İstanbulMarmaraYurtiçi Gezilerimiz

İstanbul’da Aileyle Birlikte Gezilecek Yerler

İstanbul'da Gezilebilecek Aile Yerleri

İstanbul gerek doğal güzellikleri gerekse de tarihiyle ülkemizin en kıymetli şehirlerinden biridir. Günden güne artan nüfusuyla karmaşık bir hale bürünmeye doğru gitse de kent dokusu hala özgünlüğünü korumaktadır. Hala hem yerli hem de yabancı turistlerin en büyük cazibe merkezlerinden biridir. Batı ve doğunun kesiştiği bu kadim kentte gezilecek bir hayli fazla yer bulunmaktadır. Hafta sonlarında ailesiyle, çocuklarıyla vakit geçirmek isteyenler için çok sayıda alternatife sahiptir. İşte GeziLinki okurları için özenle hazırlanmış İstanbul’da aileyle birlikte gezilecek yerler listesi…

Miniatürk

ons

İstanbul’a geldiğinizde eğer fazla zamanınız yoksa ve birkaç saat içerisinde İstanbul’un en popüler yerlerini görmeyi umuyorsanız ilk gitmeniz gereken yerlerden biri Miniatürk olacaktır. Miniatürk 2003 senesinde Sütlüce semtinde ziyarete açılan ve ülkemizin ilk minyatür parklarından biri olan mekandır. Burası özellikle çocuklu ailelerin en sevdiği ve en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir. Çocukların ilgisini çekecek birçok yapı bulunmaktadır. Ayrıca içeride yer alan büyük oyun alanı da çocukların iyi vakit geçirmesine olanak tanımaktadır. Miniatürk içerisinde; Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Ecyad Kalesi, Selimiye Camii, Süleymaniye Camii, Topkapı Sarayı, Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Anıtkabir ve daha birçok yapının minyatürü bulunmaktadır. Miniatürk’ün tamamını gezmek için yaklaşık 2 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Girişler ücretli olup tam bilet 20 TL, indirimli bilet 10 TL’dir. Müzekart geçerli değildir. 54 HŞ İETT ile Miniatürk’e ulaşabilirsiniz.

Oyuncak Müzesi

oyuncakmuzesi

İstanbul’da aileyle birlikte gezilecek yerler denince akla ilk olarak gelen müzelerden biri Oyuncak Müzesi’dir. Burası özellikle çocukların çok sevdiği mekanlardan biridir. 2005 senesinde ziyarete açılan müzede oyuncak tarihine yakından tanıklık etmek mümkündür. Aynı zamanda ülkemizin ilk oyuncak müzesi olması yönüyle de ön plana çıkmaktadır. İstanbul’da açıldıktan sonra birçok şehirde de aynı konseptte müzeler açılmaya başlamıştır. Müzede çeşitli dönemlere ait oyuncaklar sergilenmektedir. Özellikle 80’li ve 90’lı yıllara ait oyuncaklar en çok ilgi çekenlerdir. Müze, İstanbul’un Göztepe semtinde yer almaktadır. Kadıköy merkeze yakın bir konumdadır. GZ 1, GZ 2, 19 M, 10 B, 14 Ç otobüslerine binerek buraya yürüme mesafesinde bir konumda inebilirsiniz. Müzeye giriş ücretli olup tam bilet 40 TL, indirimli bilet 25 TL’dir. 3 yaş ve 65 yaş üzeri için indirimli bilet alınmalıdır. Pazartesi kapalı olan müzeye giriş saatleri 09.30 ile 18.00 arasındadır.

Florya Akvaryum

akvaryum

Florya Akvaryum yaklaşık 100 dönümlük bir alan üzerine kurulmuş aileyle vakit geçirebileceğiniz harika bir mekandır. Tematik bir yapısı bulunan alanda 1.500 üzerinde canlı çeşidi vardır. Dünyanın en büyük tematik akvaryumları arasında yer alan Florya Akvaryum, açıldığı ilk günden itibaren büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır. Akvaryum içerisindeki canlılar, doğal yaşam ortamlarına göre tasarlanmış bir alanda çalışmaktadırlar. Karadeniz’den başlayıp Atlantik Okyanusu’na kadar tasarlanmış bir güzergâh vardır. Bu güzergâh yaklaşık 1,2 km uzunluğundadır ve çeşitli canlılar mevcuttur. Buna ek olarak; 2 tane 5D sinema salonu, çoklu film izleme seçeneği, rüzgâr, sis ve yağmur gibi efektler sunan sistemler, hediyelik eşya mağazaları, kafeler, restoranlar yer almaktadır. Akvaryum hafta içi günlerde 10.00 – 19.00, hafta sonu günlerinde 10.00 – 22.00 saatleri aralığında hizmet vermektedir. Bakırköy’den İDO’lar ile ya da Taksim Gezi Parkı’na gelerek buradan kısa bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

Legoland Discovery Center

legoa

İstanbul’da aileyle birlikte gezilecek yerler listesinin olmazsa olmaz yerlerinden bir diğeri de Legoland Discovery Center’dır. Burası 3.000 metrekarelik bir alan üzerinde yer almaktadır. 2015 yılında ziyarete açılmıştır ve Türkiye’de açılan ilk Legoland Discovery Center olma özelliğine de sahiptir. Alanda 12 farklı bölüm yer almaktadır bu bölümlerin hepsi farklı bir konseptle tasarlanmıştır. Space Missions bölümü uzay temasıyla tasarlanmıştır ve çocukların en sevdiği alanlardan biridir. Lego Master Builder Workshop bölümünde ise binalar ve hayvanlar 3D şekilde sunulmaktadır. Girişler ücretlidir. Çocuklar için kişi başı 59 TL, yetişkinler için 75 TL’dir. Haftanın her günü ziyarete açıktır. 10.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Forum İstanbul AVM içerisinde yer alan eğlence merkezine Yenikapı metrosunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Snowpark

snowpark

İstanbul’da aileyle birlikte gezilecek yerler listesinin son sırasında Snowpark yer almaktadır. Snowpark Türkiye’nin ilk kapalı kar temalı eğlence merkezidir. Torium AVM içerisinde yer alan bu eğlence merkezi özellikle hafta sonlarında çocuklu ailelerin en sevdiği mekanlar arasında yer almaktadır. Ortam oldukça gerçekçi bir şekilde hazırlanmış olup kar kalınlığı yaklaşık 50 cm kadardır. Hangi mevsimde giderseniz gidin kış sporları yapma şansı elde edebilirsiniz. Burası Esenyurt Torium AVM içerisinde yer almaktadır. Kişi başı hafta içinde 40 TL iken hafta sonlarında 55 TL’dir. Kişi sayısı arttıkça birim başına düşen ücret azalmaktadır.

Bu yazımızda İstanbul aileyle gezilecek yerler sıralanmıştır. Anadolu Yakası’nda gezilecek yerler için tıklayabilir veya daha fazla tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri