Amerika

Houston Gezilecek Yerler Listesi GeziLinki’nde!

Houston Nerede?

Houston gezilecek yerler rehberi ile güzel bir tatil fırsatı elde edebilirsiniz. Detayları GeziLinki’yle öğrenebilirsiniz!

Houston Nerede, Nasıl Gidilir?

Teksas eyaletinin en büyük şehri olan Houston, ABD’nin en büyük dördüncü şehridir. Teksas Körfezi kıyısında yer alan şehir, ‘’Bayou City’’ adıyla da anılmaktadır. Nehir şehri anlamındaki bu isme sahip olmasının sebebi, Houston’un içinden geçen bir nehrin olmasıdır.

Houston seyahatiniz için başlangıç noktanız Türkiye ise İstanbul- Houston için direkt uçuşlar bulunmaktadır. George Bush Kıtalararası Havaalanı, Ellington Havaalanı ve William P. Hobby Havaalanı olmak üzere Houston’da üç adet havaalanı bulunmaktadır.

Bisikletler, otobüsler, raylı sistemler, taksiler gibi pek çok seçeneğin bulunduğu Houston’da şehir içinde bir yerden diğer yere ulaşımı sağlamak oldukça kolaydır. Başlangıcı yaptıysak Houston gezilecek yerler rehberiyle devam edelim!

Houston Gezilecek Yerler Rehberi

Houston’da gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen yer NASA’ya ait üssünde tanıtım amaçlı gerçekleştirilen geziler ve birçok uzay eserinin sergilenmesidir. Bunun ardından müzeler ve yeşil alanlar gelmektedir. Houston’a gitmek isteyenler nereleri gezebilir, bunun hakkında detaylı bilgiyi aşağıya bırakıyoruz.

Houston Space Center (Houston Uzay Merkezi)
Houston’da bulunan uluslararası birçok ziyaretçi arasında en popüler seçeneklerden birisi Houston Uzay Merkezi’ni gezmektir. Uzay eserleri koleksiyonu bakımından oldukça zengindir. Amerika’nın uzay konusundaki geçmiş çalışmaları ve gelecek planları ile ilgili çok çeşitli bilgileri burayı ziyaret ederken keşfedeceksiniz. Yaklaşık 400 eserin arasında uzay mekikleri de bulunmaktadır ve ziyaretçiler bu uzay mekiklerinin içine girip inceleme de yapabilmektedirler. Houston gezilecek yerler rehberi içerisindeki en ilginç, en çok vakit geçirebileceğiniz yerlerden biridir. 

Doğa Bilimleri Müzesi
1990 yılında kuruluştur. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler müzelerden birisidir. Hermann Park sınırları içinde yer alan müzede, farklı özelliklerdeki pek çok sergi yer almaktadır. Dünyadaki en renkli kelebekleri görebileceğiniz Cockrell Butterfly Center’ın yanı sıra dinozor kemikleri, fosiller, mücevherler, Kuzey Amerika ve Mısır’daki eski eserler Doğa Bilimler Müzesi’nde bulunmaktadır.

Hermann Park
George Hermann tarafından 1914 yılında kurulmuştur. Parkın sınırları içinde açık hava tiyatrosu, kelebek sergisi, piknik alanları, gül bahçesi, golf sahası, koşu pisti ve müze bulunmaktadır. Halka açık en eski tarihi bölgesi olan parkın girişinde General Sam Houston’ın heykeli sizi karşılayacaktır. Houston gezilecek yerler rehberi içerisindeki sembolik yerlerden biridir. Mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Wet ‘n’ Wild Splash Town
Houston’ın en çeşitli ve en büyük su parkıdır. Tornado adındaki platformda 132 metrelik tünel boyunca ya da 55 metrelik su kaydıraklarından kayabilirsiniz. Yaz aylarında gerçekleştireceğiniz Houston turu sırasında serinlemek için oldukça güzel bir fırsat olacaktır. Dalga havuzlarında mini tsunamilerle karşılaşmak isterseniz, özellikle çocuklar için korsan gemisi deneyimi sunan Crocodile Isle’yi tercih ederseniz, eğlenceli aktivitelerin yanında yarışmalara da katılmak isterseniz bu su parkını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Houston Müzeler Bölgesi Gezilmeden Houston Gezisi Bitmez!

Houston’ın en önemli kültür merkezlerinden birisi Müzeler Bölgesi’dir. 19 müze bulunan bu bölgeyi yılda yaklaşık 7 milyondan fazla ziyaretçi ziyaret etmektedir. Seyahatiniz sırasında buradaki müzelerin 11 tanesini ücretsiz gezebilirsiniz!

Sağlık Müzesi
1969 yılında temelleri atılan müzede ilk kalıcı sergi 2015 yılında gerçekleştirilmiştir. İnteraktif bir bilim merkezi olan müze, farklı bir iç mekan tasarımına sahiptir. İç organlarınızla tanışma fırsatı bulacağınız ve yıllar sonra nasıl göründüğünüze dair görüntüler elde edeceğiniz teknoloji fırsatını Houston gezisi sırasında gezeceğiniz bu müzede yakalayabileceksiniz!

Art Car Museum
1998 yılında açılan müzede oldukça ilginç araba tasarımları bulunuyor. Müzede sergilenen arabalar farklı desenlere boyanmış, ilginç modellerle kaplanmış ve süslemeleri rastgele yapılmıştır. Birbirinden farklı tarzda arabaları görmek isterseniz bu sanat müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Güzel Sanatlar Müzesi
63.000’dan fazla esere sahip müze, ülkedeki en büyük kuruluşlar arasında bulunmaktadır. Müze, 1900 yılında kurulmuştur. Amerika, Avrupa, Uzakdoğu ve Afrika sanatlarına ait birçok eser bulunmaktadır. Bu eserlerin içeriği; Amerikan ve Avrupa dekoratif sanatlar, Fransız Empresyonist tablolar, Afrika ve Kolomb öncesi altınlar ve İtalyan Rönesansı’dır.

Houston’a Ne Zaman Gidilir?

Houston sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Temmuz ve ağustos aylarında oldukça sıcak olmaktadır. En yağışlı geçen aylar ise mayıs, haziran ve ekimdir. Şubat ve nisan ayları arasında Houston’a gitmek için idealdir diyebiliriz.

Houston’da Gezi Yaparken Ne Yenir?

Hamburgeri Houston şehrinde mutlaka denemelisiniz. Daha önce yediklerinize benzemeyeceğini ve en güzeli olacağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir: Amerika Gezileri

Quesadilla, Meksika mutfağına ait oldukça sevilen bir lezzettir. Türkiye’de yapılan gözlemelere benzemektedir.

Teksas’ın şehirlerinde et oldukça yaygın tüketilmektedir. Teksas usulü biftek, şehirde denemeniz gereken bir diğer lezzettir.

Tacos, cheesecake, bira, kahve, deniz ürünleri ve kolache lezzetlerini de Houston gezisi yaparken mutlaka tatmalısınız.

Houston’a Gidecekler İçin Tavsiyeler

Buffalo Bayou Park, 160 dönümlük şehrin içinden geçen yeşil alandır. Houston’un doğal güzelliklerinden birisidir. Bisiklet ve yürüyüş parkurları, heykeller, dinlenme alanları, köpek parkı ve dev bir yarasa kolonisine ev sahipliği yapmaktadır. Houston’a gitmişken suyun keyfini bu parkta çıkarabilirsiniz.

Holocaust Müzesi, Menil Koleksiyonu, Battleship Teksas Eyalet Tarihi Parkı, Gerald D. Hines Waterwall Park, Houston Gölü, Şehir Akvaryumu uğramanız gereken duraklar arasındadır.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri