Festivaller

Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali 2021 Ne Zaman?

Bozcaada Yerel Tatlar Şenliği

Bozcaada, lezzet tutkunlarını Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali kapsamında yerel mutfağı keyfini yaşayacakları benzersiz bir deneyime çağırıyor!

Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali

İlginizi çekebilecek 2021 festivallerinden: Adana Karpuz Festivali 2021 Ne Zaman?

Turizm İşletmeciler Derneği BOZTİD, tarafından düzenlenen Uluslararası Yerel Tatlar Festivali, Bozcaada’nın ada lezzetlerini ve uluslararası mutfaklara ait yemekleri gastronomi tutkunlarıyla bir araya getiriyor! Lezzet severler, 3 gün boyu yerel malzemelerle hazırlanmakta olan ada mutfağı yemeklerinin keyfini sürerken adanın doğal güzelliklerinin de tadını çıkarabilecekler. Yerel Tatlar Festivali, Bozcaada Kale İç’inde bulunan müze meydanında tarihi bir ortamda gerçekleştirilecek.

bozcaada uluslararası yerel tatlar festivali

Etkinlik rehberi kapsamında Yerel Tatlar Festivali boyunca adalı kadınlar, ünlü şef ve ada restoranları meze ve yerel lezzetleri festival katılımcılarının beğenisine sunacak. Sunulan bu lezzetleri kaçıranlar içinse ada restoranlarında Yerel Tatlar Menüsü yer alacak.

Gezi haberleri yetkilileri tarafından her yıl Uluslararası Yerel Tatlar Festivali’nde yer alan adalı kadınların hazırladığı bazı yerel lezzetler açıklandı. Bu lezzetler şöyle: Pişi, Mangalda Sardalya, Tavşan Yahni, Kuskuslu Kuzu Kapama, Nohut Ekmeği, Çiğ Dolma, Otlu Pilav, Mafiş, Kulak Mantı, Ada Baklavası.

Lezzetli Tatlar Workshoplarda Festivalcilerin Beğenisine Sunuluyor

Festival haberleri kapsamında Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali kapsamında ünlü şefler ile adalı şeflerin ada malzemesi kullanarak yapacakları yemeklerin workshoplar da festival katılımcılarının beğenisine sunulacağı kaydedildi.

Ayrıca Bozcaada kafe ve restoranlarda adaya has keçi peyniri, incir, pişi, Çanakkale domatesi, gelincik reçelleri, adaya özel yapılan börekler ile kahvaltılar ve ahtopat ızgara, tavşan yahni, ada mantısı, oğlak tandır ve geleneksel ada yemeklerinin olduğu menüler hazırlanacak.

bozcaada uluslararası yerel tatlar festivali

Kafe ve pastanelerde adanın sakızlı ve bademli kurabiyesi, üzüm suyu, gelincik şerbeti, adaçayı gibi adaya has lezzetleri de olacak. Balık lokantalarında ise adaya has yerel mezeler ve etkinliğe özel menüler hazırlanacak.

Yerel Tatlar Festivali Bozcaada Turizm İşletmeciler Derneği BOZTİD başkanı Ülke Diler rehberliğinde Bozcaada Kale İç’inde gerçekleştirilecek. Gezi magazin, Festival boyunca vatandaşların Bozcaada’nın her bölgesinde adanın geleneksel yemeklerini tatma imkanları olacağının altını çizdi. Akşamlar ise Kale İç’inde düzenlenecek olan konserlerle şenlenecek.

bozcaada uluslararası yerel tatlar festivali

Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali süresince ada yerel lezzetleri ve uluslararası lezzetler adada bulunan malzemelerle yapılacak. Yemeklerde kullanılan adaya has malzemeler festival katılımcıları tarafından satın alınabilecek.

 3 gün sürecek olan Yerel Tatlar Festivali tahmini başlama tarihi 18 Haziran 2021 olarak açıklandı. Tahmini bitiş tarihi 20 Haziran 2021 olan festival, Çanakkale Bozcaada’da gerçekleştirilecek.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri