Festivaller

Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 2021

Çayda Çıra Film Şenliği Nerede?

2019 yılında 12.si gerçekleştirilen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 2021 yılında 13. Yılını kutlayabilecek mi? Bu yıl neler olacak?

Çayda Çıra Film Festivali

Elazığ’da her yıl düzenlenen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 2019 yılında 12. Yıldönümünü gerçekleştirdi. İlki 24 Ekim 2008 tarihinde gerçekleşen festivalde, konsept Türk sinemasına ait film gösterimleri ve konuyla alakalı etkinlikler olarak belirlenmişti. Ayrıca Türk sinema ve tiyatrosuna gönül vermiş, bu alanda belli başarılara imza atmış isimlerin de festivale katılımıyla gerçekleştirilen şenlikte her sene katılım sağlayan sanatçılar arasından seçilen isimlere Çayda Çıra Onur Ödülü ve Çayda Çıra Özel Ödülü veriliyor.

12’ncisi 2019 senesinde düzenlenen festivalde ise yine birçok ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu yerini aldı. Pek çok ünlü filmin gösterime çıkarıldığı Çayda Çıra kapsamında bazen eğlenceli bazense duygu yüklü anlar yaşandı. Festivalin galasında yer alan pek çok ünlü ismin yanı sıra Çayda Çıra Onur Ödülü’ne layık görülen İbrahim Tatlıses geçirdiği rahatsızlıktan ötürü etkinlikte yer alamadı fakat katılımlarını canlı video konferans ile gerçekleştirdi. Çayda Çıra Derneği tarafından verilen onur ödülünü vekaleten yerinde bulunan torunu Müslüm Mert Tatlıses, dedesi İbrahim Tatlıses adına aldı.

çayda çıra film festivali

Konuyla alakalı mutluluğunu ve yaşadığı gururlu sevinci bildiren Tatlıses, Elazığ’a ait kendisinde birçok güzel anının bulunduğunu ve bu ödüle layık görüldüğü için Çayda Çıra Derneği’ne teşekkür ettiğini açıkladı. Ayrıca Çayda Çıra Film Festivali içerisinde bizzat yer alan Müslüm Mert Tatlıses ise, “Bu güzel organizasyonu düzenleyen Çayda Çıra Derneği’ne teşekkür ediyorum. Dedem adına bu ödülü almaktan şeref ve gurur duydum.” İfadelerini kullandı.

13. Uluslararası Çayda Çıra Kapıda Mı?

İlginizi çekebilir: Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali Ne Zaman 2021?

Yaşanan pandemi günlerinin ardından herkes güzel bir haber beklentisi içine girdi. Geçtiğimiz yılın mart ayında gündeme gelen ve ülkemizde kendisini göstermeye başlayan Covid-19 salgını sebebiyle etkinlik, festival ve topluluklar ile gerçekleştirilen aktivitelere ara verilmek zorunda kalındı. Fakat salgının seyrine göre hareket edileceğini unutmadan, 13.sü düzenlenecek olan Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali için söylentiler çıkmaya başladı. Sosyal medyada konuşulmaya başlanan festival için Fethiye Belediyesi tarafından bir açıklama gelmedi. Yine de pek çok kişi bu yıl gerçekleşeceğinden oldukça umutlu.

çayda çıra film festivali

2019 senesinde ve daha önceki yıllarda olduğu gibi yine keyifli masaların kurulacağı, yöresel etkinliklerin gerçekleştirileceği, filmlerin gösterime çıkarılacağı ve ödüllerin sahiplerini bulacağı eğlenceli bir festival için sabırsız bekleyiş, Fethiye Belediyesi’nden gelecek açıklamaya kadar devam edecek görünüyor!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri