Keşfet

İç Anadolu’nun Metropolü Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir Gezi Rehberi

Eskişehir gezilecek yerler sizler için özel olarak belirlenmiştir. Türkiye’de en kalabalık şehirlerden biri, öğrenci ve memurların en çok tercih ettikleri illerden biri nüfus bakımından yana en büyük şehirlerarasında bulunuyor. Osman Gazi üniversitesi ve Eskişehir üniversitesinin bulunduğu Eskişehir yoğun bir nüfusa sahiptir.

Eskişehir zenginlik bakımından çok geniş bir ilimiz ipek yolunun hatlarını kullandıklarından Avrupa’ya ve yurt dışına faaliyeti genişlemiştir Bölgede kervan saray ve hanların yapıtlarına rastlamak mümkündür. Osmanlıdan kalan kalıntılara  bölgede rastlamak mümkün burası buram buram tarih kokmaktadır.

Eskişehir öğrenci dostu olup Türkiye’nin dört bir yanından şehre gelen öğrencilere ev sahipliği yapıyor. En çok öğrencinin olduğu  bu şehirde, şehir merkezinde sosyal hayat oldukça aktiftir.  Aileniz ile görmeniz gereken harikulade bir şehirdir,

Eskişehir’ de Gezilecek Yerler

Eskişehir turistlerin tercih listelerinde üst sıralarda yer alıyor. Gezmeyi seviyorsanız kesinlik uğramanız gerekiyor tarihi olsun mutfağı olsun kültür açısından zengin bir şehirdir. Bütçenize uygun olup sizi zorlamayacak bir gezi için mutlaka Eskişehir’ e gitmelisiniz. Burada gezip görülecek yerler şunlardır;

  • Şelale Park,
  • Doktorlar Caddesi,
  • Odunpazarı Bölgesi,
  • Sazova Park,
  • İki Eylül Caddesi,
  • Alaadin Camii,
  • Haller Gençlik Merkezi,
  • Eskişehir Hayvanat Bahçesi,
  • Çağdaş Cam Sanatları Müzesi,
  • Atlıhan El Sanatları Çarsısı,

Gezeceğiniz görmek isteyeceğiniz birkaç tanesi tabi ki, hepsinin ayrı güzellikleri olduğu için gezip görmeniz gerekenler ister çarşıdan ister müze de isterseniz el sanatlarını almayı tercih edebilirsiniz. Eskişehir de kesinlikle mutfağı denemelisiniz denemeden geri dönmeyin çilbörek özellikle denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum, kuzu sorpa, göbete, köfte gibi tatları deneyin met helvası yemeyi unutmayın.

1-33

Eskişehir’ de Nerede Kalınır?

Şehir merkezi içinde otel ve kalacak yer çok kolay otellerin arası kısa mesafeli olduğundan her yerde kalma imkânınız var. Oteller de spa, hamam ve  termal su mevcuttur buraya geldiyseniz kesinlikle bu hizmeti almalısınız, eğer gelecekseniz de mutlaka aklınız da bulunsun. Bol bol fotoğraf çekip albümünüzü oluşturabilecek manzaralar eşliğinde tadını çıkaracağınızdan eminim gün batımı ve gün doğuşu eşliğinde aşk tazelemek isterseniz eğer bir an önce şehri ziyarete gelebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri