Konserler

Emre Aydın konseri ne zaman? Emre Aydın kimdir?

Emre Aydın Konseri Nerede?

Emre Aydın konseri için geri sayım başladı. Ünlü sanatçı İstanbul’da hayranları ile buluşacak.

EMRE AYDIN KİMDİR?

Emre Aydın 1981 yılında Isparta’da doğmuştur. Sanatçı müzik kariyerine barlarda ve canlı müzik mekânlarında çalarak başlamıştır. Emre Aydın özellikle İzmir’de çıktığı eğlence yerlerinde müşteriler tarafından tanınmış ve ciddi müzik hayatı başlamıştır.

2002 yılında 6. Cadde isimli bir müzik grubu kuran sanatçı Sing Your Song müzik yarışmasına katılmış ve 1574 yarışmacı arasında birinci olmuştur. Gruba yarışmada birincilik getiren “Dönersen” isimli şarkı ise Türkiye çapında ünlenmiştir.

6. Cadde grubundan ayrılarak tek başına devam eden Emre Aydın, 2006 yılında Afili Yalnızlık solo albümünü çıkarmıştır. Bu albüm büyük bir patlama yapmış ve Emre Aydın tüm Türkiye tarafından tanınmıştır.

Afili Yalnızlık albümü ile Emre Aydın,

Yılın En İyi Albümü,

Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı,

Yılın En İyi Parçası,

Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı,

Yılın En İyi Video Klibi gibi 50’den fazla ödül almıştır.

Sanatçı için 2006 ve 2007 yılları çok yoğun geçmiştir. Sanatçı bu süreçte yaklaşık 400 konsere çıkmıştır. Öte yandan Avrupa Müzik Ödülleri’nde (EMA) Emre Aydın, “Türkiye’nin En İyi Sanatçısı” ödülünü almış. 21 Avrupa ülkesi içinde de sanatçı birinci olarak Avrupa’nın En İyi Sanatçısı ödülünü layık görülmüştür. Emre Aydın’ın ilk albümü o kadar çok sevilmişti ki albümdeki 5 şarkıya klip çekildi.

EMRE AYDIN VE GRİPİN

Bu sürecin ardından Emre Aydın ve Gripin grubu “Sensiz İstanbul’a Düşmanım” isimli şarkıyı seslendirdiler. Bu düetten sonra Emre Aydın ve Gripin birlikte Türkiye turnesine çıkmıştır.

2010 yılında Emre Aydın Falling Down isimli bir tekli albüm çıkardı. İngilizce teklinin ardından Emre Aydın “Bu Yağmurlar” isimli şarkıyı yayınladı. Bu şarkı da indirme ve dinleme rekorları kırdı.

Sanatçı bu çalışmaların ardından yine 2010 yılında Kağıt Evler, isimli ikinci albümünü çıkarmıştır. Bu albümde de 6 şarkıya klip çekilmiştir. Emre Aydın’nın Kağıt Evler albümü ayrıca  65.000 satış gerçekleştirerek o zamanın rekorlarından birini daha kırmıştır.

2012 yılında sanatçı 565 Yapım adı altında bir müzik şirketi kurdu. Şirket DMC Müzik ile birlikte ortak olarak “Beni Biraz Böyle Hatırla” single’ını çıkarttı. Çalışmada “Soğuk Odalar” şarkısı büyük bir patlama yapmıştır.

EMRE AYDIN KONSERİ NE ZAMAN?

Emre Aydın konseri için geri sayım başladı. Emre Aydın 1 Aralık Çarşamba günü saat 20:30’da İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon’da hayranları ile buluşacak. Konserin bilet fiyatları 196.00 TL- 168.00 TL- 140.00 TL.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Barış Kömürcüoğlu konseri ne zaman? Barış Kömürcüoğlu kimdir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu