BartınKeşfet

İstanbul Bartın Kaç Km! İstanbul Bartın Kaç Saat

İstanbul Bartın Arası Kaç Km

İstanbul Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biridir. Birçok kişi İstanbul’u ziyaret etmeye gelir ancak şehirden kaçmak ve doğanın tadını çıkarmak için de birçok seçenek vardır. Bunun için İstanbul Bartın kaç km kaçış için iyi bir seçenek olabilir. İki şehir arasındaki mesafe yaklaşık 580 kilometredir ve yaklaşık 7 saat sürer.

İstanbul Bartın Arası Kaç Litre Benzin Harcar?

İstanbul Bartın kaç km arası yaklaşık 400 kilometre. Bu mesafeyi katetmek için ise aracın motoruna modeline hızına ve yolu kullanma şekline göre değişen miktarda yakıt tüketimi olabilir. Dört tekerlekten çekişli araçlar daha fazla yakıt tüketirken ekonomik motorlara sahip araçlar daha az yakıt tüketirler. Normal bir otomobilin yakıt deposunun ortalama kapasitesinin 60-70 litre arasında olduğunu göz önünde bulundurursak İstanbul-Bartın arası yola çıkarken tankınızı tamamen doldurarak güvenle seyahatinize başlayabilirsiniz.

Ancak yolda akıcı bir trafik yoksa dikkatli bir şekilde seyrettiğiniz takdirde depodaki yakıt miktarını idareli bir şekilde kullanarak yolculuğunuz sona erebilir. Trafik yoğunluğu yol şartları ve hava koşulları gibi faktörler aynı zamanda yakıt tüketimini de etkileyebilir ve planladığınız yakıt miktarından daha az veya daha fazla yakıt harcamanıza neden olabilir.

İstanbul Bartın Arası Kaç Saat Sürer?

İstanbul Bartın kaç km gibi farklı iki şehir arasında seyahat etmek farklı kültürleri ve yaşam tarzlarını deneyimlemenin güzel bir yolu olabilir. Yaklaşık 7 saat süren bu yolculuk keyifli manzaralar ve doğal güzelliklerle doludur. İki şehir arasında seyahat ederken yolculuk boyunca yolda yer alan küçük kasaba ve köyleri de keşfetmek isteyebilirsiniz. İstanbul ile Bartın arasındaki mesafe yaklaşık olarak 390 km’dir ve bu güzergah yaklaşık olarak 6-7 saat sürmektedir.

İstanbul Bartın kaç km
İstanbul Bartın kaç km

Ancak duraklar trafik yoğunluğu ve yol şartları gibi çeşitli faktörler sebebiyle bu süre değişkenlik gösterebilir. İstanbul’dan çıkış yönünden TEM Otoyolu Düzce çevre yolu ve Akçakoca yolunu kullanarak Bartın şehrine ulaşabilirsiniz. Otobüs firmaları bu güzergah üzerinde düzenli seferler düzenlemektedir. Yolculuk süresince konforlu bir seyahat için dinlenme tesisleri ve molalar kullanılabilir. Yolculuk boyunca bol bol su içmeyi ve yolculuk öncesinde seyahat sigortası yaptırmayı unutmayın.

İstanbul Bartın Arası Otobüsle Kaç Saat Sürer?

İstanbul ile Bartın arasındaki mesafe yaklaşık 580 kilometre olup yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bu keyifli yolculuk boyunca İstanbul’un tarihi dokusunu ve kültürünü deneyimlemenin yanı sıra Bartın’ın doğal güzelliklerini ve tarihini de keşfedebilirsiniz. İki şehir arasında seyahat ederken küçük kasaba ve köyleri de ziyaret ederek farklı kültürleri tanıyabilirsiniz.

Daha fazla tatil ve gezi fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda dikkatinizi çekebilir: Rize Hava Durumu! 15 Günlük Hava Durumu Tahmini


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu