İstanbulKeşfet

Radar İstanbul Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır ? 

Radar İstanbul

İstanbul’da, kültür ve sanatla ilgili her şeyi bulabileceğiniz yeni bir aplikasyon olan Radar İstanbul’u telefonunuza kesinlikle indirin. Bu uygulama, harita özelliği ve keşif rehberiyle size kültür ve sanat dünyasında bir asistan gibi yardımcı olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kültür AŞ tarafından sunulan Radar İstanbul, kullanıcılarına çeşitli ilgi alanlarına yönelik güncel etkinlik programları sunan bir uygulama olarak tasarlanmıştır. Sahne sanatlarından müzelere, müzikten spora kadar geniş bir yelpazede etkinlikleri içermektedir. Kullanıcılar, tek bir uygulama üzerinden vakit kaybetmeden şehirdeki etkinlik takvimine ulaşabilir. Uygulama, ücretli ve ücretsiz etkinlikleri bir arada sunarak İstanbullulara adeta bir kolaylık sağlamaktadır.  

Uygulamalar Arası Geçiş Olacak 

Radar İstanbul, beta sürümüyle iki ayda 80 bin kişi tarafından indirildikten sonra hızla büyümeye devam ediyor. Uygulama, yedi bilet şirketiyle anlaşma sağlamıştır. Bu anlaşma sayesinde Radar İstanbul üzerinden bu bilet firmalarının tüm etkinlikleri hakkında bilgi edinmek oldukça kolay. Ayrıca, sonbaharda uygulamaya yabancı dil özelliği de eklenmesi planlanmaktadır. Kullanıcı verilerine göre, kullanıcılar Radar İstanbul’da ortalama 26 dakika 40 saniye geçirmektedirler. Bu uygulama yakın gelecekte İstanbul’un süper uygulaması olan ‘İstanbul Senin’ uygulamasına katılacak. 

Kültür AŞ Genel Müdürü Murat Abbas, İstanbul’un böyle bir uygulamaya ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, “İstanbulluların kültürel etkinlikleri bulmak için harcadığı zamanı Radar İstanbul sayesinde ortadan kaldırdık” diye belirtti. Abbas, bilet satın alma sürecinin kolaylığına da dikkat çekerek, sosyal hayatla ilgili tüm etkinlikler için Radar İstanbul uygulamasından ayrılmadan bilet satın almanın mümkün olduğunu söyledi. Ayrıca, Murat Abbas, bu uygulamanın kültür ve sanat ile işbirliği içinde olduğu kurumlarla rekabet etmek için bir uygulama olmadığını, tam tersine onları bir araya getiren bir uygulama olduğunu sözlerine ekledi. 

Radar’da Restoran Yeniliği 

Murat Abbas, Radar İstanbul’a çeşitli güncellemelerin geleceğini belirtirken, aynı zamanda etkinliklerin gerçekleştiği yakın restoranlarda rezervasyon yapılabilmesi için çalışmaların başladığını duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, Radar İstanbul uygulaması üzerinden etkinliklerin olduğu bölgelerdeki restoranlarda da rezervasyon yapabilecekler. 

Boş Koltuklarla Etkinliklere Dahil Olun 

Radar uygulamasında, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki etkinliklerde boş kalan koltuklara rezervasyon yapabilme imkanı sunan özel bir kampanya olan “Koltuk Senin” de bulunmaktadır. Bu kampanya, 24 yaş ve altındaki gençlere yöneliktir ve bu yaş grubundaki gençler,  uygulamada  yer alan QR kodu aracılığıyla hızlı bir şekilde boş koltuk eşleşmesini yapabilmektedirler. 

Daha fazla seyahat ve gezi haberleri için Gezilinki Youtube kanalımızı takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz. Uçak Bileti Bulmanın Püf Noktaları 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri