Hafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul’da Hafta Sonu Etkinlikleri: İstanbul’da Buz Pateni Yapılacak Yerler

İstanbul Buz Pateni Mekanları

Buz pateni tamamen buz ile kaplanmış olan bir zemin üzerinde kızaklı paten ile yapılan dünya çapında milyonlarca meraklısı olan bir spor dalıdır. Vücudu dinlendirdiği, fiziksel gelişime destek sağladığı ve stresi azalttığı bilinen bu sporu yapmak için temel düzeyde bilgiye sahip olmak önemlidir. Peki buz pateni nedir, nasıl yapılır, İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler nerelerdir?

Buz Pateni Nedir?

Buz pateni nedir? Buz pateni buz kaplı zeminde kızaklı bir paten yardımıyla olarak yapılan ve estetik yönünde bulunan bir spor dalıdır. Buz pateni hem bireysel hem de çiftler halinde yapılabilir. Buz pateni ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan biri artistik buz pateni diğeri ise buz hokeyidir. Bunlar genellikle kış sporu olarak bilinir ancak kapalı buz pistlerinde yıl boyunca yapılabilmektedir. Peki İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler nerelerdir? Ücretleri ne şekildedir?

İstanbul’da Buz Pateni Yapılacak Yerler?

Istanbulda-Buz-Pateni-Yapilacak-Yerler2

Hafta sonu İstanbul’da aktivite yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri buz pateni olmaktadır. Peki İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler nelerdir?

Atlantis Buz Pisti

World Atlantis Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Atlantis buz pisti kısmen biraz küçük bir pist olsa da hem tecrübeli patencilerin hem de yeni başlayanların oldukça keyif alabileceği bir alandır. Burası haftanın her gününde açıktır. Alışveriş Merkezi’nin açık olduğu tüm saatlerde hizmet vermektedir. Tarım saatlik buz pateni ücreti yarım saat 40 TL, bir saatlik ücret ise 80 TL’dir. Ancak toplu girişlerde yani grup halinde gidildiğinde ekstra indirim yapılabilmektedir. Kesin fiyat bilgisi için işletme ile görüşmekte yarar vardır. İstanbul’un Pendik ilçesinde yer alan bu buz pistine gitmek için 131 C, 132 H, 133 GP ve E 10 otobüs hatları kullanılabilir.

Silivrikapı Buz Pisti

Istanbulda-Buz-Pateni-Yapilacak-Yerler3

İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler denilince akla ilk gelen yerlerden biri Silivrikapı Buz Pisti’dir.  Yaklaşık 900 kişilik bir seyirci kapasitesi vardır e İstanbul’da yer alan Olimpik buz pateni pistlerinden biridir. İstanbul Üniversitesi öğrencileri belirli saatler aralığında ücretsiz olarak giriş yapabilmektedir. Buz pistine giriş ücreti 20 TL’dir fakat fiyatlar değişiklik gösterebilir. Buraya; 3, 93 C, 93 M, 93 T, 1453 ve MR 12 numaralı İETT otobüslerini kullanarak edebilirsiniz. Özel aracımız ile gitmek isterseniz Adnan Menderes Bulvarı’ndan Yedikule’ye bağlanmalısınız ve yaklaşık 2 kilometre devam ettikten sonra piste alabilirsiniz.

UNIQ İstanbul Winter Tales

İstanbul’un en meşhur pistlerinden bir tanesi burasıdır. Yaklaşık 1000 metrekarelik alanıyla hem profesyonel hem temel düzeyde buz pateni yapma fırsatı sunuyor. Yeni başlayanlar için 40 dakikalık bir paten ücreti 60 TL’dir. Orta ve ileri seviyede olanlar için ise 40 dakikalık bir patent ücreti 90 TL’dir. Burası Maslak Ayazağa Caddesi üzerinde yer alır. İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa metro çıkışından buraya her 20 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Icetanbul Buz Pisti

Istanbulda-Buz-Pateni-Yapilacak-Yerler4

İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi de burasıdır. Burada güzel danslar ile buz pateni eğitimi de verilmektedir. Telsiz oldukça büyüktür ve haftanın her günü hizmet vermektedir. Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi civarında yer almaktadır. 142 B, 303 A numaralı otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Fiyatlar ortalama düzeydedir.

Flash Ice Buz Pisti

Flash Ice Buz Pisti, Metroport Alışveriş Merkezi içerisinde yer alıyor. Yetişkinlere, çocuklara keyifli bir buz aktivitesi sunuyor. Çocuklara burada buz pateni dersi verilirken aynı zamanda buz hokeyi turnuvaları düzenleniyor. Figür aktiviteleri ile eğlenceli zaman geçirmeye yardımcı olan pist oldukça geniş bir yapıya sahip. 2010 yılından bu yana hizmet veren buz pisti uygun fiyatlara hizmet vermekte. Bir seansı 24.90 TL gibi değişken fiyatlara sahiptir.

Buzluk Buz Pisti

Optimum Outlet Alışveriş Merkezi içinde yer alan bu buz pisti hem hokey turnuvalarının düzenlendiği hem de özel derslerin verildiği bir alandır. Hafta içi her gün saat 22’ye kadar hizmet veren bu pistin seans ücreti 50 TL’dir. Ataşehir’de yer alan bu piste M4 metrolarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Daha birçok hafta sonu etkinlik ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalının ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: İstanbul Zeytinburnu Buz Adası – Avrupa’nın en büyük buz pateni pisti 40 dakikası 25 TL

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu