Festivaller

Adana Karpuz Festivali 2021 Ne Zaman?

Adana Karpuz Şenliği

Karakaş Belediyesi tarafından düzenlenen Karpuz Festivali bu sene nasıl yapılacak? Adana Karpuz Festivali 2021 ne zaman? İşte cevabı.

Adana Karpuz Festivali

Karakaş Belediyesi tarafından düzenlenen Karpuz Festivali Karataş Merkez Park’ta gerçekleştirilecek. Festivalde en iyi karpuzu yetiştiren çiftçi de seçilecek.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 2021

5. Adana Karpuz Festivali Başlıyor!

Her yıl renkli görüntülerle şenlenen festivalde bu sene de en iyi karpuzu yetiştiren çiftçi seçilecek. Büyük bir katılımla gerçekleşen Karpuz Festivali karpuz yeme ve karpuz taşıma yarışmaları ile de büyük ilgi topluyor.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarafından yapılan açıklamada üretilen her ürüne sahip çıkılacağı ve Adana markasına dönüştürüleceğini söylendi. Demirtaş ayrıca yetiştirilen karpuzların Adana ile özdeşleşeceğini de dile getirdi.

adana karpuz festivali

Gezi haberleri festivalin, sivil toplum kuruluşları ve belediyeler desteği ile gerçekleştirildiğini kaydetti. Adana Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin tarafından yapılan açıklamada Karpuz Festivali kapsamında Adana karpuzu imajının korunacağı vurgulandı. Ülke genelinde üretilmekte olan 4 milyon ton karpuzun bir milyon tonunu Adana’nın ürettiğini söyledi.

Üretilen bu karpuzun 120 dekar alanda yetiştirildiğinde altını çizen Tekin, Adana’nın diğer illerden farkının taze ve erken karpuz üretmek olduğunu dile getirdi. Adana karpuzunun değerinin bilinmesi için bu festivalin önemli olduğunu da ifade etti.

Karpuzu Hızlı Yedi, Bisikleti Kazandı!

Festivali etkinlikleri kapsamında yapılan hızlı karpuz yeme yarışmasında dereceye giren miniklere bisiklet ödülü verileceğini açıklayan festival haberleri, dünya karpuz üretilmesinde Çin’den sonra 2. Sırada olunduğunun da altını çizdi.

Türkiye’de karpuz üretiminin yüzde 20’sini kapsayan Adana, yapılan Karpuz Festivali ile sesini duyuruyor, karpuzunu tanıtıyor. Adana karpuzunun değerlenmesi ve itibar görmesi için gelenekselleşen ve bu yılda yapılacak olan Adana Karpuz Festivali’nde vatandaşlar için çok sayıda etkinlikte olacak.

adana karpuz festivali

Folklor gösterilerinin renk katacağı festival’de yarışmalara da yer verilecek. Adana Karpuz Festivali  çerçevesinde çocukların katılımıyla yapılan karpuz yeme ve karpuz taşıma etkinliklerinin renkli görüntülere sahne olarak büyük ilgi görmesi beklenmektedir.

Adana Karpuzuna Sahip Çıkılıyor.

İlerleyen dönemlerde hayata geçirilecek olan projelerle Adana karpuzunun daha iyi tanıtılacağını açıklayan gezi haberleri, bu kapsamda Karpuz Festivali’nin çok önemli olduğunu vurguladı.

adana karpuz festivali

Gezi magazin yapılan açıklama ile Adana karpuzu tanıtımı ve karpuza daha çok sahip çıkmak için festivaller şehri Adana’ya bir festival daha kazandırıldığını ifade etti. Festivalde geçmişte olduğu gibi meşhur ses sanatçılarına da yer verileceği kaydedildi.

Etkinlik rehberi kapsamında festival için yapılan çalışmaların devam ettiği de kaydedildi. Festival tahmini 18 Haziran 2021 ve 20 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri