Kamp Tatilleri

Isparta Gezi Rehberi: Dedegöl Kamp Tatili

Isparta Gezilecek Yerler

Isparta’da bir kamp tatili kaçamağı mı? Sakinlik ve doğanın içinde huzur dolu bir tatile ne dersiniz? Cevabınız evetse Dedegöl kamp tatili yolculuğuna katılın!

Isparta Gezi Rehberi: Isparta Hakkında

Isparta, Türkiye’nin güneybatısında yer alan ve Akdeniz bölgesinin en kuzeyinde bulunan bir kenttir. Çevresinde bulunan dört il ile çevrili olan Isparta’nın batısında Burdur, doğusunda Konya, kuzeyinde Afyonkarahisar ve güneyinde Antalya yer almaktadır. Coğrafi konum olarak bakıldığında Göller Yöresi’nde bulunan şehir ortalama dokuz bin kilometrelik bir yüzölçümüne sahiptir. Isparta ili 12 farklı ilçeyi bünyesinde bulundurmaktadır. Bu ilçeler; Sütçüler, Senirkent, Keçiborlu, Şarkikaraağaç, Gelendost, Eğirdir, Aksu, Yalvaç, Yenişarbademli, Gönen ve Atabey olarak sıralanmaktadır.

Kent birçok özelliği ile insanlara tatil fırsatı olabilecek niteliktedir. Isparta ilinin simgelerinden biri olan hatta en önemli simgesi sayılan gül ile şehir tanınmış ve büyük çapta bir ün salmıştır. Her yıl on binlerce yerli ve yabancının görmeye geldiği gül bahçeleri ile hem turizm hem de ekonomi alanında şehir kalkınma süreci yaşamaktadır. Bu alanda düzenlenen Gül Festivali de kalkınmaya ve kent tanıtımına katkı sağlamaktadır.

Fakat Isparta yalnızca gül ve lavanta bahçeleri ile ya da tarihi mekanları ile adını duyurmamıştır. Kentin kamp tatili yapmak için oldukça elverişli ve güzel bölgeleri bulunmaktadır. Sakinlik, huzur ve eğlenceli bir tatil fırsatı yakalamak isteyenlerin her yıl özellikle yaz aylarında tercih ettiği durak noktalarından biri de Isparta olmaktadır.

Isparta Kamp Alanları – Dedegöl Kamp Tatili

Isparta özellikle kamp tatili yapmak isteyenler için tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri olarak yer almaktadır. Isparta Dedegöl Dağı da kamp yapmak için seçebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Isparta ilinin Aksu ilçesinde bulunan Yaka Köyü’nün sınırları içerisinde yer alan Dedegöl Dağı, yemyeşil görüntüsü ve doğa seslerinin etrafta dönüp durduğu atmosferi ile doğa sever kişilerin iyi ki diyebileceği nitelikte bir tatil fırsatı oluşturmaktadır.  

dedegöl kamp tatili

Kamp tatili için kurulan tesiste özellikle yaz aylarında fazla bir rehavet durumu yaşanmaktadır. Şehrin stresinden kendini sakinlik ve huzurun kollarına atmak isteyenlerin tercih ettiği bir nokta olan Dedegöl Dağı Kamp Alanı’nda ayrıca her yıl mayıs ayında “dağcılık şenliği” de düzenlenmektedir. Tatil zamanlamanızı bu dönemlere getirebilirseniz yakaladığınız tatil fırsatı iki katı eğlenceli ve keyifli hale gelecektir.

Dedegöl Dağı kamp alanında ziyaretçilerin faydalanabileceğiniz çeşitli opsiyonlar bulunmaktadır. Bunlar; geniş ve ferah kamp kurma alanları, ateş yakma izni, içmek ve çeşitli ihtiyaçlar için kullanabilmeniz adına farklı yerlere kurulmuş olan su çeşmeleri, trekking gibi aktiviteleri yapmak için oluşturulmuş parkur ve alanlar, geceleri gözlem yapabilmeniz için gözlem noktaları ve kamp tatili sırasında anılarınızı ölümsüzleştirmeniz adına fotoğraf çekebileceğiniz dikkat çekici alanlar olarak sıralanmaktadır.

Dedegöl’de Kamp Yapacaklara Tavsiyeler

Seçtiğiniz kamp tatili noktası birçok yönü ile harika bir tatil fırsatı yaratacaktır fakat bulunduğu konum neticesinde internet ve şarj problemleri yaşamamak adına yanınızda taşınabilir şarj aleti veya çekim kuvvetlendirici gibi materyalleri bulundurmanız, internet veya telefonla ilgili önemli işleriniz olacaksa işinizi kolaylaştıracaktır.

dedegöl kamp tatili
Isparta’da Tatil Yapılacak Yerler: Yazılı Kanyon Karavan Tatili

Dedegöl Kamp Tatili İçin Kamp Alanına Ulaşım

Dedegöl Kamp Alanı’na ulaşım konusunda birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Bulunduğunuz konuma göre ulaşım rotanızı belirlemeniz en doğru yol olacaktır. Örneğin batıdan hareket edecekseniz Aksu ilçesinden geçip oradan kamp tatili yapacağınız Dedegöl Dağı’na ulaşmanız gerekirken doğu bölgesinden harekete geçiyorsanız Beyşehir Gölü’nden geçip Yenişarbademli ilçesine doğru gelmeniz gerekmektedir. Ayrıca doğu tarafından gelirken ikinci girişi batı tarafından gelirken ise ilk girişi kullanmanız gerekmektedir. Özel araç dışında minibüsleri kullanarak da Melikler yaylasına yani Dedegöl’e ulaşmanız mümkündür.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri