KeşfetŞırnak

İstanbul Şırnak Kaç Km? İstanbul Şırnak Kaç Saat

İstanbul Şırnak Arası Kaç Km

İstanbul ve Şırnak Türkiye’nin iki farklı bölgesi olup aralarında oldukça uzak bir mesafe bulunur. İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara bölgesinde yer alırken Şırnak ise ülkenin güneydoğusunda Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. İstanbul’un nüfusu yaklaşık 15 milyon iken Şırnak’ın nüfusu ise 100 bin civarındadır. İstanbul Şırnak kaç km arasındaki mesafe ise yaklaşık olarak 1400 kilometre kadardır. Bu mesafe otomobil veya diğer araçlarla yaklaşık olarak 14-15 saatlik bir yolculuk süresi gerektirir. Ancak uçakla seyahat etmek isteyenler için direkt uçuşlar mevcut değildir. İstanbul’dan Şırnak’a gitmek isteyenler önce Diyarbakır’a uçmak zorundadır. Daha sonra ise kara yolu ile yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla Şırnak’a ulaşabilirler.

İstanbul Şırnak Arası Kaç Litre Benzin Harcar?

Genellikle 1.6 litrelik bir araç İstanbul Şırnak kaç km gitmek için yaklaşık olarak 105-120 litreye kadar benzin tüketebilir. Bu hesap ortalama sürüş koşullarında ve normal bir araç kullanımı dikkate alınarak yapılmıştır. Ancak aracın marka ve modeli aracın yaşına bağlı olarak bu hesap değişebilir. 1.0 litrelik bir araç daha az yakıt tüketecektir. Yakıt tüketimi ayrıca yol koşullarına da bağlıdır. Düz bir yolda gitmek yokuşlu bir alanda gitmekten daha az yakıt tüketecektir. Yolculuk boyunca aracın hızı da yakıt tüketimini doğrudan etkileyecektir.

1

İstanbul Şırnak Arası Kaç Saat

İstanbul ile Şırnak arasında seyahat edenler için yolculuk oldukça uzun sürmektedir. Yaklaşık olarak 20 saat kadar bir yolculuk süresi bulunmaktadır. Bu yolculuk esnasında farklı il ve ilçelerden geçilerek Şırnak’a ulaşılmaktadır. Otobüs yolculuğu boyunca rahat bir seyahat sağlamak adına seyahat öncesinde yolculuk malzemeleri özellikle de rahat bir oturma yeri için tercih edilecek malzemeler hazırlanmalıdır. Yolculuk esnasında molaların da verilmesi yolculuk keyfini bir miktar arttıracaktır. Ayrıca otobüs firmalarının servisleri de yolculuk sırasındaki konforu arttırmaktadır. Bu nedenle İstanbul’dan Şırnak’a otobüsle seyahat edeceklerin hazırlıklı ve sabırlı bir şekilde yolculuklarını tamamlamaları önerilir.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Kartal Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları ve İstanbul Sivas Arası Kaç Km? İstanbul Sivas Arası Kaç Saat

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri