşısına çıkan en büyük engeller arasında.

Sofya’dan Avrupa’ya ucuz uçak bileti

Bu durum üzerine kafa yoran bir kesim Avrupa tatilini ucuza getirecek bir yöntem buldu. Bulgaristan’ın başkenti Sofya üzerinden Avrupa’ya gitmenin çok daha ucuz olduğu keşfedildi. İstanbul’dan Sofya’ya otobüsle geçtikten sonra buradan Avrupa’nın her ülkesine çok uygun fiyatlarla uçulabileceği anlaşıldı. Artan talep nedeniyle İstanbul’dan Sofya’ya otobüs seferlerinin sayısı artırıldı ve bu sayede her gün rahatça Sofya’ya ulaşabilmek mümkün oldu.

Sofya’dan Avrupa’ya ucuz uçak bileti alarak uçmak isteyen on binlerce gezgin hem İstanbul’dan hem de İzmir’den otobüsle Sofya’ya geçerek seyahat maliyetlerini olabildiğince aşağıya çekti. İstanbul’dan Sofya’ya otobüs biletleri 400 – 450 TL aralığında değişirken İzmir’den Sofya’ya ise 500 – 650 TL arasında değişmektedir. Bunlara ek olarak Sofya’ya otobüs haricinde tren yolu kullanılarak da uygun bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. İstanbul – Sofya için tren bileti fiyatları 20 – 30 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Sofya’dan Avrupa’ya Uçak Bileti Fiyatları

Sofya’dan Avrupa’ya ucuz uçak bileti

Sofya üzerinden Avrupa’nın en güzel şehirleri olan Paris’e, Roma’ya, Lizbon’a, Stuttgart’a Milano’ya, Amsterdam’a, Düsseldorf’a ve çeşitli şehirlere İstanbul’un 10’da 1 fiyatına uçabilirsiniz. Fiyatlar yaz ve kış aylarında dalgalanmalar gösterse bile yine de İstanbul kalkışlı uçuşlara oranla çok daha uygun fiyatlara bilet bulabilmeniz mümkündür. Örneğin Paris’e Sofya üzerinden yaz aylarında 2.500 TL ile 3.500 TL arasında biletler bulabilirsiniz. Eylül ve ekim ayları itibariyle 300 TL’ye bile biletler bulabilmek mümkündür. Uçuşların birçoğu aktarmalı olsa da direkt uçuşlar da bulunmaktadır. Eğer aktarmalı da olsa ucuza uçmak istiyorsanız gece biletleri sizin için daha uygun olacaktır.

Örneğin Barselona’ya İstanbul’dan gitmek istediğinizde 5.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekecektir. Ancak Sofya üzerinden Air France, Serbian Havayolları veya Lufthansa ile 2.500 – 3.000 TL civarında bir fiyata bilet bulabilirsiniz. Bu fiyatlar yaz sezonu döneminde değişiklik gösterebilir. Eğer Avrupa’ya planlı bir seyahat yapacaksanız çok önceden biletinizi almanız daha hesaplı olacaktır.

Bulgaristan’da Hangi Havalimanı Üzerinden Avrupa’ya Gidilmelidir?

Sofya’dan Avrupa’ya ucuz uçak bileti almak, Bulgaristan’ın diğer şehirlerine göre daha olasıdır. Çünkü Bulgaristan’da bulunan Bourgas, Haskova, Gorna Orechovica, Bulgan, Plovdiv ve Varna havalimanları Avrupa’ya nadiren seferler düzenlemektedir. Ayrıca uçuş bulabilseniz bile Sofya Havalimanı kadar uygun olmayacaktır. Türkiye’den Avrupa’ya ucuza uçmak isteyenler için Sofya daha hesaplı ve daha pratik bir yoldur. Çünkü çok uygun fiyatlara Sofya’ya İstanbul veya İzmir üzerinden karayolu ile ulaşım mümkündür. Siz de Avrupa seyahatlerinizi daha uyguna getirmek istiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak daha fazla gezi ve tatil içerikleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri