Festivaller

Enfest Sokak Lezzetleri Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Enfest Sokak Lezzetleri Festivali Nerede?

Dünya ve Türk mutfağı sokak lezzetlerinin tadılacağı Enfest Sokak Lezzetleri Festivali engelli vatandaşlar için festival alanını düzenleyerek bir ilke imza attı!

Enfest Sokak Lezzetleri Festivali

Gastronomi, yeme-içme ve yemek kategorisinde olan Enfest, kapsamında közlenmiş mısırdan kumruya, çöp şişten midyeye, çiğ köfteden kelle söğüşe dek uzanan yöresel sokak lezzetleri Ankara halkının beğenisine sunulacak.

Enfest kapsamında köfte, tavuklu pilav, tantuni ve benzeri Türk sokak lezzetlerinin yanında İtalya, Çin ve Meksika gibi ülkelerin yöresel sokak lezzetleri de yer alacak.

Festival haberleri çerçevesinde açıklanan tahmini etkinlik rehberi nasıl olacak?

Konserler, sahne performansında bulunacak olan grup ve tanınmış isimler, en seçkin müzikler, oyunlar, yaratıcı tasarımlar, çocuklar için eğlenceli atölye çalışmaları.

Enfest şimdiye kadar ilginizi çektiyse bakabilirsiniz: Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali 2021 Ne Zaman?

5000 m2 açık alanda gerçekleştirilecek olan Enfest, engelli katılımcılar içinde uygun şartları içermektedir. Festival alanı engelli vatandaşların zorluk yaşamamaları için düzenlendi.

Evcil hayvanların festival alanına alınmayacağını duyuran gezi magazin yetkilileri, istendiği takdirde sokak hayvanları için mama getirmenin serbest olduğunu duyurdu. Getirilen mamaların Enfest Sokak Lezzetleri Festivali adına Patiliköy’e bağışlanacağını açıkladılar.

Gezi haberleri kapsamında yapılan uyarıda Enfest, uzun süreceğinden Festival alanına gelirken seyyar sandalye getirilmesi de istendi. Bilet alımından önce festival kurallarının da gözden geçirilmesi gerektiği vurgulandı.

Geçmiş yıllarda Enfest, açılışını gerçekleştiren Balkan Orkestrası’nın bu yıl da açılışı yapacağı tahmin edilmektedir. Müzik ziyafeti sunulacak olan açılış sırasında çocuklarda atölye çalışmalarında eğlenceli dakikalar geçirebilecektir.

Enfest, vesilesi ile Ankara halkının farklı yöresel sokak lezzetlerini tadabileceklerinin ifade edildiği etkinlik rehberi, Enfest’te şehrin gürültüsünden dinlendiren eğlendiren bir ortama geçileceği de ifade edildi.

Ankara şehrinin Enfest Sokak Lezzetleri Festivali ile eğlenceye, değişik yöresel sokak tatlarına doyacağını bildiren gezi magazin, festivalin sosyal medya hesabından takip edilmesini de istedi. Sokak Lezzetleri Festivali içeriğinin yakında yayınlanacağını duyuran yetkililer açılış ve bitiş tarihinin tahmini olduğunu da söylediler.

5 gün sürecek olan Enfest, çocuklara özel gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile de dikkat çekecek. Bilet fiyatının aktivite ve konserleri de kapsadığını vurgulayan festival haberleri yetkilileri, bir an önce biletlerin alınmasını tavsiye etti.

Festivalin tahmini başlama tarihi 16 Haziran 2021 Çarşamba olarak açıklandı. Tahmini bitiş tarihi 20 Haziran 2021 Pazar olan Enfest, 11.00 ile 20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Congresium’da yapılacak olan Enfest, içeriğinin yakında yayınlanacağını duyuran yetkililer açılış ve bitiş tarihinin tahmini olduğunu da söylediler. 

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri