Konserler

Zakkum Konseri: İstanbul’da Ekim Ayı Konserleri

Ekim ayı konserleri kapsamında İstanbul’da yapılacak olan Zakkum konseri harika vakit geçirmeniz için bir fırsat! Biletlerinizi şimdiden alın!

Zakkum Grubu Hakkında

Zakkum grubu, kısa zamanda oldukça sevilen bir grup haline gelmiştir. İlk olarak Ankara’da 1999 yılında kurulmuştur. Grubun asıl adı olan Raindog, bine yakın konser gerçekleştirerek oldukça güzel geri dönüşler almıştır. Albüm çalışmaları başlayana kadar Raindog ismini kullanan grup sonraları isimlerini Türkçe bir kelime olan Zakkum ile değiştirmiştir.

Ekim ayı konserleri kapsamında İstanbul içinde sahnede olacak olan Zakkum, bir alternatif rock grubu olarak kurulmuştur. Ancak daha sonraları soft rock ve pop rock tarzlarını da benimseyerek kendilerini sevdirmeyi başarmışlardır. Cem Senyücel, Yusuf Demirkol ve Eren Parlakgümüş kendi müzik hayatlarına devam ederken daha sonra birleşerek bir grup kurma düşüncesiyle bir araya gelmişlerdir. 1999 yılında grubun temelleri atılıp kurulunca ilk performanslarını Sinema Bar’da sergilemişlerdir. Ancak grup bu üç kişiyle kalmamış 2003 yılına gelindiğinde Emre Yılmaztürk gruba dahil olmuştur.

zakkum konseri

Zakkum grubu, önceleri dünyanın önde gelen isimlerinden Radiohead, The Smiths, Placebo, Morrissey gibi sanatçıların şarkılarını cover’lıyordu. 2004 yılına gelindiğinde ise grup kendi parçalarını çıkarıp söylemeye başlamıştır. 2005 yılında da albüm hazırlıklarına başlamışlardır. Albüm hazırlıkları uzayınca grubun ilk stüdyo albümü olan Zehr-i Zakkum, nihayet 2007 yılında çıkmıştır.

Ekim ayı konserleri için İstanbul’da sahnede olacak olan Zakkum’u parlatan şarkı ise 2014 yılında klip çektikleri Anason şarkısı olmuştur. Zakkum konseri ekim ayı içinde İstanbul’da sevenlerini bekliyor!

Ekim Ayı Konserleri: Zakkum Konseri Ne Zaman?

Zakkum konseri için en geç 48 saat önce yapılmış olan PCR testi veya Aşı Kartı zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun yanında ateş ölçümü yapılacak ve oturma düzeni Koronavirüs pandemisi sebebiyle sosyal mesafeye uygun olacak. Zakkum konseri alanında 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

Ekim ayı konserleri kapsamında yapılacak olan Zakkum konseri, İstanbul’da bulunan Beyrut Performans adlı mekânda yapılacaktır. Beyrut Performans, İstanbul Kartal’da, Kordonboyu Mahallesi, Tekel Caddesi’nde bulunmaktadır. Beyrut Performans’ta yapılacak olan konserde, birkaç bilet çeşidi vardır. İsterseniz VIP bilet satın alabilirsiniz. Bunun yanında mekânda numarasız bistro düzeni vardır.

zakkum konseri

Konserin olduğu gün Beyrut Performans’ın kapı açılışı saat 20.30’da olacaktır. Bunun yanında Zakkum grubunun sahneye çıkacağı saat de 21.30’dur. Zakkum konseri, 16 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Cumartesi günü gerçekleşecek olan konser, Zakkum grubunu seviyorsanız sizleri mutlu edecek bir deneyim olacaktır.

Daha fazla beklemeyin! Ekim ayı konserleri içerisinde en sevdiklerinizden olan Zakkum konseri için biletlerinizi alın!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Ekim Ayı Konserleri İçinde Yıldız Tilbe Konseri

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri