BingölKeşfet

İstanbul Bingöl Kaç Km? İstanbul Bingöl Kaç Saat

İstanbul Bingöl Arası Kaç Km

İstanbul Bingöl kaç km sorusu özellikle İstanbul’dan Bingöl’e yolculuk yapmak isteyen kişiler tarafından soruluyor. Bu mesafe seçilen yollar ve güzergâhlara göre değişim gösteriyor. En son yapılan şehir dışına ulaşım yolları sayesinde İstanbul ile Bingöl arasındaki kilometrenin de kısaldığı görülüyor. İstanbul’dan Bingöl’e ulaşmak isteyen kişilerin 1344,43 km mesafe kat etmesi gerekiyor.

İstanbul-Bingöl Kaç Litre Benzin Yakar?

 İstanbul Bingöl kaç km konusunda araştırma yapan kişiler aynı zamanda İstanbul’dan Bingöl’e ulaşımın kaç litre benzin yakacağını ve bu yakıtın ne kadara mal olacağı konusunu da merak ediyor. Bu alanda araçların benzinli ya da dizel olmasına göre kaç litre benzin yakacağı da değişim gösteriyor. Araçların bir takım özellikleri de aracın yakıt miktarını belirleyen özellikleri oluşturuyor. Bu anlamda İstanbul’dan Bingöl’e dizel bir araç ile yolculuk yapılmak istenildiğinde ortalama 69.36 Lt mazot tüketiyor. Benzinli bir araçta ise bu yakıt 100.88 LT oluyor. Dizel bir aracın İstanbul’dan Bingöl’e gitmesi 443.87 TL, benzinli bir aracın Bingöl’e gitmesi ise ortalama 706.16 TL oluyor.

İstanbul-Bingöl Arası Kaç Saat Sürer?

 İstanbul Bingöl kaç km konusu araba ya da otobüs kullanımına göre değişiyor. Arabayla İstanbul’dan D300 karayolu üzerinden Bingöl’e ulaşmak isteyen bir araç 15 saat 3 dakika içerisinde ulaşıyor ve 1349 km yol yapmış oluyor. E80 yolunu kullanan bir sürücü ise 15 saat 49 dakika 1263 km yol yapıyor.

1

İstanbul-Bingöl Otobüsle Kaç Saat Sürer?

 İstanbul‘dan Bingöl‘e otobüs yolculuğunu tercih ederek ulaşmak isteyenlerin otobüsle 19 saat 30 dakika yol gitmesi gerekiyor. Bu yol 1347 km yol kat etmek anlamına geliyor. Otobüs firmalarının tercih etmiş olduğu güzergâhlara göre bu süre kısalıp uzayabiliyor. İstanbul’dan Bingöl’e otobüs bilet fiyatları ise 750 liradan başlıyor.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda dikkatinizi çekebilir: Kırkpınar Yağlı Güreşleri 2023 Ne Zaman? Etkinlik Tarihi ve Detaylar

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri