EgeMuğlaYurtiçi Gezilerimiz

Bodrum Gümüşlük Gezilecek Yerler

Gümüşlük Gezi Rehberi

Bodrum güzellikleri saymakla bitmeyecek olan bir kıyı şehridir. Özellikle yazları yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören Bodrum, kış aylarında da ılıman bir iklime sahip olduğu için tercih edilir. Bodrum çok büyük bir şehir olduğu için gezeceklere araba ile gelmeleri önerilir. Çünkü minibüsler zamanın kullanımı için sıkıntı çıkarır.

Taksilerinde bu konuda acımasız ücretleri olduğunu belirtmek gerekir. Plajları, gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri, zengin gastronomik mutfağa sahip restoranları ile tatil planlarının arasında olmalıdır.  Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Zeki Müren Evi, Bodrum Antik Tiyatrosu, Yeldeğirmenleri, Tavşan Adası, Mor Salkım Bağları, Bafa Gölü, Begonvil Kamp bu güzel gezilecek yerlerin yalnızca çok küçük bir bölümünü oluşturur.

Bodrum’un En Güzel Koyları

Uzun bir sahil şeridine sahip olan bu şehirde sayısız güzellikte koy bulunur. Bu koylara gezmek için gelinebilirken turistler genelde denize girebilmek için geliyor. İşte hem denizin hem de parlak güneşin tadını çıkarmaya yarayacak en güzel koylar şu şekildedir. Bodrum Yalıçiftlik Kargıcak Koyu; dalgasız ve oldukça temizdir.

Göltürkbükü Cennet Koyu; kum plajına sahiptir. Özellikle tur teknelerinin uğrak noktasıdır. Yalıkavak Küdür Koyu; en lüks koylardan olan Yalıkavak harika balık restoranlarına ev sahipliği yapıyor. Sit alanı olarak işaretlidir. Akyarlar Karaincir Koyu; Bodrum‘un güney yönünde bulunan bu plaj sakinliği ve temizliği ile özellikle çocuklu ailelerin uğrak noktası oluyor. Ortakent Yahşi’nin ise tesisi uygun fiyatlıdır ve tenha olmadığı için sosyalleşme amacıyla gençler tarafından tercih edilir.

Bodrum Gümüşlük

Bodrum‘un bir mahallesi olan Gümüşlük, genelde tüm gelenlerin ilk uğramak istediği mekânlar arasında yer alır. Huzurlu, sakin ve yerlileriyle samimi bir mahalle havası barındırır. Merkezden yaklaşık 20 km kadar uzaklıktadır. Eklisia Kilisesi; 400 yıllık bir geçmişe sahip bu kilise taştan yapılmıştır.

2-4

Mimari ve tarihi anlamının dışında verilen ve düzenlenen konser etkinlikleriyle adeta bir sanat deryası. Karakaya Köyü; iddialara göre bu köy 800 yıl önce korsanlardan korunmak için oluşturulmuş. Muhteşem manzarası sebebiyle huzuru arayanlara uğramaları önerilir. Gümüşlük Pazarı, Tavşan Adası ve Myndos Antik Kenti Gümüşlük mahallesinin diğer uğrak mekânlarını oluşturur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri