Konserler

Yüksek Sadakat konseri ne zaman? Yüksek Sadakat kimdir?

Yüksek Sadakat Grubu

Yüksek Sadakat konseri için geri sayım başladı. Grup hayranlarıyla Ankara’da buluşuyor?

YÜKSEK SADAKAT KİMDİR?

Yüksek Sadakat grubunun ilk temelleri 1997 yılında atılmıştır. Grupta basgitar çalan Kutlu Özmakinacı’nın emekleri ile grup 2004 yılında resmi olarak kurulmuştur. Öte yandan grupta sık sık vokalist ve baterist değişikliği yaşanmaktadır.

Grubun güncel kadrosu ise vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, basgitarda Kutlu Özmakinacı, klavyede Uğur Onakut, bateride Sefa Deniz Alemdar’dır.

Grup şuana kadar 5 albüm yayınlamıştır. Sonuncu albüm ise 2021 yılında yayınlanmış ve ismi Rengarenk’tir.

BELKİ ÜSTÜMÜZDEN BİR KUŞ GEÇER ŞARKISI

Yüksek Sadakat ilk albümünü 2006 yılında çıkardı. Bu albümde yer alan “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer” şarkısı büyük bir patlama yaptı. Şarkı Türkiye’nin dört bir yanında dilden dile dolaştı. Radyolarda zirveye oturan şarkıyı “Kafile” takip etti. Kafile de en az Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer şarkısı kadar büyük bir çıkış yaptı. Grup 33. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Grup ödülüne layık görüldü. Bu albümü yapan kişiler ise Cemil Demirbakan, Serkan Özgen, Sefa Deniz Alemdar, Uğur Onatkut ve Kutlu Özmakinacı’ydı.

GRUPTA AYRILIKLAR BAŞ GÖSTERDİ

Grup ilk albüm ile büyük bir hayran kitlesi topladı. Ancak ikinci albümün hazırlıkları sırasında vokal Cemil Demirbakan ve baterist Deniz Alemdar Yüksek Sadakati bıraktı. Gidenlerin yerine vokalist Kenan Vural ve baterist Alpay Şalt gruba dahil oldu. Grubun ikinci albümü Katil & Maktül ismiyle çıktı. Bu albümde büyük ölçüde rock severler tarafından beğenildi. Grubun üçüncü albümü ise Renk Körü ismiyle çıkartıldı. Grup burada ilk iki albümünden farklı bir tema denemiştir.

KENAN VURAL GRUBA YENİDEN DAHİL OLDUR

Grup 4’ncü albüm çalışmalarındayken gruptan ayrılıklar baş gösterdi. Vokal Kenan Vural ve baterist Alpay Şalt gruptan ayrıldı. Bu ayrılığın ardından Kenan Vural yerine Selçuk Sami Cingi, Alpay Şalt yerine ise Deniz Alemdar katıldı. Grubun dördüncü albümü ise IV ismini taşıyor. Öte yandan albüm yayınlandıktan sonra Selçuk Sami Cingi gruptan ayrılarak Amerika’ya yerleşmeye karar verir. Bunun üzerine grubun solistliğini yeniden Kenan Vural üstlenir. Grubun son albümü ise Rengarenk’tir. Rengarenk 2021 yılında çıkmıştır.

YÜKSEK SADAKAT KONSERİ NE ZAMAN?

Yüksek Sadakat konseri için geri sayım başladı. Grup 1 Aralık Çarşamba günü saat 21:00’da 6:45 KK Ankara’da sahne alacak. Grup en iyi şarkılarını sevenleri için söyleyecek. Öte yandan konserin bilet fiyatı 90 TL’dir.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Ezginin Günlüğü konseri ne zaman? Ezginin Günlüğü kimdir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri