Keşfet

İstanbul’da Çekilen Diziler Hangileri Biliyor Musunuz? Belki Bir Gün Karşınıza Çıkar

İstanbul'da Çekilen TV Dizileri

Ülkemizde çok fazla televizyon kanalı bulunur. Bu kanallarda ise çok fazla dizi yayınlanmaktadır. Bu çekilen dizilerin pek çoğu genellikle Latin Amerika ve Arap ülkeleri en başta olmak üzere dünyada bulunan birçok ülkeye satılır. Bu sayede dizilerin ülke açısından kültür ve turizmini tanıtması sebebiyle de çok iyi olmakta. Bu yüzdendir ki genelde Türk dizilerinin favori çekim yerleri en çok tarihi ve kültürel yerlerden oluşur. Büyük bir ilgi ve beğeniyle izlediğimiz, her bölümünü büyük bir hayranlıkla beklediğimiz en popüler ve başarılı diziler nerede çekiliyor ve İstanbul‘un çok sevilen çekim yerleri nereler bilmek gerekir.

Arka Sokaklar, Masumlar Apartmanı ve İstanbul Kırmızısı

Taksim’de çekilmiş ve hala çekilmekte olan, izleyicilere sunulan üç tane dizi yer alıyor. Bunlar ise masumlar apartmanı, İstanbul kırmızısı ve Arka sokaklar oluyor. Böylesi güzel ve etkileyici diziler Taksim’in o muhteşem atmosferini biz izleyicilere yansıtabiliyor.  

Camdaki Kız

Kanal D’nin en çok sevilen ve beğenilen yeni dizisi olarak yer alan Burcu Biricik, Şerif Erol, Devrim Yakut, Selma Ergeç, Tamer Levent ve Feyyaz Şerifoğlu gibi oldukça sevilen ünlülerin bu dizide yer aldığı Camdaki Kız, Boğaz’da bulunan yalıların herhangi birinde çekiliyor. Dizideki sahnelerin çoğunluklu bölümü ise Cihangir ve Taksim, İstiklal Caddesi olarak ayarlanmış.

Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem yüzyıl ülkemiz genelinde reyting rekoru kıran ve oldukça sevilen bir dizidir. Bunun yanı sıra Avrupa ülkesi başta yer almak üzere çok fazla dünyada nam salan bir dizidir. Muhteşem yüzyıl dizisinin savaş sahneleri ise Kemerburgaz ve oraya kurulan sette çekilmiştir.

Seni Çok Bekledim

Dizilerin büyük bir çoğunluğunun çekildiği yerler arasında ise Beykoz bulunuyor. Burada yer alan tarihi yalılarda dizilerin setlerine ev sahipliği yapıyor. Ayni zamanda Beykoz Kundura Fabrikası da dizi çekim yerleri için en çok tercih edilen ve vazgeçilmeyen mekânlardan biridir. Özcan Deniz’in yazıp, yönetip ve oynamış olduğu Seni Çok Bekledim dizisi Beykoz’da çekilmiştir.

Yalancı

Dizinin başrollerinde yer alan Burçin Terzioğlu ve Salih Bademci’nin oynadığı Yalancı dizisi oldukça sevilen yapımlar arasında yer aldı. Kısa bir sürede dikkat çeken dizi İngiliz yapımı Liar’dan uyarlanmış durumdadır. Çekimler ise İstanbul’un bazı semtlerinde gerçekleşmektedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri