ÇanakkalePlaj ÖnerileriYurtiçi Gezilerimiz

Kadırga Koyu nerede? Kadırga Koyu’na nasıl gidilir?

Kadırga Koyu Gezi Rehberi

Kadırga Koyu, berrak denizi, temiz plajı ve yer yer ıssız yapısı ile Küçükkuyu ile Assos arasında kalan Türkiye’nin önemli koylarından birisidir.

Kadırga Koyu, her sene yerli ve yabancı turisti ağırlayarak, misafirlerine güzel vakit geçirten doğasıyla, deniziyle ve tarihi ile öne çıkan bir yerdir. Kadırga Koyu’nun en önemli özellikleri arasında, sessiz ve şehir gürültüsünden uzak yapısı dikkat çekmektedir.

Kadırga Koyu’nda size rahatsızlık verecek tek ses, denizin ve kuşların sesi olacaktır. Özellikle bazı bölgelerinde gelen tek ses denizin dalgalarıdır.

ARİSTO EVLENMEK İÇİN KADIRGA KOYU’NU SEÇTİ

Kadırga Koyu’nun tarihini ve albenisini birlikte anlatmak gerekirse, bahsedeceğimiz konu ünlü filozof Aristo’nun evlenmek için bu bölgeyi seçtiğidir. Ayrıca Kadırga Koyu’na giderseniz tarihi Athena tapınağına giderek fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

HER BÜTÇEYE GÖRE KONAKLAMA! KADIRGA KOYU OTELLERİ

Ayrıca Kadırga Koyu’nun herkese hitap eden bir yapısı vardır. Gerek bütçe dostu otel ve restoranlar bulmanız açısından gerekse mavi bayraklı plajı ile sizleri son derece mutlu edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Denizinin güzellikleri anlatacak olursak, temiz bir denizi vardır. Suya ilk girdiğiniz andan itibaren suyun berraklığını gözleriniz ile görebilirsiniz. Ayrıca siz gitmeden önce deneyimlerimizi aktaralım.

Öncelikle suyunun soğuk olduğunu söyleyebiliriz. Soğuk deniz sevmiyorsanız, denize alışarak girmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Denize ilk girdiğiniz andan itibaren birkaç adım attığınızda ayağınız yere değmeyecektir. Bu durumda panik yapmayın ve Kadırga Koyu’nun mavi bayraklı bir plaj olduğunu unutmayın. Deniz dibinin ne kadar derinleşse de berrak suyu sayesinde denizin dibini rahatlıkla göreceksinizdir.

Kadırga Koyu’na yolunuz düşerse, temiz denizinden çıkan balıkları yiyebilir ve farklı balık çeşitlerinin bulunduğu restoranlarda yeni tatlar deneyimleyebilirsiniz. Bölgedeki balık lokantaları taze balık alırlar. Balıkçılar sabah erken gider balıklarını tutar ve bu restoranlara satarlar. Kadırga koyu otelleri ni seveceksiniz.

KADIRGA KOYUNDA NEREDE KALINIR?

Yazımızın başında Kadırga Koyu’nun bütçe dostu bir yer olduğunu söylemiştik. Kalabileceğiniz birçok farklı seçenek bulunmaktadır. İster çadırda ister otelde kalın, Kadırga Koyu’nda bütçenize uygun bir seçenek bulacaksınızdır. Ayrıca birbirinden farklı motiflere sahip bungalov evlerde, isterseniz de pansiyonda kalabilirsiniz. Kadırga Koyu sizler için birçok seçenek sunmaktadır. Bölge konaklama açısından oldukça gelişmiştir. Alanda lüks ve imkanı bol oteller de bulunmaktadır.

KADIRGA KOYU’NA ULAŞIM

Kadırga Koyu Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü ile Assos arasında kalan bir bölgedir. Kendi aracınız ile gelecekseniz, öncelikle Çanakkale’ye gelmelisiniz. Çanakkale ile Kadırga Koyu arasında 85 kilometre bulunmaktadır. Çanakkale’den sırası ile Küçükkuyu-Assos-Kadırga Koyu güzergahını takip edebilirsiniz. Küçükkuyu ile arasında 20 kilometre, Assos ile 2 kilometre mesafe bulunmaktadır.

Şehirlerarası otobüs yolculuğu ile gelmek isterseniz, Çanakkale şehir terminaline indikten sonra Kadırga Koyu’na direk minibüs bulabilir ve direkt olarak Kadırga Koyuna gelebilirsiniz.

Deniz ve hava ulaşımı olanakları direkt olarak Kadırga Koyuna bulunmamaktadır. Fakat İstanbul’dan gelirseniz, Çanakkale Boğazı’ndan arabalı vapur ile karşıya geçip Ezine üzerinden Asos-Kadırga Koyu güzergahından gelebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER BİR NOKTA: Ayazma Plajı nerede? Ayazma Plajı’na nasıl gidilir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri