Keşfet

Eyüpsultan Belediyesi Kültür Gezileri Başlıyor – Bursa, Edirne, Çanakkale Gezileri

Eyüpsultan Belediyesi Gezileri

Eyüpsultan Belediyesi tarafından organize edilen Kültür Gezileri, Çanakkale’de yedi düvele karşı kahramanlık destanının yazıldığı, bir devrin kapandığı ve yeni bir devrin başladığı Çanakkale’ye gerçekleştirilen bir gezi başladı.

Çanakkale Şehitlik turu ile başlayan Çanakkale Gezisi’nde vatandaşlar, kahramanlık destanının yazıldığı Kilitbahir Köyü, Ağadere Kızılay Şehitliği, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Ertuğrul Tabyası, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Hilal-i Ahmer Sağlık Müzesi, Şehitler Abidesi, Seddülbahir Köyü, Alçıtepe, 57. Alay Şehitliği, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Lağımlar, Conkbayırı, Atatürk’ün Saatinin Parçalandığı Yer, Atatürk’ün Gözetleme Yeri ve siperler gibi olay yerlerini gezerek yerinde gördü.

Dünya tarihini değiştiren ve tarihe altın harflerle kazınan zaferin kazanıldığı Çanakkale’ye geziler hafta içi farklı günlerde gerçekleştirilecek ve 29 Eylül 2023 Cuma günü tamamlanacaktır. Eyüpsultan Belediyesi aynı zamanda Edirne ve Bursa içinde geziler düzenlemektedir. Güncel gezileri Eyüpsultan Belediyesi resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca Eyüpsultan Belediyesinin diğer bir ücretsiz hizmeti: Eyüpsultan Belediyesi Ücretsiz Çiftalan Kadınlar Plajı – Servis Dahil Ücretsiz

Eyüpsultan Belediyesi Gezi Tularına Kimler Katılabilir?

Eyüpsultan Belediyesi’nin Kültür Gezileri’ne sadece Eyüpsultan’da ikamet eden vatandaşlar katılabiliyor. Çanakkale Gezileri için otobüsler Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası girişi önünden hareket edecektir.

Eyüpsultan Belediyesi Gezi Tuları İçin Önemli Bilgiler

Bireylerin tek bir kere kayıt hakkı olan gezilerde kahvaltı ve akşam yemeği ikramları yapılıyor. Otobüsler 06:00’da Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası önünden hareket edecektir. Geziye katılacak olanların otobüs kalkış saatinden 30 dakika önce kalkış noktasında bulunması gerekmektedir. Akşam yine otobüsler Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası önüne gelecektir.

Eyüpsultan Belediyesi Gezi Tularına Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Gezilere kayıtlar Eyüpsultanlı Mobil Uygulamasından yapılmaktadır. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Cem Uzan After Party Fransa Monacco Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Katılırım?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.
Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri