AvrupaYurtdışı Gezilerimiz

Avrupa’da Gezilecek Yerler Rehberi: En Güzel Şehirler

Avrupa'nın En Güzel Şehirleri

Avrupa’da gezilecek yerler rehberi ile Avrupa turu yapacaklara müjde! Bizlerin en çok beğendiği, sizler için seçtiği şehirler sizleri bekliyor.

Avrupa Turları

Çekya’dan Almanya’ya, İspanya’dan Fransa’ya, İtalya’dan Yunanistan’a kadar Avrupa’nın en güzel ülkelerinde rüya gibi bir tatil geçirmek istiyorsanız rehberli tur fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Prag, Berlin, Barselona, Paris, Roma, Atina, Londra ve çok daha fazla Avrupa şehrini baştan sona keşfedebilirsiniz.

İşte sizler için özenle seçtiğimiz bazı Avrupa turları;

  • Noel Pazarları Turu
  • Her Şey Dahil Büyük İtalya Turu
  • İzmir Kalkışlı Elegant Avrupa Turu

En güzel Avrupa Turu fırsatları hakkında detaylı bilgi için hemen tıklayın.

Avrupa’da Gezilecek Yerler

Floransa, İTALYA

Rönesans’ın Başkenti unvanıyla anılan Floransa, Avrupa şehirleri içerisinde mutlaka görmeniz gereken eşsiz güzelliklere sahip bir şehir. Dünyada ve spesifik olarak Avrupa’da gezilecek yerler denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden olan Floransa, Kuzey İtalya’da Toskana bölgesinin başkenti konumunda. Tarihi yapıları, mimarisi ve sosyal yaşamının canlılığı ile dikkat çeken şehirdeki müzelerin çokluğu ve kalitesi dünyaca ünlü. Eğer sanata tanık olmak istiyorsanız Floransa’yı listenin başına koyun.

avrupa'da gezilecek yerler

Stockholm, İSVEÇ

İsveç’in başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Stockholm, kanalları, rengarenk ve tarihi binaları ile turistlerin oldukça ilgisini çeken bir yer. Özellikle düzenlenen birçok kültürel ve sanatsal etkinlik sebebiyle Avrupa şehirleri içerisinde en özel yere sahip olanlarından biri. Çok soğuk olabileceğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye etmenin yanında kış aylarında çok çok daha güzel olduğunu düşündüğümüz Stockholm, Avrupa’da gezilecek yerler arasında.

avrupa'da gezilecek yerler

Prag, ÇEK CUMHURİYETİ

Altın Şehir ve daha birçok isimle bilinen Prag, mecburiyet gibi bir şehir! Avrupa’ya yolunuz düştüyse görmeden dönmeniz hem büyük kayıp olur hem de kesinlikle gidenlerden bir hayli tepki alırsınız. Şaka bir yana, kesinlikle Avrupa’da gezilecek yerler listesinin en önemli duraklarından biri Prag. Mimarlık harikası ilginç yapılar, tarihi dokusu, eğlence hayatı ve sizi başka bir zamana ışınlanmış gibi hissettirecek atmosferi ile Prag, dünyanın en güzel şehirlerinden.

prag, çekya

Brugge, BELÇİKA

Kuzeyin Venedik’i adıyla bilinen Brugge, Avrupa şehirleri içerisinde şüphesiz en güzellerinden biri. Aynı Venedik’te bulunan kanallar gibi şehrin içerisinde bulunan kanallar vardır. Orta Çağ’dan kalma kanallar eşsiz bir atmosfer yaratıyor. Çikolata ve bira konusunda da öne çıkan isimlerden bir tanesi. Brugge, Avrupa’da gezilecek yerler listesi içinde önerdiğimiz yerlerden.

avrupa'da gezilecek yerler

Budapeşte, MACARİSTAN

Ülkenin başkenti olan Budapeşte, zengin bir tarihi birikime sahiptir. 1873 yılında Buda, Pest ve Eski Buda şehirlerinin birleşmesiyle oluşmuş bir şehirdir. Birçok festivalin, sanatsal etkinliğin yapıldığı Budapeşte, gece hayatı da hareketli bir yerdir. Orta Avrupa’nın en büyük sanat ve kültür merkezi olarak bilinmektedir. Avrupa’da gezilecek yerler rehberi için görmenizi tavsiye ettiğimiz dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi.

avrupa'da gezilecek yerler

Viyana, AVUSTURYA

Avusturya’nın başkentidir. Tarih boyunca kıta Avrupası içinde kültür, politika ve sanat alanında en önemli şehirlerin başında gelmiş olan Viyana turistlerin en sevdiği şehirlerden. Müzeler, operalar ve tiyatroların yanında saraylar, katedraller, tarihi binalar ve daha fazlası Viyana’da. Avrupa’da gezilecek yerler rehberinde Viyana sizleri bekliyor.

viyana, avusturya

Lizbon, PORTEKİZ

1994’te Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, tarih boyunca yalnızca farklı kültürlerin etkisi altında değil aynı zamanda farklı dinlerin de etkisi altında kalmıştır. Avrupa’nın en turistik şehirlerinden biri olan Lizbon, diğer Avrupa ülkelerinden farklı bir havaya sahip. İki yakası olması bakımından ise İstanbul’a benzetilen şehir Portekiz’in sıcak atmosferine sahip. Avrupa gezilecek yerler duraklarından biri de Lizbon!

avrupa'da gezilecek yerler

Tüm bunların yanında Londra, Paris, Milano, Roma, Barselona, Amsterdam ve Venedik gibi şehirler de Avrupa denilince akla gelen ilk şehir isimleri oluyor. Buralara mutlaka uğrayın, görün ve gezin!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri