Konserler

Mor ve Ötesi Konseri: Ekim Ayı Konserleri

Mor ve Ötesi Kimdir?

Türkiye’nin en önemli rock gruplarından biri olan Mor ve Ötesi ekim ayı konserleri sırasında sahnede olacak. Mor ve Ötesi konseri biletlerinizi alın.

Mor ve Ötesi Hakkında

Mor ve Ötesi, 1995 yılında kurulmuş alternatif rock grubudur. Grubun temelleri, şu anda grubun vokalistliğini ve gitaristliğini yapan Harun Tekin ile grubun bateristliğini yapan Kerem Kabadayı tarafından atılmıştır. Bu ikili, 90’lı yıllarda beraber okudukları Alman Lisesi’nde Decision isimli bir grup kurmuştu. Ancak daha sonra birleşen grup 1995 yılında ilk parçalarını kaydetti. 10 şarkıdan oluşan Şehir adını verdikleri albümleri, 1996 yılında yayımlandı. İlk konserlerini Ankara’da verdiler. Grup ilk haliyle vokalist ve gitarist Harun Tekin, basçı Alper Tekin, vokalist ve gitarist olan Derin Esmer ve basterist Kerem Kabadayı’dan oluşmaktaydı. Daha sonra Alper Tekin gruptan ayrıldı ve yerine Burak Güven dahil edildi. 1998 yılında ikinci bir albüm için kolları sıvayan grup Bırak Zaman Aksın adlı albümlerini 1999 yılında çıkardılar. Yine albümden kısa bir süre sonra Derin Esmer, başka bir ülkeye taşınınca gruptan ayrıldı ve yerine Kerem Özyeğen geldi.  

Grup, 17 Ağustos depreminden oldukça etkilendiler. Bunun sonrasında olan olaylara sessiz kalmaktansa aktivist bir rol üstlenmeyi tercih etti. Sosyal ve politik konularda korkusuz bir biçimde hareket eden grup müziklerine bunu yedirmeyi başardı. Ekim ayı konserleri ile sahnelerde olacak Mor ve Ötesi konseri biletlerinizi almayı sakın unutmayın.

mor ve ötesi konseri

Dünyaca ünlü bir grup olan Placebo’nun 1999 yılının aralık ayında Türkiye’de yaptığı konserde ön grup olarak sahneye çıkan grup oldukça beğenildi. İsimleri duyulmaya başlayan Mor ve Ötesi 2000 yılına gelindiğinde ülke içindeki nükleer karşıtı kampanyalara destek verip birçok konser düzenledi. Mor ve Ötesi, ülke çapında tanınan bir grup haline geldi. Daha Mutlu Olamam, Cambaz, Bir Derdim Var, Araf, Küçük Sevgilim gibi birçok popüler şarkıya sahipler.

Aynı zamanda 2008 yılında Türkiye’yi Eurovision şarkı yarışmasında temsil etme şansına sahip olan Mor ve Ötesi, Deli adlı eleştirel bir parçayla sahneye çıkmıştı. Ekim ayı konserleri için sahne yapacak olan popüler rock grubu, Mor ve Ötesi konseri sizleri bekliyor.

Ekim Ayı Konserleri: Mor ve Ötesi Konseri Ne Zaman?

Mor ve Ötesi, ekim ayı konserleri kapsamında konser yapacak. Yine ilk konserlerinde olduğu gibi Ankara’da sahne alacak olan grubun konseri sırasında Aşı Kartı zorunluluğu ya da en geç 48 saat önce yapılmış PCR testi zorunluluğu bulunacak. Konser girişinde HES kodu uygulaması devam edecek. Yani HES kodu göstermek zorunlu olacak.

mor ve ötesi konseri

Ekim ayı konserleri ile sahneye çıkacak Mor ve Ötesi, Atılım Üniversitesi Amfi Tiyatro’da olacak. Konser, 6 Ekim 2021 Çarşamba günü gerçekleşecek. Saat 20.30’da başlayacak olan Mor ve Ötesi konseri sizleri bekliyor!

İlginizi çekebilir: Zakkum Konseri: İstanbul’da Ekim Ayı Konserleri

Daha fazla gezi fikri için GeziLinki Youtube kanalımızı ziyaret edin.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri