KeşfetYurtdışı Gezilerimiz

Sonbahar Zamanı Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Vize İstemeyen Ülkeler

Yaz aylarına girmeden önce gidip seyahat edebileceğiniz çeşitli ülkeler bulunuyor.  Üstelik vize istemeyen bu ülkelerde rahat rahat seyahat edebiliyorsunuz. Bazı ülkeler doğal güzellikleri ile bazı ülkeler ise tarihi ve turistik mekânları ile başınızı döndürebilir. Peki, hem vize uygulamayan hem de gezilecek ülkeler arasında yer alan bu ülkeler hangileridir. İşte vizesiz gidilebilecek ülkeler… 

Bu ülkelerden ilki Ukrayna olarak karşımıza çıkıyor. Karadeniz sahillerine kıyısı olması nedeni ile tercih edilen bu ülke aynı zamanda geniş ovaları ve yemyeşil coğrafyası ile doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Bu ülkeye İstanbul üzerinden iki saat ile ulaşabilmek mümkün. Vize uygulaması olmayan ülkede doğal güzellikler sizleri bekliyor.

Sonbaharda Balkanlar Turu

Yine tercihleriniz arasında balkan ülkelerini ekleyebilirsiniz. Karadağ küçük bir ülke olmasına rağmen halen en çok talep edilen noktalar arasında yer alıyor. Balkanların en küçük ülkelerinden birisi olan bu ülke bunun yanında Adriyatik kıyısında bulunan konumu ile turizm anlamında çeşitlilik sunuyor.

Balkanlar denilince ülkemizden insanların ucuz olduğu için tercih ettiği bir diğer ülke ise Sırbistan olarak karşımıza çıkıyor. Sırbistan doğal güzelliklerinin yanı sıra ulaşım olarak hızlı ulaşım imkânı sunuyor. Başkent Belgrad ülkenin en çok turist çeken noktaları arasında yer alıyor. Aynı zamanda bu ülkenin doğal güzellikleri ve Bosna Hersek gibi ülkelere olan vizesiz geçiş imkanı da artıları arasında yer alıyor.

Ortadoğu da Tercih Edilebilir?

Yine ülkemizden sıklıkla tercih edilen bir nokta olan Lübnan günümüzde sıkıntılı bir dönem geçirse de yine de vizesiz gidilebilecek ülkeler  olarak karşımıza çıkıyor. Başkent Beyrut gece hayatı ve tarihi doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor.

Ortadoğu ülkeleri arasında zenginliği ile göz dolduran bir ülke olan Katar yine vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor. Vizesiz denmekle birlikte katar girişlerinde hızlı bir şekilde vize alabiliyorsunuz. Ülke çöllerde teknoloji ile yeniden oluşturulmuş bir ülke olarak sizlere avantajlar sunuyor. Yine Doha ülkenin en çok tercih edilen noktaları arasında yer alıyor.

 Buna benzer daha birçok gezi içeriği için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri