İstanbulKeşfet

İstanbul’da Kır Düğünü Yapılacak Yerler

İstanbul Kır Düğünü Mekanları

Kır düğünleri, evliliklerde en çok tercih edilen konseptler arasında yer almaktadır. Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde kır düğünleri oldukça romantik ve şık bir ortam sunmaktadır. Yuva kuracaklar İstanbul’da kır düğünü yapılacak yerler hakkında araştırma yaparken birçok ölçüte göre karar vermektedir. Bu ölçütler arasında en başta fiyat gelirken; kapasite, yemekler, sunulan olanaklar gibi hususlar üzerinde de durulmaktadır. İstanbul, kır düğünü için son derece zengin alternatiflere sahip bir şehirdir. İşte o alternatiflerden bazıları GeziLinki tarafından sizler için sıralanmıştır.

Green House Garden Park – Polonezköy

Green-House-Garden-Park-–-Polonezkoy

Polonezköy, kır düğünü için en çok alternatiflerin olduğu bölgelerden biridir. Bu alternatiflerin başında Green House Garden Park gelmektedir. Burası Polonezköy ile Cumhuriyetköy arasında yer alan, doğal ortamı ve bol oksijeni ile dikkat çeken bir mekandır. Doğal güzellikleri ve sahip olduğu konfor eşsiz bir kır düğünü için son derece idealdir. Burası daha küçük çaptaki düğünler için daha uygun bir mekandır. 150 kişilik kapasiteye sahip bir restoranı vardır. Restoranda yer alan şömine özellikle kış aylarında çok güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Alanın tam merkez noktasında büyük bir yüzme havuzu vardır. Yeşil ve mavinin buluştuğu alan çevresinde organizasyon düzenlenmektedir. Düğün ardından hem düğün sahiplerinin hem de misafirlerin konaklayabileceği bungalov evler de bulunmaktadır.

Event Garden – Sarıyer

Event-Garden-–-Sariyer

Event Garden şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan son derece şık tasarıma sahip bir kır düğünü mekanıdır. Mekanda oldukça gelişmiş teknolojik ekipmanlar ve bir organizasyon için gereken tüm unsurlar yer almaktadır. Hem yerleşkesi hem de yemyeşil, doğayla iç içe olması sebebiyle çok tercih edilmektedir. Mekanın kapasitesi oldukça fazladır. 50 kişiden 2 bin kişiye kadar olan organizasyonlar için uygundur. Mekanda; oyun alanları, otopark, kurumsal toplantılar için kapalı salonlar, çeşitli davetler ve etkinlikler için yemyeşil bir alan yer almaktadır. Mekanın bir diğer iyi yönü ise kusursuz lezzetleri ve zengin menüsüdür. 1961 senesinden beri hizmet vermekte olan bu mekanı kır düğünleriniz için tereddütsüz bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Mihrabat Korusu – Beykoz

Mihrabat-Korusu-–-Beykoz

İstanbul’da kır düğünü yapılacak yerler denince akla Beykoz gelir. Beykoz’da yer alan ve Anadolu Yakası’nın da en güzel korularından biri olan Mihrabat Korusu harika bir boğaz manzarasına sahiptir. 3 kilometrelik yürüyüş parkuru İstanbul’un en güzel manzaralarına sahiptir. Buradan; Ortaköy sahili, Rumeli Hisarı, İstinye Koyu çok net bir şekilde görülmekle birlikte çok muhteşem bir görsellik sunmaktadır. Mihrabat Korusu içerisinde; kafeler, restoranlar, özel davetler, organizasyon alanları, otopark, oyun alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. Kır düğünü için hem kokteylli hem de yemekli tarife seçilebilir. Hafta sonu ve hafta içi fiyatları farklılık gösterecektir. Açık hava alanının 500 – 750 kişilik bir kapasitesi varken kapalı alanın 200 kişilik bir kapasitesi vardır. Ayrıca kokteyl kapasitesi de yaklaşık 1000 kişiliktir. Mekanda alkol servisi bulunmazken diyabet hastalarına, çocuklara, veganlara ve vejetaryenlere özel menüler de hazırlanabilmektedir. Buraya Kanlıca’dan 5 dakika kadar yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beylikbahçe Düğün Davet – Beylikdüzü

Beylikbahce-Dugun-Davet-–-Beylikduzu

Beylikbahçe Düğün Davet deniz kenarında ve şehir merkezine oldukça yakın bir lokasyonda yer alan bir mekandır. Alan tamamen çimlik ve yemyeşil bir zeminden oluşmaktadır. Organizasyon ve davet sektöründe oldukça köklü bir geçmişe sahip olan firma işinde oldukça tecrübelidir. Mekanda hem açık alanlar hem de kapalı alanlar yer almaktadır. Yani aynı esnada birden fazla davet ve organizasyonun düzenlenebildiği son derece geniş bir alandır. Ayrıca mekanda harika bir boğaz manzarası da vardır. Mekanda yemek servisi, after party alanı, menü tadım noktası, ışık, ses ve sahne hizmeti, opsiyonel menü seçeneği, vale hizmeti, hazırlık odaları ve de olumsuz hava koşullarına karşı önlem gibi unsurlar mevcuttur. Mekanda hem çocuklara hem de vejetaryenlere özel menüler hazırlanabilmektedir. Alkol servisi mevcut değildir ve havai fişek de yasaktır. Yemekli alanın kapasitesi 500 kişi, konaklama kapasitesi 50, kokteyl kapasitesi 500 ve kapalı alanın kapasitesi de 300 kişiliktir.

Laviva Garden Kır Alanı – Başakşehir

Laviva-Garden-Kir-Alani-–-Basaksehir

Laviva Garden Kır Alanı hem açık hem de kapalı alanlardan oluşan ve şehir merkezine de yakın bir konumda yer alan bir davet mekanıdır. Mekan, ormanlık bir alan içerisinde yer almaktadır ve zemini tamamen çimlerle örtülü durumdadır. Mekanın panoramik manzarası, kır manzarası oldukça dikkat çekicidir. Mekanda; açılış partileri, bayi toplantıları, davetler, resepsiyonlar, doğum günleri kına ve düğün gibi organizasyonlar düzenlenebilmektedir. Alanın tam merkezinde büyükçe bir havuz yer almaktadır ve burada 750 kişiye kadar düğünler düzenlenebilmektedir. İstanbul’da kır düğünü yapılacak yerler arasında en romantik yerlerden biridir. Mekanda; profesyonel ışık ve ses sitemleri, piyanist ve DJ hizmeti, özel anı defterleri gibi olanaklar yer almaktadır. Konaklama imkanı bulunmayan alan bahar ve yaz aylarında güzel bir kır düğünü için tercih edilebilir.

Çimen Garden Event – Eyüp

Cimen-Garden-Event-–-Eyup

Çimen Garden Event, nehir ve panoramik manzaralı doğayla son derece iç içe bir alanda yer alan bir davet mekanıdır. Davet mekanı yalnızca açık alandan oluşmaktadır. Kapalı alanda organizasyonlar için uygun bir yer değildir. Alan çok büyük değildir ve bu nedenle de aynı alanda birden fazla düğün düzenlenmemektedir. Özel günlere yakışır güzellikte ve huzurlu bir şekilde düğün gerçekleştirmek isteyenler için güzel bir unsur olarak görülebilir. Mekan davetlere özel menüler hazırlayabilmektedir. Davet sahipleri catering firması getirememektedir. Çimen Garden Event tarafından hazırlanacak menüler; çocuklara özel, diyabet hastalarına özel ve vejetaryenlere özel bir şekilde düzenlenebilmektedir. Alan yalnızca düğünler için değil; nişanlar, doğum günleri, kınalar ve açılışlar için de tercih edilebilmektedir. Mekan yalnızca ilkbahar ve yaz aylarında hizmet vermektedir. Yemekli davetlerde 500 – 750 arasında, kokteyl düzeninde ise 750 – 100 arasında misafir ağırlanabilmektedir. Alkol tercihe bağlı olmakla birlikte havai fişek kullanımı yasaktır.

Svadba Maçka – Beşiktaş

Svadba-Macka-–-Besiktas

İstanbul’da kır düğünü yapılacak yerler listesinin son sırasında Beşiktaş’ta yer alan Svadba Maçka yer almaktadır. Davet mekanı hem açık hem de kapalı alan şekilde hizmet verebilmektedir. Ayrıca açık alan olumsuz hava koşullarına karşı açılır kapanır tavana sahiptir. Davet mekanında hem deniz manzarası hem boğaz manzarası hem de doğa manzarası oldukça güzel bir görüntü oluşturmuş durumdadır. Alan birden fazla düğüne ve organizasyona uygun bir yapıdadır. İşletme, menüleri kendileri hazırlamaktadır. Davet sahipleri catering firması getirememektedir. İşletmenin hazırladığı menüler; çocuklara özel, diyabet hastalarına özel, vejetaryen ve veganlara özel şekilde hazırlanabilmektedir.  Alan Maçka Parkı’nın içerisinde bulunmaktadır ve ışık, ses ve sahne hizmetleri oldukça iyi düzeydedir. Davet alanları yemekli şekilde 750 kişiye kadar, kokteylli şekilde ise 1000 kişiye kadar hizmet verebilmektedir. Hem şık hem de samimi bir mekanda kır düğünü planlıyorsanız Svadba Maçka doğru bir tercih olacaktır.

Buna benzer daha birçok organizasyon fikirleri, gezi ve tatil turları için GeziLinki’nin YouTube kanalına da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri