Keşfet

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Püf Noktaları

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur

Uçak bileti günlük hayatta sık yolculuk yapan kişilerin tercih ettiği bir ulaşım aracıdır. Fakat kimi zaman uçak biletleri olduğundan pahalı fiyatlara denk gelebiliyor. Bunun için dikkat edilmesi gereken belli başlı püf noktaları bulunur.

Seyahat tarihlerini esnek tutmak gerekir. Bilet fiyatları kimi zaman döneme bağlı olarak değişebilir. Özellikle bayramlar ve Noel gibi dönemlerde bilet fiyatları normalinden daha pahalı bir fiyata yükselebilir. Ayrıca özellikle yaz dönemlerinde bilet fiyatları daha yüksektir. Çünkü yaz dönemi pek çok insanın izin kullandığı ve okulların kapandığı bir dönemdir. Bu açılardan bileti alırken daha esnek dönemlerde almak mantıklı olur.

Alınacak olan uçak bileti için alternatif havalimanlarına bakılabilir. Bu şekilde daha uygun uçak seferi biletleri bulmak da mümkün olabilir.

Bilet Fiyatlarının En Uygun Olduğu Zamanlar

Belirli dönemlerde uçak biletlerinin farklı olduğu bir gerçektir.

  • Hafta içi günlerinde uçak bileti almak, hafta sonuna göre daha ekonomiktir. Bu şekilde yaklaşık yüzde 10 kadar tasarruf etmek mümkündür.
  • Ayrıca zamanlama olarak, seyahat öncesi 21 gün önce alınan uçak bileti çok daha tasarruflu oluyor. Bir iki gün önce bilet alındığı zaman daha yüksek bir maliyet içerebilir.
  • Araştırmalar sonucu genelde yılın en ekonomik uçak biletlerinin alınacağı ay Mayıs ayı olarak belirleniyor. Bu aylarda alınan bilet daha az maliyetli oluyor.
  • Ayrıca bir ay kadar öncesinden de ucuz uçak bileti alımı yapılabilir. Bu şekilde de uygun fiyata denk getirmek mümkündür.

1-38

Bilet Almadan Önce Karşılaştırma Yapmak

Uçak bileti almadan önce arama motorlarında uçak biletleri farklı firmalarda aranır. Daha sonrasında firma arası bilet fiyat karşılaştırması yapmak doğru olur. Bu şekilde aralarından en makul fiyatta olan bilet alımı yapılabilir.

Ayrıca kıyaslama konusunda, fiyat karşılaşması yapan arama motorları bulunuyor. Bu motorlar sayesinde kısa sürede dilediğiniz uygun fiyatlı bileti belirleyerek, alım yapmak mümkündür.

Fiyatlar değişkenlik gösterdiği için özel günlerde alınan biletleri de erken almak da fayda var. Ayrıca her bilet alındığında bazı banka kartlarında mil birikiyor. Bu yüzden bu şekilde banka kartları da kullanmak mantıklı olur. Özellikle sık seyahat eden kişiler için bu şekilde güzel bir tasarruf yapılabilir.

3-17

Uçak biletlerinde, fiyatları sürekli takip etmek için havayollarının mail listesine kaydolabilirsiniz. Böylelikle kampanya durumu olduğu zaman hemen haberiniz olur. Bu doğrultuda bilet alarak avantajlı bir durum oluşturabilirsiniz.

Daha fazla gezi fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsin.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri